ÇAYIRLI'DA OKUL SORUNU!..

Tarih: 2011-10-27 00:00:00

Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Çayırlı İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bazı basın yayın organlarını çağırarak toplantı düzenledi. Okul Aile Birliği Yönetimi işadamı Yüksel Balcı'nın yapımına 2006 başlanan ek der

Kdz. Ereğli İlçesine bağlı Çayırlı İlköğretim Okulu, Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyeleri bazı basın yayın organlarını çağırarak toplantı düzenledi. Okul Aile Birliği Yönetimi işadamı Yüksel Balcı'nın yapımına 2006 başlanan ek derslik binasının biran önce bitirmesini istediler. İşadamı Yüksel Balcı'da söz konusu inşaata 2009 yılında başladıklarını yaşanan kriz ardından da işyerlerine karşı yapılan saldırılarla ticaret yapamaz duruma geldiklerini, verdikleri sözü mutlaka tutacaklarını açıkladı.

 

 

Düzenlenen toplantıda konuşan Çayırlı İlköğretim Okulu Okul Aile Birliği Başkan Yardımcısı Hikmet Erlat, yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

 

EK BİNAYA İHTİYAÇ DUYULMAKTA

 

Okulumuzun 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında toplam öğrenci sayısı 415'tir. Aynı zamanda okulumuz taşıma merkezi bir okuldur ve 10 ayrı köy ve mahallelerinden okulumuza öğrenciler taşımak suretiyle eğitim-öğretime devam edilmektedir. Okulumuzun öğrenci sayısının fazla olması ve fiziki şartların yetersizliği nedeniyle sabahçı-öğlenci şeklinde ikili öğretime devam edilmektedir. Okulumuzun bulunduğu çevrenin öğrenci potansiyeli göz önüne alındığında acilen ek binaya ihtiyaç duyulmaktadır. Yine okulumuza sadece 3 km mesafedeki Yunuslu Köyü ve 5 km mesafedeki Dedeler Köyü öğrencileri daha uzak mesafedeki Süleyman Demirel İlköğretim Okuluna taşınması suretiyle eğitim öğretime devam etmektedirler. Bu durum hem öğrencileri olumsuz şekilde etkilerken taşıma giderleri açısından da devletimizin kaynaklarının boşa harcanması anlamına gelmektedir.

 

YILLARCA MAĞDURLAR!..

 

Tüm bu olumsuzlukların yanı sıra okulumuzda kütüphane, laboratuar, bilgisayar teknolojileri sınıfı… v.b. eğitim-öğretimin vazgeçilemez parçaları olan unsurlara da fiziki şartların yetersizliği nedeniyle yer verilememektedir. Bu olumsuz şartlar içerisinde eğitim–öğretim çalışmalarına devam ediliyorken 2005 yılında hayırsever Sayın Yüksel Balcı okulumuza ek bina yapmak için söz vermiş ve gerekli kurumlarla protokol imzalamıştır. Aynı yıl ek bina inşaatının yapımına başlanmıştır. Fakat zaman içerisinde bina inşaatında aksamalar ve duraklamalar olmuştur. 2006 yılında başlayan binanın inşaatı halen tamamlanmamıştır. 2006- 2008 yılarında sadece temel inşaatı şeklinde uzun süre bekleyen bina 2008 yılında birkaç aylık çalışmayla 1. katın karkas inşasının yapılmasıyla uzun süre kaderine terk edilmiştir. 2009 ve 2010 yılarında ise binada yine birkaç işçiyle toplamda bir ya da iki aylık çalışma yapılmasıyla ikinci katın karkas inşası yapılmış ve çok az bir bölümünde tuğla duvarları çevrilmiştir. 2010 yılı Temmuz ayı sonrasındaysa inşaat kaderine terk edilmiş bir görüntü içerisinde hiçbir faaliyet yapılmamıştır. 2011 yılı Haziran-Temmuz aylarında genel kaba inşası tamamlanarak çatı yaptırılmış ve bu aylardan itibaren yine herhangi bir çalışma yapılmamıştır. İnşaat sahası okulumuzda eğitim öğretim faaliyetlerini de net bir şekilde felç etmektedir. Öğrencilerimiz açısından tehlike oluşturmakla kalmayıp oyun alanı konusunda çok büyük sıkıntılar yaratmaktadır. Beden Eğitimi derslerinin işleyişi yine sıkıntılı bir durumdur.

 

1 YILDIR TİCARET YAPAMIYORUZ

İşadamı Yüksel Balcı'da konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şu bilgileri verdi: İnşaata 2006 yılında başlandığı doğru değildir. Bürokratik engeller nedeniyle inşaata 2008 yılında başlayabildik. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki, biz ihale alarak okuldan para kazanmayı hedeflemedik. Tamamen kendi öz kaynaklarımız ile yaşadığımız bu bölgeye karşı duyduğumuz vefa borcunu ödemek ve kurumumuzun sosyal sorumluluk projesi kapsamında böyle bir hizmeti gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yaptığımız okul ek bina da olmayıp, 12 derslikli tam donanımlı bir okuldur. Fakat ülkemizdeki ve özellikle de Ereğli'de ki ekonomik kriz ortadadır. Kdz. Ereğli'de başta inşaat sektörü olmak kaydıyla ekonomideki kötü gidişat bizleri de etkilemiş ve bu sebeple inşaatın tamamlanmasında gecikme olmuştur. Şunu da vurgulamak gerekirse, Biz okulun isim hakkını satın almış değiliz. Tamamen kendimiz yapıyoruz. Eğer amacımız bir okula ismimizi vermek olsaydı, bir miktar para vererek ismimizi oraya yazdırırdık. Velilerimizden biraz sabretmelerini rica ediyoruz. Zaten şu anda inşaatın önemli bölümü tamamlanmış durumdadır. İnşaatı tamamlamak ve o okulu eğitime açmak bizim boynumuzun borcudur. Şu konuya da dikkat çekmek istiyorum, Okulun gecikmesine sebep olan nedenlerden biri de, yerel yönetimin işyerlerimize yapmış olduğu saldırıdır. İşyerlerimizin yıkılması nedeniyle bir yıl ticaret yapamaz duruma geldik. Hal böyle olunca da kamuoyunun bizi anlayışla karşılayacağını umuyorum.  

 

5 KURUŞ HAYIR YAPMAZLAR

KONUYU GÜNDEME GETİRİRLER

Bu arada, hayatında cebinden 5 kuruş çıkartıp hayır yapmamış insanların bu tür meseleleri sürekli gündeme getirmeleri, hayırseverleri küstürür. Balcı Şirketler Grubu olarak biz sadece okul değil, köylerimize ve bölgemize olan çeşitli sorumluluklarımızı da her zaman yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu meselenin sık sık gündeme getirilmesinde ben art niyet ararım.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

hikmet erlat :

metin biz kimsenin adamı değil hizmet adamıyız daha konuşacak ve yazılacak çok şey var bizi nizlemeye devam et

Müslüm :

Yu bunların yaptığına nankörlük mü desem yoksa bunlar tam bir siyasetçi mi desem bilemiyorum. Çok merak ediyorum bunlar hiç yüksel balcıyı ziyaret edip kendileri ile görüşmüşler mi? zaten balcı açıklamasında gereken cevabı vermiş.

Metin :

Açıklama yapana bakın! Kim? Halil posbıyık'ın adamı. Okulu yapan işadamı kim, Posbıyık'ın düşmanı. Bu işin içinde bi iş var. yahu adam size okul yapıyor. Keşke bizede yapsada başımızın tacı etsek onu... Size iyilik yapANDa suç... Var bu işin içinde bi işşşş.... Posbıyık'ın adamı konuşuyo orda.... Anlaşılan Posbıyık Balcı ile yine uğraşıyo... Balcının umurunda olduğunu sanmyoruz ama...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.