CEVAT KIR'DAN MÜTHİŞ İDDİA!..

Tarih: 2010-03-25 00:00:00

Kısa adı ZERÇEV  olan Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği?nin başkanı Cevat Kır, derneğin işsizler için umut kapısı olduğunu öne sürdü. Kır ?Bölgemizde girişimciliği geliştirmek, yeni girişimci firmalar oluşturarak, kendi işini kuran , işsi

Kısa adı ZERÇEV  olan Zonguldak Ereğli ve Çevresini Kalkındırma Derneği?nin başkanı Cevat Kır, derneğin işsizler için umut kapısı olduğunu öne sürdü.

Kır ?Bölgemizde girişimciliği geliştirmek, yeni girişimci firmalar oluşturarak, kendi işini kuran , işsizliği önleyen , Devlete katkı sağlayan, bir sivil toplum kuruluşu unvanıyla, 2005 yılından beri ERİŞGEM ( Ereğli İş Geliştirme Merkezi) kanalıyla ,Dünya Bankası projelerini başarıyla sürdürmektedir? dedi.

 

Cevat Kır  işsizlerin nasıl umut kapısı oldukları şu sözlerle anlattı:

?Sanayinin ihtiyaç duyduğu yetişmiş kaynakçı elemanlarının çalışma hayatına sunulması hususunda da, M.EB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı olarak, Özel çelikiş kaynakçılık kursu oluşturularak, bu güne kadar yaklaşık 1050 kursiyer, kaynakçı elemanı, metal sanayi sektöründe istihdam edilerek, işsizliğin önlenmesi konusunda da çalışmalara devam edilmektedir,.Faaliyetlerimiz kapsamında halen,Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Zonguldak İl Müdürlüğü ile, Erişgem Özel Çelikiş Kaynakçılık kursu arasında yapılan, iş gücü geliştirme kursları sözleşmesi gereğince, işsiz olan, hiçbir sosyal güvenlik  kurumuna bağlı olmayan, 21 yaşını doldurmuş gençlerimize, hem de günlük 15 .00 tl ücret ödenerek 4 aylık teorik ve pratik kaynakçılık kursu eğitimleri sunulmakta, Eğitim sonunda yapılacak olan imtihanda başarılı olan kursiyerlerin, Erişgem aracılığı ile işe yerleştirilecektir. Ayrıca başarılı olan, tüm kursiyerlere program sonunda sertifikaları da  verilecektir.

Bu bağlamda; 05.04.2010 tarihinde , İş Kur İl Müdürlüğüne başvuran kursiyer adayları arasında, 50 kişilik seçim yapıldıktan, sonra 05.04.2010 ile 12.08.2010 tarihleri arasındaki dönemde ,2 li öğretim (Sabah-Öğlen) şeklinde eğitim programı uygulanacaktır.

Gayemiz, işsiz gençlerimizle sanayi?nin aradığı nitelikli eleman açığını gidermek, İşsizliğin azaltılmasına yardımcı olup, vasıflı eğitimli iş gücüne, üstelik bedelsiz olarak sahip olacak kişilerin üretime kazandırılmasıdır.?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Mensure :

Bu kadar mükkemel bir çok yorumu bir arada bulmak şaşırtıcı doğrusu.! Bu derneğin hiç mi başka üysi yoktur merak ederim.Hep aynı yüz hep aynı kişi.! Bunca insan demekki teşekkkür etmek için sıraya girmiş.! Bu kadar sorunları çözmeye meraklı olan bir başkanı var derneğin sormak isterim.Kaynak kursunu bitirtipte hangi tershaneye koyacaklar.Yada evet iş buldular bir çok taşeron firma var eee ya sonrası ? Bu firmaların maaşllarını vermeyip bir çok kişiyi mağdur edeceğini yada varsayın girdiler işe yapacak bir gemi bulamayışlarınıda söylerler mi bu kadar güzel teşekkür yorumu yazanlar.Haa o arkadaşlar hiç etrafa bakmıyorlarsa diyeceğim ama baksanıza bu haberi takip edebilmişler !

murat :

Kartalın yorumuna katılıyorum başlığa bak habere bak ne alaka maksat ilgi çekmekse koyun iki baldırı çıplak bakın nasıl tıklama rekoru kırıyor en azından bizim vaktimizi çalmamış olursunuz...

kartal :

Haber başlığına bak bir de habere bak! Başılığa göre kel alaka bir haber. Ne yani şimdi bu?

halil ibrahim :

ZERÇEV'in ekonomik imkanları kısıtlı ve gerekli eğitimleri alma imkanı bulamamış Ereğli'li hemşehrilerimiz için yapmış olduğu çalışmalardan dolayı başta yönetim kurulu başkanı Cevat Kır bey olmak üzere bu dernekte çaba gösteren tüm yetkilileri tebrik ediyorum. Geçtiğimiz günlerde de AKM sinema salonunda kadın girişimcilere yönelik bir çalışma söz konusuydu. Bu dönemde ZERÇEV ve ERİŞGEM in faaliyetlerine hız vermesini bir ereğlili olarak mutluluk verici buluyorum. Bütün bu çalışmalar, eli ekmek tutmak isteyen tüm ereğlililer için bir fırsattır. Yürekten tebrik ediyor ve hem işsiz gençler için hem de ara elmana ihtiyaç duyan sanayi kesimi için bu tip faaliyetlerin devam etmesini umut ediyorum.

caner :

bu kursdan daha önce bende katıldım. hatda bu sayede işde buldum. meslek sahibi olmak isteyen herkeze tavsiye ederim.

ahmet :

erişgemin imkan tanıdığı bu kaynakçı kurslarına katılmış çevremde arkadaşlarım var, şimdi onlar meslek sahibi oldu, para kazandılar hem kursa giderken hem kurs bitip işe yerleştirilerek. şimdi ben de takip ederek bu kurslara katılmak istiyorum.

KAYZONG :

YAŞADIĞIMIZ SON ZAMandA ENBÜYÜK EKSİKLİĞİMİZ KALİFİYELİ ARA ELEMENA SIKINTISI. ERİŞGEM ' İN BU KONUDA GÖSTERMİŞ OLDUĞU İLGİ VE DESTEK ÇOK ÖNEMLİ, İŞSİZ HEMŞEHRİLERİME VERMİŞ OLDUĞU DESTEKLERDEN ÖTÜRÜ ERİŞGEM VE CEVAT KIR' A TEŞEKKÜR EDERİZ.

hasan gerçek :

her kes ayni şekilde istihdama yönelik sanayiye yönelik eğitimler verse üstelik kurs için günlük 15tl para alsa işte size ekonomik sıkıntılara çözümde bir başarı bu nedenle zerçev i ve Cevat Kır ı tebrik ediyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.