ÇEVRE HASSASİYETİ!..

Tarih: 2011-04-19 00:00:00

Erdemir’in, “çevre faaliyetleri ve çevre yatırımları” konulu yerel ve yaygın basın temsilcilerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısı ve tesis gezisi gerçekleştirildi. * Erdemir Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürü Yöney: Erdemir her ala

Erdemir’in, “çevre faaliyetleri ve çevre yatırımları” konulu yerel ve yaygın basın temsilcilerine yönelik düzenlediği bilgilendirme toplantısı ve tesis gezisi gerçekleştirildi.

* Erdemir Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürü Yöney: Erdemir her alanda olduğu gibi çevre alanında da performansımızı bir önceki günden daha yükseğe taşıyoruz. Yaşamımızı ve üretimimizi sürdürebilmek için doğal dengelerin korunması için sorumluluklarımızın büyük olduğunun bilinci içerisindeyiz. Ciddiyet ile çalışmalarımızı ele alıyor ve yönetiyoruz.

* Erdemir Çevre Baş Mühendisi Özsu: Erdemir bugünün ve gelecek nesilin ihtiyacını karşılamak amacıyla sürdürülebilir gelişme ilkesini benimsemiş herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal gelişme, doğal kaynakların ve yaşam bulduğumuz çevrenin korunması, teknolojik gelişme ve istihdamın dengeli bir şekilde sağlanmasını amaç edinmiştir.

* Zaman zaman Erdemir’in üzerinde oluşan kirli tabakanın ne olduğunun Çevre Baş Mühendisi Özsu’ya sorulması üzerine ise, Özsu, “Elektro filtrelerin çalışmaması gibi bir şey söz konusu değildir, 365 gün 24 saat elektro filtreler çalışmaktadır. Modernizasyonumuz devam ediyor, bu filtrelerin ömrü 10 yıl, Temmuz ayı sonu ile bunun da montajı tamamlanmış olacaktır” sözleri ile yanıtladı.

Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) yerel ve yaygın basın temsilcileri ile Erdemir Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda bir araya gelerek Erdemir’in çalışmaları ve çevre konusunda hayata geçirdiği, geçirmeyi hedeflediği projeleri ile ilgili bilgiler aktardı.

“BİR ÖNCEKİ GÜNDEN
YÜKSEĞE TAŞIYORUZ”
Yaklaşık 60’a yakın kişinin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda konuşan Erdemir Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürü Gülşin Yöney, Erdemir’in çevre alanındaki performansları bir önceki günden daha yükseğe taşıdığını, bu düşüncelerinin de alınan ödüller ile göz önünde bulundurulduğunu vurguladı. Doğal dengenin korunma sorumluluğunun bilinci içerisinde hareket ettiklerine dikkati çeken Yöney konuşmasında, “Erdemir her alanda olduğu gibi çevre alanında da performansımızı bir önceki günden daha yükseğe taşıyoruz. Bunlardan bir tanesi de 2006 yılında Avrupa Çevre Ödülleri kapsamında yönetim kategorisinde Erdemir çevre bilinci uygulamaları konusunda çalışanlarını bilinçlendirilmesi ölçütlerine dayalı yönetim kategorisinde en beğenilen şirket olmasıdır.

DOĞAL DENGELERİN KORUNMASI
Üretim sürecini ise atıklarımızı en aza indirmek, geri kazanımı en üst seviyede tutmak, temiz üretim teknolojilerini seçmek, yasal zorunluluklar ile yaptığımız şeyler değildir, bunun en önemli göstergelerinden biri de şirketimizin 14001 çevre yönetim sistemini uyguluyor olmasıdır. Gönüllülüğe dayalı bu çalışmalarda kamu kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaparak bu çalışmaları daha ileri noktalara önderlik yapan bir şirket olmuştur. Çevre performansınızı değerlendirirken sadece yasal mevzuatlarla uyumu ölçü almadığımızı söylemiştik, yaşamımızı ve üretimimizi sürdürebilmek için doğal dengelerin korunması için sorumluluklarımızın büyük olduğunun bilinci içerisindeyiz. Ciddiyet ile çalışmalarımızı ele alıyor ve yönetiyoruz” görüşlerine yer verdi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR
GELİŞME İLKESİ…
Erdemir Çevre Baş Mühendisi Aygül Özsu’da konuşmasında, “Erdemir bugünün ve gelecek nesilin ihtiyacını karşılamak amacıyla sürdürülebilir gelişme ilkesini benimsemiş herkesin ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal gelişme, doğal kaynakların ve yaşam bulduğumuz çevrenin korunması, teknolojik gelişme ve istihdamın dengeli bir şekilde sağlanmasını amaç edinmiştir. Şirketimizin stratejik ve politikaları doğrultusunda var olan tesis ve yatırımları ile sağlamış olduğu üretim, kalite, karlılık ile yürümesi sürdürülebilir bir şirket olabilme ilkelerimizden bir tanesidir. Kaynakları en verimli ve atıksız kullanmayı hedeflemekte, çeliğin geriye dönüştürülebilir bir ürün olması ve üretim sürecinde oluşan atıkların geri kazanılması, çevre çalışmalarımızın amacımı oluşturmaktadır” dedi.

ERDEMİR GEZİSİ
Eğitim Müdürlüğü’ndeki toplantının ardından fabrika sahasının belirlenen noktaları program dahilinde gazetecilere ve davet edilen bazı misafirlere gezdirildi.
Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’na gelen hammaddenin değerlendirilip sacın üretilmesine ve hazır hale getirilmesine kadarki olan süreç bölüm bölüm ilgililer tarafından detayları ile anlatıldı. Fabrika sahasının gezilmesinin ardından ikram edilen öğle yemeğinin ardından program sona erdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ONUNCU KÖY :

Sayın Eyüp Bektaş sen şahit değilmisin Erdemir'in Kabasakal derseine sülfirik asit bıraktığına. Sabahları sahilde yürürken o keskin asit kokusunu hissetmiyormuyuz.Sen de hissettin bunu biliyoruz.Erdemir'e ne oldu bir ANDa çecre sevdalısı olup basına hikaye anlatıyor.Tabii Ereğli basını da dinliyor..Malum aboneyiz abone...halkın sağlığı menfaatleri kime ne...

ereğlili :

bırakın ezberlenmiş vizyon misyon cümlelerinide gülüç tarafında dalgakıranların altından yıllardır denize dere gibi zehir salıyorsunuz uydu fotografına bakın kıpkırmızı zehriniz uzaydan bile gözüküyor yazık denize yazık balıklara yazık ....

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.