‘CHP, GELECEĞİ AYDINLATIYOR’

Tarih: 2015-09-08 12:43:15

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu; “CHP, 92 yıllık birikimiyle Türkiye’nin, bölgenin ve dünyanın geleceğini aydınlatıyor”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Zonguldak milletvekili Şerafettin Turpcu, CHP’nin 92. kuruluş yıldönümünü kutladı.

CHP’nin 92 yıllık birikimiyle Türkiye’nin, bölgenin ve dünyanın geleceğini aydınlattığını belirten Turpcu, “Zonguldak’ı il yapan, sanayi kentine dönüştüren ve emeğin başkenti olmasını sağlayan CHP ile Zonguldak ve Türkiye yeniden şaha kalkacaktır” dedi.

Turpcu, açıklamasında şunları söyledi:

 

“Cumhuriyet Halk Partisi’nin 92. yılını ne yazık ki sevinçle kutlayamıyoruz. Çünkü şehitlerimizin derin acısı içindeyiz. Çünkü önümüzü ve geleceğimizi karartarak ulusumuzu karanlığa boğmak isteyen odaklar yeniden harekete geçtiler.

Hiç şüphe yok ki bu bir emperyalist saldırıdır ve uzantıları içimizdedir.

Amaç ulusumuzun birliğini, beraberliğini bozmak ve ülkemizi parçalayarak, güçsüz bırakarak her türlü zenginliğimizi ele geçirmektir.

 

Türkiye’nin her zamankinden çok CHP’ye ihtiyacı var.

CHP’nin tarihi Türkiye’nin tarihidir.

Çünkü CHP, Kurtuluş Savaşını örgütleyen kadroların kurduğu bir partidir ve gerçek tarihi 92 yıldan da geriye uzanır.

CHP, Cumhuriyeti kuran, saltanatı kaldıran, hilafete son veren ve ulusal birliği sağlayan partidir.

CHP, başta hukuk ve eğitim alanındaki düzenlemelerle Çağdaş Türkiye’nin yolunu açmıştır.

CHP Türkiye’yi çok partili hayata açarak Demokrasi ile Türkiye’nin çağdaşlaşma yolunda hızını artırmıştır.

CHP, demokrasinin olmazsa olmazı muhalefet görevini de dünyaya örnek olacak bir tutarlılık ile sürdürmüş, ilkelerini ve çizgisini koruyarak, iktidar olma uğruna yalana-dolana, inanç ve etnik kimlik ayrıştırmasına yönelmemiş ve her şart altında ‘Türkiye’nin birleştirici gücü’ olmuştur.

CHP, özgürlük, eşitlik, katılımcılık, demokratikleşme, şeffaflık, emeğe saygı ve dayanışma kavramlarını güçlendirerek Çağdaş Türkiye hedefine yürümektedir.

CHP, 92 yıllık birikimiyle Türkiye’nin, bölgenin ve dünyanın geleceğini aydınlatıyor.

     

Zonguldak’ı il yapan, sanayi kentine dönüştüren ve emeğin başkenti olmasını sağlayan CHP ile Zonguldak ve Türkiye yeniden şaha kalkacaktır.

Zonguldak ve Türkiye’nin CHP’ye ihtiyacı var.

 

Başta büyük önder Mustafa kemal Atatürk, İsmet İnönü ve Bülent Ecevit olmak üzere tüm genel başkanlarımızı rahmet, sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz. Partimizi bugünlere taşıyan herkese teşekkür ediyoruz.”   

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.