CHP SU İNDİRİMİNE SAHİP ÇIKTI

Tarih: 2014-10-02 11:16:00

Belediyenin eski başkanı döneminde belirlenen  su  fiyatının, yeni dönemde CHP’li 14 ve AKP’li 7 üyenin birlikte hareket ederek yüzde 30  indirmesinin gerçekleştiği  Kdz. Ereğli Belediyesinin ekim ayı meclis toplantısıyla ilgili olarak, CHP Kdz. Ereğli il

Belediyenin eski başkanı döneminde belirlenen  su  fiyatının, yeni dönemde CHP’li 14 ve AKP’li 7 üyenin birlikte hareket ederek yüzde 30  indirmesinin gerçekleştiği  Kdz. Ereğli Belediyesinin ekim ayı meclis toplantısıyla ilgili olarak, CHP Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Hayrettin Kartal yazılı bir açıklama yaptı. Kartal bu  kararı ilçe halkına bayram müjdesi olarak değerlendirdi.

 

Kartal, CHP’li meclis gurubunun Eylül toplantısında su ücretlerini yüzde 30 aşağıya çekilmesi önergesinin kabul edilmesiyle ilgili şunları söyledi:

 

“Önerge komisyona gitmiş ve AKP’li komisyon başkanı ve üyeleri tarafından oy çokluğu ile su ücretlerinin indirilmesi  red edilmişti.

 

Ancak  1 Ekim 2014 tarihinde yapılan Meclis toplantısında görüşülen komisyon raporu, CHP’li 14 Meclis üyesi ve AKP’li 7 meclis üyesinin red oyuyla kabul edilmedi ve Kdz.Ereğli’de halkın kullandığı su, yaklaşık % 30 ucuzlamış oldu.

 

Bilindiği gibi 30 Mart yerel seçimleri öncesinde Belediye Başkanı Hüseyin UYSAL, Zonguldak Milletvekili Ercan CANDAN ve AKP İlçe Yöneticileri, seçim meydanlarında sürekli Kdz.Ereğli Belediyesi’nin halka çok pahalı su sattığını, belediyeyi kazandıklarında suyu ucuzlatacakları vaadinde bulunmuşlardı.

 

Ancak AKP’li komisyon raporuna göre önceki dönemde suyun fahiş fiyatla satılmadığı ve birçok konuda olduğu gibi su konusunda da Ereğli halkına doğru söylenmediği ortaya çıkmış oldu.

 

Ayrıca Kdz.Ereğli ‘nin nüfusu 100 binin üzerinde olduğu için bundan sonra Kdz.Ereğli’nin su ihtiyacı DSİ tarafından karşılanacağından önümüzde ki yıllarda suyun maliyet fiyatları daha da ucuzlaması bekleniyordu.

 

CHP Kdz.Ereğli Belediye Meclis üyelerinin bu önergesi sayesinde, halkımız hem gerçekleri öğrenmiş oldu , hem de AKP iktidarının iğneden ipliğe her şeye zam yağdırdığı bir zamanda az da olsa rahat bir nefes almış oldu.

 

Biz CHP Kdz.Ereğli İlçe Örgütü olarak sorumlu davranan meclis üyelerini kutluyoruz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

süleyman :

başkan sen çabuk unutuyorsun herhalde. seçim meydanlarında çıkıp ta ereğli belediyesi erdemirden 60 kuruşa alım 3 liraya satıyor diye söyleyen sen değil miydin. şimdi inkar ediyorsun çabuk uyum göstermişsin akp ye.

Ünal SAVAŞ :

TURHAL BELEDİYESİ “HİZMET”, KDZ. EREĞLİ BELEDİYESİ “KAVGA” YARIŞINDA…!!! Ünal SAVAŞ

-TURHAL BELEDİYE BAŞKANI SAYIN YILMAZ BEKLER’İN BAYRAM HAZIRLIKLARI AÇIKLAMASI:

- Turhal Belediyesi Kurban Bayramı hazırlıklarını tamamladı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanımız Yılmaz BEKLER: “SİZLERİ TURHAL BELEDİYESİNİN KURBAN BAYRAMINA YÖNELİK HAZIRLIKLAR HUSUSUNDA BİLGİLENDİRMEK İSTİYORUM. TURHAL’IMIZDA 8 TANE AYRI MAHALLEDE KURBAN KESİM YERLERİ HAZIRLANDI. Bunlar Varvara Mahallesinde Cuma Pazarının bulunduğu yer, Katlı camii yanı, Binevler cami yanı, Çarşamba pazarı, Mimar Sinan İlköğretim okulu yanı ve Yenişehir’de Can Ekmek karşısındaki boş alan olmak üzere kurban kesim yerlerimiz hazır durumda. Kurban kesim yerlerinde belediyemizin kiralamış olduğu birer tane traktör bulunacak, traktörün arkasında calaska olacak ve bu calaska ile kurbanlık hayvanımızı yatırıp kesmeniz yada kurbanlık hayvanınızı asıp derisini rahat yüzmeniz için bu traktörler sizlere hizmet verecek. Ayrıca KURBAN KESİM YERLERİNİN ALTLARINA BETON ATILDI, ÇEŞMELER ÇEKİLDİ VE CALASKALAR ASILDI. KURBAN KESİM YERLERİ ANLIK TEMİZLİK YAPILARAK PİSLİKLERİN BİRİKMEMESİ VE KOKUYA SEBEP OLMAMASI DA SAĞLANMIŞ OLACAK.

- HAYVAN PAZARI VE MEZBAHANELER YENİLENDİ

- Hayvan Pazarımızın ve mezbahanemize yeni asfalt atıldı. Hayvan Pazarımız da restorasyon yaptık. Çitler boyandı, çay ocağı, lokantası, hizmet alanı sosyal tesisi boya yapılarak elden geçirilerek sizlerin hizmetine sunuldu.

- Devamı var...

Ünal SAVAŞ :

Öncekinin devamı...

MEZARLIKLAR TEMİZLENDİ, YENİ UYGULAMA BAŞLIYOR - Yine mezarlıklarımızda da hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Ekiplerimiz mezarlıklar içerisinde kabristanların bakım ve onarımlarını yapıyorlar, otlar biçiliyor, dikenlerden temizleniyor, ağaçlar budanıyor. Bu kurban bayramında kabristanlarda sizleri birde ilk bekliyor.

KABRİSTANLAR DA 24 SAAT KURAN-I KERİM OKUNMASI UYGULAMASINI BAŞLATIYORUZ.

Bu Kurban bayramından itibaren Kale, Şeyh Şabettin ve Asri Mezarlıklarında 24 saat Kuran-ı Kerim okunacak.

BAYRAM BOYUNCA OTOBÜSLER ÜCRETSİZ - Yine Kurban Bayramı boyunca vatandaşlarımız Belediye otobüslerinden ücretsiz faydalanabilecekler.

BAYRAM ZİYARETLERİNİZDE İLÇEMİZDE BİR MAHALLEDEN BİR MAHALLEYE GİDERKEN BELEDİYE OTOBÜSLERİMİZİ ÜCRETSİZ KULLANABİLECEKSİNİZ.” Dedi -

Kaynak: http://www.turhal.bel.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=839:haber14_190&catid=39:güncel-haberler&Itemid=617

- YÜREKLERE SEVGİ DOLSUN, HAYIRLI BAYRAMLAR OLSUN...

- SAYGILARIMLA

- https://twitter.com/unalsavas60 - https://www.facebook.com/!/unal.savas.56

- Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü

bülent gamsız :

7 akpli belediye meclis üyeleri ve Cumhuriyet halk partili belediye meclis üyelerine helal olsun.hüseyin uysal 30 mart yerel seçimlerinde su fiyatlarını emlak fiyatlarını indireceğiz namus sözü vermişti yerine getirmedi .

Ali Suat ESER :

CHP 7 AKP'LİYE TEŞEKKÜR ETMELİ, ANCAK CHP DÖNEMİNDE SU FİYATI NEDEN YÜKSELTİLMİŞTİ? Belediye Meclis Üyesi Yusuf Kalay'a Mayıs ayında Echomar Hastanesi Başhekimliğindeki sohbetimizde "Belediyeyi aldınız kutluyorum. Şimdi vatandaş olarak ilk beklediğim, önceki dönem mecliste "suyu üç kuruşa alıp 10 kuruşa satmayalım" diye muhalefet yapıyordunuz haklı olarak. Şimdi belediye sizde. gereğini yapmanızı bekliyoruz" demiştim. Kalay da "bu konuyu söylediğimde arkadaşlarım bana çok kızıyor" demişti. Anlaşılan o ki, sayın Kalay ve 6 arkadaşı sözlerini yerine getirmek için geçen dönem toplantıya katılmayarak CHP'nin su indirimi önergesinin gündeme alınmasını sağladılar ve bu günkü oylamada da indirim yönünde oy kullanmışlar. İktidara gelince sözlerini tutarak suda %30 indirimi sağlayan Yusuf Kalay ve arkadaşlarını kutluyorum... Önergeyi verenlere de teşekkür ederiz de "iktidardayken niye indirim sağlamadınız" diye de sormadan duramıyorum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.