CHP'DEN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Tarih: 2010-10-05 00:00:00

CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı, Kadın Kolları Başkan ve Yöneticileri Kızılay Kdz.Ereğli Şubesini ziyaret ederek düzenleyecekleri kan bağışı kampanyasının tarihini belirlediler. Konu ile ilgili açıklamada bulunan CHP Kadın Kolları Başkan Yardımcıs
CHP Kdz.Ereğli İlçe Başkanı Yaşar Balcı, Kadın Kolları Başkan ve Yöneticileri Kızılay Kdz.Ereğli Şubesini ziyaret ederek düzenleyecekleri kan bağışı kampanyasının tarihini belirlediler. Konu ile ilgili açıklamada bulunan CHP Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Gönül Çelik, "Kızılay yurdumuzun en büyük yardım kurumlarındandır. 14 Nisan 1877'de Hilal-i Ahmer Cemiyeti adıyla kurulan kurum, 1914-1918 yılları arasında dünyayı kana bulayan 1. Dünya savaşında çok yaralı hizmetler vermiştir. Cumhuriyet devrinde Kızılay'a gereken önem verilmiştir. 1935' de Türk Dil Devriminden sonra Atatürk "Türkiye Kızılay Cemiyeti " adını vermiştir. 1947 yılında "Türkiye Kızılay Derneği" adını almıştır. Kara gün dostu Kızılay, deprem, yangın, toprak kayması, sel ve kuraklık gibi felaketlerde zorda kalan yurttaşlarımıza yardıma koşmuştur. Aynı zamanda Dünya Kızılhaç Örgütüne bağlı olarak hizmet vermektedir. İnsancıl, tarafsızlık, eşitlik, bağımsızlık, gönüllü hizmet, birlik ve evrensellik ilkelerine bağlı olarak görev yapar. Irk, dil, din ayrımı yapmaz. Kızılay'ın, insanlık hizmetleri yurdumuzun sınırlarını aşmıştır. Böylece milletimizin ne kadar yardım sever olduğunu bütün dünyaya göstermiştir. Kızılay'ı yardımlarını halktan toplayıp bağışlarla ve kendi gelirleriyle yapmaktadır. İnsanlık duygusu taşıyan herkesin Kızılaya yardımı gerekmektedir.  Bu bizlerin en kutsal insanlık ve yurttaşlık görevidir. Kan bağışında bulunmakta bu insani görevlerin başında gelir. Bizlerde CHP Kadın Kolları olarak böyle bir kampanya başlatmayı görev saydık. Kdz.Ereğli Kızılay Derneği Başkanı Yusuf  Oktay'ı makamında ziyaret ettik. İlçe Başkanımız Yaşar Balcı'yla gerçekleştirdiğimiz bu ziyarette 9 Ekim 2010 cumartesi günü için tarih aldık. Parti binamızda yapacağımız bu kampanyayı duyarlı ve hayırsever Ereğli halkımıza duyurur, kan vermeye davet ederiz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.