CHP'DEN BAĞIŞ ÇAĞRISI

Tarih: 2010-10-08 00:00:00

CHP Kdz.Ereğli İlçe Sekreteri Kartal, ülke ve ilçe gündeminde yoğun gelişmeler yaşandığını belirterek düzenleyecekleri kan bağış kampanyasına vatandaşları davet etti. CHP Kdz.Ereğli İlçe Sekreteri Hayrettin Kartal, parti binasında CHP İlçe Yöneticileri,

CHP Kdz.Ereğli İlçe Sekreteri Kartal, ülke ve ilçe gündeminde yoğun gelişmeler yaşandığını belirterek düzenleyecekleri kan bağış kampanyasına vatandaşları davet etti.

CHP Kdz.Ereğli İlçe Sekreteri Hayrettin Kartal, parti binasında CHP İlçe Yöneticileri, Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Yöneticileri ile düzenlediği basın toplantısında, çok yoğun ve tartışmalı geçen referandum sürecinin ardından ülke ve Kdz.Ereğli gündeminde önemli gelişmeler yaşandığını söyledi. Anayasa tartışması, İmralı-Kandil-Erbil üçgenindeki görüşme trafikleri, ÖSYM'de ve diğer bazı kurumlarda ortaya dökülen, AKP hükümetinin üzerine gitmekte tereddüt ettiği sınav skandalları ülke gündeminin ilk sıralarında yer aldığını belirterek konuşmasına başlayan Kartal, Kdz.Ereğli'de ise maden ocaklarındaki ölümlü, yaralamalı kazalar ve termik santral konusunda gündemin birinci sırada yeraldığını belirtti. Termik santral konusuna da değinen Kartal, "2009'da Köseağzı'na kurulmak istenen ancak toplumun karşı çıkışıyla geri adım atılan termik santral kurma girişimi, daha sonra Kireçlik'te kurulacağı söylentileri ve 12 Eylül referandum öncesi AKP'li yetkililerce de Kireçlik'in Zonguldak Karaelmas Üniversitesine tahsis edildiğini açıklamaları ile toplumda artık kurulmaktan vazgeçildiği algısının yaratıldığı bir ortamda, referandumdan hemen sonra ise iki termik santral kurma girişimi ile karşılaştık. Kandilli'de ki ÇED toplantılarında AKP'li yetkililerin nasıl toplumu aldatıcı ve takiyyeci bir anlayış içinde olduklarına toplantıya katılan herkes şahit oldu" sözleri ile düşüncelerini açıkladı.
İLK GÜNDEM
KAN BAĞIŞ KAMPANYASI
Toplantının amacının aslında kan bağışı kampanyası olduğunu ve önümüzdeki süreçte genel bir değerlendirmenin yapılacağını belirten Kartal, kan bağışı ile ilgili şu bilgileri verdi. "CHP Kdz.Ereğli Kadın Kolları ile Kızılay'ın ortaklaşa düzenlediği "Kan Bağışı Kampanyası" 09 Ekim 2010 Cumartesi günü 11.00 ile 18.00 saatleri arasında parti binamızda gerçekleştirilecektir. Bilindiği gibi Kızılay ülkemizin ve dünyanın en büyük yardım kurumlarından biridir. Halkımızın kara gün dostu olarak gördüğü Kızılay 1877 yılında Hilal-i Ahmer Cemiyeti adı ile kurulmuştur. Savaşlarda, deprem, yangın, heyelan, sel ve kuraklık gibi doğal afetlerde her zaman yurttaşlarımızın yardımına koşan Kızılay, dünya Kızılhaç örgütü ile birlikte de zorda kalan tüm dünya insanlarına yardım elini uzatarak halkımızın ne kadar yardımsever olduğunu göstermektedir. Din, dil, ırk, siyasal düşünce ayrımı gözetmeden, insanlığın ortak evrensel ilkelerine bağlı olarak görev yapan Kızılay, bu yardımlarını halkımızdan topladığı bağış ve kendi gelirleri ile yapmaktadır. Bilindiği gibi kan üretilemeyen, yapılamayan bir maddedir ve ihtiyaç duyulduğunda ancak insandan alınabilmektedir. Bu nedenle insan yaşamı için önemlidir. Bölgemiz trafik kazalarının, iş kazalarının yoğun olarak yaşandığı ve her gün sokaklarından 3-5 ambulansın bağırarak geçtiği bir bölgedir. Bir gün o ambulansların içinde, ameliyat masalarında bizim yada yakınlarımızın da olabileceğini, acilen kana ihtiyaç duyabileceğimizi düşünerek, böylesine kutsal, böylesine insancıl kan bağışı kampanyalarına katılmak yurttaşlık görevimizdir. Ayrıca verilen kanlar, anında tetkik edildiğinden, kanınızda herhangi bir hastalık belirtisi ile karşılaşıldığında hemen uyarılarak önceden önlem alınması sağlanarak,  sizlerde bir nevi sağlık taramasından geçmiş olacaksınız. 09 Ekim 2010 Cumartesi parti binamızda yapacağımız bu "Kan Bağışı Kampanyası"na yardımsever tüm Ereğli halkını bekliyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.