CHP'DEN REFERandUM AÇIKLAMASI

Tarih: 2010-07-15 00:00:00

Zonguldak CHP İl Başkanı Osman Yayla ve 6 İlçe Başkanı bir araya gelerek referanduma "Hayır" diyeceklerini söyledi. Parti binasında basın toplantısında bir araya gelen Zonguldak CHP İl Başkanı Osman Yayla ve 6 İlçe Başkanı referanduma "Hayır" diyeceklerin
Zonguldak CHP İl Başkanı Osman Yayla ve 6 İlçe Başkanı bir araya gelerek referanduma "Hayır" diyeceklerini söyledi. Parti binasında basın toplantısında bir araya gelen Zonguldak CHP İl Başkanı Osman Yayla ve 6 İlçe Başkanı referanduma "Hayır" diyeceklerini ifade etti.
Halkla birlikte referanduma "Hayır" diyeceklerini söyleyen Zonguldak CHP İl Başkanı Osman Yayla, "Biz halkın sorunlarının gündeme getirilip ivedilikle çözülmesini istiyoruz. Anayasa değişikliği bizim iktidarımızda uzlaşı, tüm toplum katmanlarının katılım ve kabulü ile yapılacaktır. Anayasa bu şekilde dayatma ile tek taraflı, yanlı tutumla ve değişik amaçla yapılamaz. Görüldüğü gibi siyasi iradenin bu değişiklikte ki amacı yargıyı ele geçirmek, kendi yargısını kurabilmek, kuvvetler ayrılığının ortadan kaldırmaktır. Halk ana sorunlarına çare ararken, zamansız, önceliksiz bu gibi gündemlere itibar etmeyecektir. Şu anda yürürlükte bulunan Anayasada ki hak ve özgürlükleri uygulamayan, uygulanmasını sağlayamayan AK Parti iktidarı daha fazla hak ve özgürlüklerden bahsedemez. Bırakın diğer özgürlükleri şu anda haberleşme özgürlüğü bile yoktur. Halkımız olanı biteni çok iyi takip etmektedir. Yeri ve zamanı geldiğinde bu iktidara artık yeter, 'Hayır' diyecektir. 12 Eylül'e kadar somut gerçekleri halkımızla daha yakından, daha fazla paylaşacağız. Sandıklardan da halkın AK Parti iktidarına son kararları çıkacaktır" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.