CHP'LİLER İNCELEDİ!..

Tarih: 2010-03-29 00:00:00

Alaplı'ya bağlı Gümeli Beldesi, Aşağıdağ ve Çatak Köyünde bir dizi incelemelerde bulundu. CHP Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla ve beraberindeki İl yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Yaşar Balcı, Alaplı İlçe Baş kanı Nuri Tekin ve Yönetim Kurulu üyel

Alaplı'ya bağlı Gümeli Beldesi, Aşağıdağ ve Çatak Köyünde bir dizi incelemelerde bulundu. CHP Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla ve beraberindeki İl yönetim kurulu üyeleri, CHP İlçe Başkanı Yaşar Balcı, Alaplı İlçe Baş kanı Nuri Tekin ve Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte Gümeli Beldesini ziyaret etti. Alaplı ile Gümeli arasındaki ulaşımı sağlayan karayollarında incelemelerde bulunan İl Başkanı Osman Yayla ve beraberindekiler yolda vatandaşlarla sohbet etti. İl Başkanı yayla ve beraberindekiler, Gümeli beldesinde önce CHP Belde teşkilatını ziyaret etti. Daha sonra Gümeli Beldesi parkında vatandaşlarla buluşan CHP heyeti vatandaşların sorunlarını dinledi. CHP Zonguldak İl Başkanı Osman Yayla, vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada iktidara geldiklerinde öncelikle unutulan ve ihmal edilen Gümeli yolunun acil olarak yapılacağını söyledi.
Gümeli'nin sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Yayla, "Ben Gümeli Beldesine iki defa geldim. Burayı çok seviyorum ve sorunlarını da çok iyi biliyorum. Burada olduğum zaman kendi memleketimdeymiş gibi kendimi rahat ve huzurlu hissediyorum. Sizin en büyük sorununuz Alaplı Gümeli arasındaki yol ile yayla yollarıdır. Bu yol sorununuzu il başkanı olarak en yetkili kişilere ileteceğim. Sorunlarınızın çözümü için ne gerekiyorsa yapacağım. Sizi bu zamana kadar ihmal eden görmemezlikten gelen iktidarlara bu seçimde gereken dersi vereceğinizi de biliyorum. Buraya gelirken il genel meclisi üyesi arkadaşlarımızı da getirdik. Sorunları birebir görme-leri ve çözüm için proje üretmeleri için. Bu yıl Zonguldak'a gelen devlet kaynağı çok düşük olduğundan Gümeli Alaplı arasındaki yol için kaynak ayrılmamış. Köydes projesinden kaynak aktarılırsa işte o zaman bizim il genel meclisi üyelerimiz yapılmayan 7 km. yol için ne gerekiyorlarsa yapacaklar. Buradan size söz veriyoruz. Siyasi iktidarın Kültür Bakanlığının sizlere ne kadar önem verdiği Bölüklü Yaylası için ayırdığı 20 Bin TL den belli oluyor. Bu kaynak yaylaların turizme kazandırılması için yeterlimidir? Biz CHP Zonguldak, Ereğli, Alaplı İlçe başkanlığı olarak sizlerin sorunlarınız biliyoruz ve her zaman yanınızdayız " dedi.

GÜMELİ BELEDİYE BAŞKANINA ZİYARET

Yayla ve beraberindekiler Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam'ı makamında ziyaret etti. Saydam,  ziyarette yaptığı konuşmada Beldenin itfaiye aracının ve çöp kamyonunun olmadığını söyledi. Gümeli'nin en büyük sorunun yol olduğunu belirten Saydam, "Beldemizin son nüfus sayımında 1930 nüfusu çıktı. Bu yaz aylarında 5 bin civarında oluyor. Beldemizde bir yangın olsa Alaplı'dan itfaiye aracı geliyor. Oradan gelinceye kadar zaten yangın bitmiş oluyor. Bizim belde olarak itfaiye aracına ihtiyacımız var. Ayrıca çöp konteynırımız var ama çöp kamyonumuz yok. Kendi bütçemiz ile bunları temin etmemizin imkanı yoktur. Alaplı, Gümeli beldesindeki 7 Km. lik yol yıllardır asfaltlanmayı bekliyor. Asfalt yolun 1 Km.55 bin tl olduğunu düşünürseniz, bu yolun yapılması için 350- 400 bin tl ihtiyaç var. Ayrıca Zonguldak valisi Erdal Ata'nın da Gümeli yaylalarının yolları için sözleri var. Yayla yollarını çok bozuk. Biz kendi imkânlarımız ile yayla yollarına bakım yapmaya çalışıyoruz ama bu yeterli olmuyor. Devletin yayla yollarına el atması gerekir" dedi. CHP yönetimi daha sonra Gümeli Sağlık evini ziyaret etti. Buradaki personelin sorunları dinledi. CHP heyeti Gümeli İlköğretim okulunu da ziyaret etti. Okul Müdürü Hüseyin Hasıl tarafından karşılanan heyet okulda bir dizi incelemelerde bulundu, ve bilgiler aldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.