ÇİFTÇİ DESTEKLEME MÜRACAATLARI BAŞLADI

Tarih: 2010-03-26 00:00:00

Zonguldak İl Tarım Müdürü Hacı Arap Şanlı, 2010 yılı mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme müracaatlarının başladığını söyledi. Çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi için başvuruların 18 Mart 2010 tarihi itibariyle başla

Zonguldak İl Tarım Müdürü Hacı Arap Şanlı, 2010 yılı mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme müracaatlarının başladığını söyledi. Çiftçilere mazot, gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi için başvuruların 18 Mart 2010 tarihi itibariyle başladığını belirten Hacı Arap Şanlı, şunları söyledi; "Halen tarımsal üretimde bulunan çiftçilerimiz, 31 Aralık 2010 tarihine kadar İl ve İlçe Müdürlük-lerine başvurmaları halinde mazot ve kimyevi gübre desteği ödemesinden faydalandırılacaktır. Düşük faizli kredi kullandırılması başladı. Tarımsal Üretime Yönelik Düşük Faizli Yatırım ve İşletme Kredisi Kullandırılmasına İlişkin Uygulama Esasları Tebliği (Tebliğ No: 2010/8) 18 Mart 2010 tarih ve 27525 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tarımsal üreticilerin finansman ihtiyaçlarının uygun koşullarda karşılanması amacıyla gerçek ve tüzel kişi üreticilere T.C.Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerince düşük faizli kredi kullanılmasına ilişkin konular aşağıda listelenmiştir. İyi tarım uygulamaları, organik tarım, yurtiçi sertifikalı tohum, fide, fidan ve standart fidan üretimi, süt sığırcılığı, damızlık etçi sığır yetiştiriciliği, damızlık düve yetiştiriciliği, büyükbaş hayvan yetiştiriciliği (sığır-manda), küçükbaş hayvan yetiştiriciliği (koyun-keçi), kanatlı sektörüne yönelik bio güvenlik, arıcılık, büyükbaş hayvan besiciliği, küçükbaş hayvan besiciliği, et tavukçuluğu, su ürünleri yetiştiriciliği, tarla içi modern basınçlı sulama sistemleri (damlama sulama, yağmurlama sulama), diğer sulama sistemleri (derin kuyu), kontrollü örtü altı yetiştiriciliği, ihracatı yapılan doğal çiçek soğanlarının üretimi, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği?"

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.