ÇİFTÇİYE DESTEK SÜRÜYOR

Tarih: 2009-06-15 00:00:00

Kdz. Ereğli İlçe Tarım Müdürlüğü üreticiyi bilgilendirmeyi sürdürüyor. 2009 Yılı içerisinde çiftçi kayıt sistemine kayıtlı ve tarımsal faaliyette bulunan tarım arazilerine dekar başına mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacağını

Kdz. Ereğli İlçe Tarım Müdürlüğü üreticiyi bilgilendirmeyi sürdürüyor. 2009 Yılı içerisinde çiftçi kayıt sistemine kayıtlı ve tarımsal faaliyette bulunan tarım arazilerine dekar başına mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme ödemesi yapılacağını son müracaatın ise 4 Aralık 2009 olduğunu belirten Kdz.Ereğli İlçe Tarım Müdürü Hakan Tekin, toprak analizi desteklemesi dekar başına 2.5 TL olduğunu mazot ve kimyevi gübre destekleme ödemesi miktarının Tarımsal Destekleme ve Yönlendirme Kurulunun teklifi üzerine Bakanlar Kurulu tarafından belirleneceğini söyledi. Toprak Analizi Desteği ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin Bakanlıkça yetkilendirilmiş laboratuarlarda 01 Ocak 2009 tarihi ile son müracaat tarihi olan 04 Aralık 2009 tarihleri arasında toprak analizini yaptırması zorunlu olduğunu hatırlatan Tekin, “Her toprak analizine en fazla 50 dekar için ödeme yapılacaktır. Mazot ve kimyevi gübre ve toprak analizi destekleme ödemesinden faydalanmak isteyen çiftçilerin ÇKS’deki bilgilerini güncelleştirmeleri ve aşağıdaki belgeleri başvuru sırasında  İlçe Müdürlüğümüze vermeleri gerekmektedir” dedi.

İstenen belgeler ise şu şekilde, “Mazot, kimyevi gübre ve toprak analizi desteği başvuru dilekçesi, ÇKS’de kayıtlı her bir 50 dekar ve üzeri tarım arazisinin kimyevi gübre destekleme ödemesinden yararlanabilmesi için Toprak Analiz Formu. Toprak Analizi desteğinden faydalanmak isteyen çiftçilerin Toprak Analiz Formu. Çiftçi Kayıt Sisteminde kaydı güncelleştirilmiş çiftçiler için güncelleştirilmiş çiftçi kayıt formu, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Tapudan onaylı tapu kaydı”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.