ÇİMENOĞLU, HAYATA DAİR KONUŞTU

Tarih: 2010-01-15 00:00:00

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Ereğli Radyo Televizyon A.Ş. (ERT)'nin "canlı yayın" konuğu oldu.ERT'de, Füsun Rona Taşçı ve Nalan Dereli'nin hazırlayıp sunduğu "Hayata Dair" programına konuk olan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, kendi

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Ereğli Radyo Televizyon A.Ş. (ERT)'nin "canlı yayın" konuğu oldu.
ERT'de, Füsun Rona Taşçı ve Nalan Dereli'nin hazırlayıp sunduğu "Hayata Dair" programına konuk olan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Zaman zaman canlı performans müzikle renklendirilen programda, Başkan Çimenoğlu, "Belediye Başkanı olurken hedefleriniz nelerdi?" şeklindeki bir soruya, 1994-1999 yılları arasında da belediye başkanlığı yaptığını hatırlatarak, "O zaman daha 34 yaşındaydım, siyaseten de acemiydim, heyecanlıydım. 5 yılın sonunda partimden de aday gösterilmedim. Başka partilerden de teklifler geldi, o ortamda parti değiştirmeyi de hiç uygun bulmadım. Çünkü,  siyasette bir ilke, bir istikrar, bir hedef olması gerektiğini savunuyordum. Böyle düşündüm ve hiçbir partiden aday olmadım, siyaseti askıya aldım. Ama sonraki yıllarda Alaplı'yı gördükçe aday olmamanın pişmanlığını yaşadım. Şimdi, geçmişe dönüp bakıyorum da, keşke mücadeleye devam etseydim, Alaplı çok farklı noktalarda olurdu diye düşünüyorum. Onun için bu sefer; bırakmamaya geldim. Alaplı halkımız da layık görürse; bundan sonra uzun süreli olarak devam etmeye geldim. Çünkü; hayalimde bir Alaplı var, hayalimdeki Alaplı'yı gerçekleştirmeye geldim. Hedefim; siyasi olarak bir noktalara gelmek değil, hedefim; hayalimdeki Alaplı'yı gerçekleştirmek. Nedir o hayalimdeki Alaplı? Sakin, temiz, yeşil, denizi temizlenmiş, sahili güzelleşmiş, insanların huzur ve mutluluk dolu olduğu, dışarıdan gelen insanların gıpta ile baktığı bir Alaplı'yı hayal ediyorum" dedi.
"Yeni yerleşim alanları planlıyor musunuz?" şeklindeki bir soruyu da yanıtlayan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, "Bu benim içimdeki yaralardan bir tanesidir. Benim ilk dönem Belediye Başkanlığımda; 1997 yılında, Kılçak köyünü ve Aşağıdoğancılar köyünü mücavir alan sınırları içine alıp, Bakanlığa da onaylatmıştım. Buradaki amacım şuydu: Akçakoca'dan Alaplı istikametine gelirken kara tarafı Alaplı'nın vitrinidir, köprüye kadar. Oraya ben bir imar planı düşünüyordum; yamaçta, ön taraftan başlayarak 2-3-4 kat konutlaşma şeklinde. Alaplı'nın girişinde, lüks bir mahalle oluşturmak istiyordum. Ama maalesef köy istemedi; mücavir alan mahkeme kararıyla iptal edilince, biz orayı alamadık, orası köy sınırları içinde kaldı. Bu alanda da kimi 5 kat, kimi 4 kat, düzensiz bir çarpık yapılaşma meydana geldi. Şu anda bizim Belediye sınırları içerisinde her yer yapılaşmış durumda. Yeni imar planına açacağımız yerlerde, günümüzün modernizasyonuna uygun, düzenli konutlaşmayı teşvik edeceğiz. Yeşil alanları bol olacak. Benim bir de şöyle bir iddiam var: Benim dönemimde Alaplı; bölgemizde kişi başına düşen yeşil alanların en fazla olduğu ilçe olacak" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.