CİVELEK “ÜNİVERSİTE” DEDİ

Tarih: 2016-05-04 09:12:41

 Kdz. Ereğli Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Cevdet Civelek, yıllarca konuşulan “Erdemir Üniversitesi” tartışmalarına yeni bir açıklık getirdi. Civelek, Erdemir’in sözünü verdiği Metalürji Fakültesinin kurulmasını da hatırlattığı açıklamasında şu görüşleri savundu:

“Kdz. Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Yaşar Tetiker ilçeye üniversite kurulması gerektiğini, Ereğli ilçesinin sosyal, kültürel, ekonomik, nüfus ve coğrafi yapısının yanı sıra avantajlı birçok özelliği ile üniversite kurulmasına çok uygun olduğunu söyleyen Sayın Tetiker'in fikrini Şoförler Odası olarak desteklemekteyiz.

Kdz.Ereğli İlçemizin köyleri ile beraber 175.000' ne yakın nüfusu olmasına rağmen İlçemizde Yüksek Okul ve Fakültelerde okuyan 4000-5000 civarında öğrenci bulunmakta, bizden nüfusu daha az olan ilçelerde öğrenci sayısı 20.000-30.000 bulmaktadır. Bu ilçelere üniversiteler kurulmakta, fakülteler açılmakta, bizim ilçemiz bundan mahrum kalmaktadır. Ayrıca Ereğli İlçemiz ve yakın komşu ilçemiz olan Alaplı'yı da bu işin içerisine kattığımızda İlçemiz Üniversiteyi kaldıracak durumdadır. İki ilçedeki yüksekokullarda ve fakültedeki öğrencilerin sayılarını göz ününe aldığımızda Ereğli İlçemize üniversite kurulması gerekmektedir. Üniversite kurulması için Eski Ereğli Devlet Hastanelerinin bulunduğu alanın uygun olduğunu düşünmekteyiz.

Ereğli İlçemizde bulunan Oyak Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları yetkililerinin metalürji ile ilgili bölüm açılması talebi oldukları, Kışla Mevkii'nde bulanan bekar lojmanlarının olduğu alanı ve Bağlık Erdemir Lojmanlarının olduğu yerde yıkılan lojmanların yerini, yeni kurulması muhtemel bir üniversiteye hibe verebileceklerini belirtmektedirler. İlçemize üniversite kurulması halinde ilçe ekonomimize büyük katlı sağlayacaktır. Oda olarak bu konuda Ticaret ve Sanayi Odasını desteklemekte, üzerimize düşen bir görev olduğunda yapmaya hazır olduğumuz kamuoyuna saygı ile duyururuz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

cevdet :

sayın civelek ereğli de kavgadan başka bir işi olmayan tso nun başkanını ardına takılmışsın. üniversite sözü yıllardır dile getiriliyor. sanki yeni birşeymiş gibi hem de başkanının sözcüsü gibi gündeme işgal etme lütfen. cevdet civelek in hiç mi fikri yok.

dik hasan :

bunların seçimleri yaklaştı heralde ergliyi hatırladılar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.