CÖBEK'TEN DEĞERLENDİRME

Tarih: 2011-02-25 00:00:00

Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek, 4. Olağan Genel Kurul toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Genel kurulun verimli geçtiğini belirten Cöbek, “Geçen yıl Ocak ayında aldığımız genel kurul kararlarının genel bir değerlendirilmesi yapıla

Alaplı Kent Konseyi Başkanı İbrahim Cöbek, 4. Olağan Genel Kurul toplantısı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Genel kurulun verimli geçtiğini belirten Cöbek, “Geçen yıl Ocak ayında aldığımız genel kurul kararlarının genel bir değerlendirilmesi yapılarak, yapılan ve yapılmayanlar konusunda bir kritik yapmış olduk. Yapılan çalışmalar çok verimli geçti. 4. olağan genel kurulda iki önemli karar aldık. Alaplı Kent Konseyi ilçe Trafik ve Güvenlik Komisyonunun yaptığı kapsamlı çalışmalar neticesinde Alaplı’nın hali hazırdaki giriş çıkış noktasının duble yol çalışması nedeniyle iptal edileceğinden şehrin ulaşımı açısından ileride yaşanacağı düşünülen büyük sıkıntılarla karşılaşmaması için Taşbaşı mevkiinden şehir giriş bağlantısının viyadükle bağlanmasına ve bu kararın Alaplı Kaymakamlığı ile Alaplı Belediye Başkanlığına sunulmasına oy birliği ile karar verildi. İkinci olarak Alaplı Kent Konseyi Eğitim Komisyonun yaptığı kapsamlı çalışmalar neticesinde gündeme gelen ve gelişmekte olan ilçemize 4 yıllık yüksek öğretim kurumunun fayda sağlayacağı düşünülerek sahiplenilmesi noktasında Alaplı Belediye Başkanlığının koordinasyonunda ilçemizin tüm kurumlarınca ve Alaplı halkının desteğiyle kazandırılması çalışmalarının uygun olacağına oy birliği ile karar verilmiştir. Bunun yanında Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ve AK Parti Alaplı ilçe Başkanı Faruk Çaturoğlu genel değerlendirmeler yaptılar. Liman projesi, OSB, Demiryolu projesi gibi konularda değerlendirmelerde bulundular. Olağan genel kurulumuzda genel anlamda konular doyurucu oldu” dedi.


Kent Konseyinin ikinci olağan genel kurulunun 33 maddelik sonuç bildirgesinin ilgili kurumlara sunulduğunu ve bir yıllık dönem içerisinde belediye tarafından 9 maddenin çözüme kavuşturulduğunu Cöbek,” İlçemiz Kapalı Spor Salonunu spor branşları ile sosyal ve kültürel faaliyetlerin icrası için faaliyettedir. Engelli vatandaşlarımıza yönelik indirimli su hizmeti verilmekte, yaya kaldırımları ile ilgili çalışmalar olumlu yönde devam etmektedir. Belediyemiz önünde bulunan dönüş kavşağı nizama uygun olarak yeniden düzenlenmiştir.  Şehrin değişik yerlerine hız kesici engeller konulmuştur. Şehir merkezi ve mahallelerdeki çöp konteynırlarının tamamı yenileri ile değiştirilerek iyileştirmeler yapılmıştır. Belediyemizce şehrin ihtiyacı olan asfalt çalışmaları yapılmış ve çalışmalar devam etmektedir. Fatih köprüsünün yapım çalışmalarına başlanacağı belirtilmekte, Çok Programlı Lise binasının ihtiyacı olan ödeneğin onaylandığını yetkililerin açıklamalarından bilmekteyiz. Alaplı Liman Projesinin ÇED raporunun alındığını ve kısa sürede liman inşaatına başlanacağını umut etmekteyiz” diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.