ÇÖP SORUNUNA ÇÖZÜM ARAYIŞI

Tarih: 2009-05-25 00:00:00

Alaplı Belediye Başkanı Çimenoğlu, belediyenin Alaplı ile Akçakoca arası Kocaman mevkiindeki çöp depolama alanının rahatsız edici olduğunu belirterek, “AB Uyum Yasaları ve AB standartları bir yana, her şeyden önce kendi insanımıza olan saygımızdan dolayı,

Alaplı Belediye Başkanı Çimenoğlu, belediyenin Alaplı ile Akçakoca arası Kocaman mevkiindeki çöp depolama alanının rahatsız edici olduğunu belirterek, “AB Uyum Yasaları ve AB standartları bir yana, her şeyden önce kendi insanımıza olan saygımızdan dolayı, bu çöp depolama alanını mutlaka kaldırmamız gerekir” dedi.

 

Alaplı Belediye Başkanı Dr.Nevzat Çimenoğlu, beraberinde Belediye Meclisi üyesi Erol Tunçkaya ile birlikte, belediyenin, Alaplı ile Akçakoca arası Kocaman mevkiindeki çöp depolama alanında incelemelerde bulundu. Çöp depolama alanının sağlıksız ve çevreyi rahatsız edici olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr.Nevzat Çimenoğlu, “İlçemizden günde 30 ton çöp çıkıyor. Ve bu çöp yıllardır bu alanda “vahşi depolama” yapılıyor. Depo alanında belli bir geri dönüşüm çalışması da yapılıyor ancak tabii ki, bu çalışma, bu alanın bir çöp dağına dönüşmesini ve çöplerin tümüyle bertaraf edilmesini önlemiyor. Dolayısıyla, ortaya böylesine rahatsız edici bir görüntü çıkıyor. Alaplı Belediyesi olarak bu görüntüden son derece rahatsız oluyoruz. Çevre kirliliği, koku, yabani kemirici hayvanlar,  atık su gibi sağlıklı ve temiz bir çevrede olmaması gereken ne varsa burada var. Bu çöp deposunun kesinlikle buradan kaldırılması gerekir. Öncelikli işlerimizden birisi de bu. Bu konu üzerinde ısrarla duruyoruz, gerekli çalışmaları da yapıyoruz ve kısa sürede bu görüntüyü ortadan kaldırıp, bu alanı tekrar doğaya kazandıracağız” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

RECEP TUFAN :

SAYIN BELEDIYE BASKANIM ALAPLIDA CÖP SORUNUNUN GERI DÖNÜSÜM YAPILARAK EKONOMIYE GERI KAZandIRILMASI;CEVRE KIRLILIGI ACISINDAN VE BILHASSA KEMIRGEN YABANCI HAYVANLARIN BARINMASI;COGALNMASI CEVREYE VERECEGI ZARARLAR ACISINDAN CÖPLERIN SAGLIKLI DEPOLAMA ALANINA KAVUSTURULMASI HABERINIZI OKUYUNCA SEVINC GÖZ YASLARIMI TUTAMADIM:SAYIN BELEDIYE BASKANIM 3;AYDIR ALMANYADA MISAFIR OLARAK KALIYORUM;ALMANYADA GÖRDÜGÜM ILK GÜZELLIK CÖPLERIN CINS;CINS AYRILARAK TOPLANMASI;EKONIOMIYE GWERI KAZandIRILMASI;CEVRE ACISINDAN SAGLI OLSU BENI HAYRETLERE DÜSÜRDÜ;BU ÜLKEYE BIZIM YEREL VE GENEL YÖNETICILERIMIZ HICMI UGRAMADI OLDU:BU CÖPLERIN GERI DÖNÜSÜMÜ;CINS;CINS AYRI TOPLANMASI HUSUSUNDA 3;AYDIR ALMANYADAN YAZIYORUM TÜM YETKILILERE SESLENIYORUM;BU SESIMIN DUYULMASINA ÖNDER GAZETESI YARDIMCI OLDU YAZDIGIM YORUMLARI YAZDI;KAMU OYUNA AKTARDI;NE YAZIKKI MÜSBET MENFI CEVAP ALAMADIM BU KONUDA ÜZGÜNÜ;:SIMDI ISE ALAPLI BELEDIYE BASKANIMIZIN BU GÜZEL HABERI BIZLERI MUTLU ETTIGINI SEVINCLE ANLATMAYA CALISIYORUM:

Müge :

sayın recep tufan güzel yazmışsınız bizim yöneticilerimiz bu tür yerlere gittiklerinde yerel yöneticiler ile görüşmektense gezmeyi tercih ediyorlar. kalın sağlıcakla.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.