ÇÖZÜM YOKSA EYLEM VAR!..

Tarih: 2010-05-14 00:00:00

Alaplı-Yığılça arasında bulunan 12 Köy Muhtarı Alaplı Kaymamalığında bir araya gelerek, Alaplı Yığılca yolu üzerinden geçen ağır tonajlı kamyonların asfalt kaplı yola zarar verdiğini, yetkilerin konuya çözüm bulmadıkları taktirde eylem yapacaklarını belir

Alaplı-Yığılça arasında bulunan 12 Köy Muhtarı Alaplı Kaymamalığında bir araya gelerek, Alaplı Yığılca yolu üzerinden geçen ağır tonajlı kamyonların asfalt kaplı yola zarar verdiğini, yetkilerin konuya çözüm bulmadıkları taktirde eylem yapacaklarını belirttiler. Alaplı Kaymakamlığında bir araya gelen, Kabalar Muhtarı Hasan Yaman,Doğancılar ( Mustafa Sarı),Hacıhasan(Hüseyin Ünlü),Kasımlı (Orhan Yener),Sabırlı ( Nizamettin Bozkurt),Ortacı (Bayram Karakaya),Onurlu (Ahmet Aydın),Bölücek (İsmail Yavuz),Yeşilyurt (Haydar Özmen),Ahatlı (Ekrem Keskin),Yeniköy(Ahmet Kandemir), Yedigelli (Mehmet Özdemir)  Alaplı -Yığılca Karayolunda çalışan ağır tonajlı kamyonlardan dert yandı.Yığılca'dan Erdemir'e taş çeken kamyon sayısının her geçen gün çoğaldığın belirten muhtarlar kamyonların yola zarar verdiğinin 20 yakın köye ulaşımın sağlayan yolda bozulmalar meydana geldiğinin belirttiler.Yol üzerinde 20 yakın köy olduğunu belirten Kasımlı Köyü Muhtarı Orhan Yener, biz bu konuda sıkıntılarımızı yetkililere illettik.Ama bir sonuç alamadık dedi. Yener, " "Bu yol güzergahında 20 yakın köy var, ayrıca Kasımlı ve Kılçak İlköğretim okulları var. Öğrenci servisleri bu yoldan çalışıyor. Yollar saten dar, birde ağır tonajlı kamyonlar geçtiğini düşündüğümüzde araç kullanmak kâbus haline geliyor. Ayrıca ağır tonajlı kamyonlar yolu kullanılmaz hale getirdiler, Yeşilyurt, Kabalar, Hacıhasan ve Yedigelli köylerinin içme suyu hatları bu yol üzerinde, ağır tonajdan dolayı borular sık,sık patlıyor.Köyler susuz kalıyor. Biz bu konuda sıkıntılarımızı yetkililerimize arz ettik. Ama bir sonuç alamadık. Ağır tonajlı araçların yolda hız sınırı zaman,zaman aşmaları dolayısıyla bir takım kazalarla burun buruna geldik. Allahtan büyük kazalar yaşanmadı. Ama yaşanması durumunda bunun sorumlusu kim olacak? Eğer muhtarlar bu yol sorunun yetkililer tarafından çözüm yolu bulunmazsa eylem yapma düşüncesindeler. Yetkililerden biran önce  Alaplı-Yığılca yoluna çözüm bulunması. Buradan geçen 120 adet ağır tonajlı araçların kontrol edilmesi.  Harita gibi kabarmış olan yolun düzeltilmesi. Bir an önce Alaplı- Yığılca yolu standart bir karayolu haline gelmesini istiyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.