DAMACANALAR DENETİM ALTINDA...

Tarih: 2012-07-25 00:00:00

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Halk Sağlığı Müdürü Aslıhan Külekçi Uğur, damacana sularında titizlikle takip edildiğini söyledi. Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Halk Sağlığı Müdürü Aslıhan Külekçi Uğur açıklama yaparak,  il genelinde 3 yer

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Halk Sağlığı Müdürü Aslıhan Külekçi Uğur, damacana sularında titizlikle takip edildiğini söyledi.

Zonguldak İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı Halk Sağlığı Müdürü Aslıhan Külekçi Uğur açıklama yaparak,  il genelinde 3 yerde bulunan dolum tesislerinin periyodik olarak kontrol edildiğini ve herhangi bir sorunun olmadığını belirtti. Zonguldak il genelinde bulunan dolum tesislerinin analizlerinin yılda 4 kez yapıldığını ve 3 er ay aralıklarla yapılan kontrollerin devam ettiğini söyleyen Halk Sağlığı Müdürü Aslıhan Külekçi Uğur, Bakanlığımızca halkımızın güvenli suya ulaşmasını temin etmek amacıyla tüm içme suları gibi damacana suları da kaynağından, halkımıza ulaşana kadar titizlikle takip edilmektedir. İlimizde bulunan 3 farklı su dolum tesisinden belirli aralıklarla piyasa gözetimi ve denetimi faaliyetleri esnasında numuneler alınmakta ve analizleri yaptırılmaktadır. En son 2012 Mart ayında yapılan analizler sağlığa uygun çıkmıştır. Son günlerde basına yansıyan konu ile ilgili olarak Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun emirleriyle Müdürlüğümüzce tekrar numuneler alınıp analize gönderilmekte olup sonuçlardan halkımız bilgilendirilecektir. Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda bütün damacanalardan örnek alındı. Sağlık Bakanlığına gönderiliyor. Biz burada mikrobik analiz yapıyoruz.
İleri analiz için alınan numuneler Sağlık Bakanlığına gönderiliyor dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ereğli vatANDaşı :

damacana suların dan sakının hazır su yerine köy çeşmelerin den doldurun sağlığınızdan olmayın yalnız çeşmeden su doldurmadan evvel çeşmaden bir miktar su alıp analiz ettiriniz ben ören köyü cami yanın daki çeşmeden yada soğanlı suyunu öneririm o suların analizi yapıldı bunu da söyleyeyim ben illede damacana suyu alayım diyorsanız kirazlı yaylayı da öneririm reklam yapmak gibi olmasın öteki marka suları önermem onlar dereden dolduruluyor diye duydum.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.