DEMOKRASİ PLATFORMU BARIŞ İSTEDİ

Tarih: 2009-09-02 00:00:00

Zonguldak Demokrasi Platformu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Madenci Anıt'ında basın açıklaması yaptı.Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü İsmail Yıldız, şunları söyledi; "2.Dünya Savaşı diye bilinen 'İkinci Büyük Emperyalist Paylaşım Savaşı', 1 Eylül

Zonguldak Demokrasi Platformu, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Madenci Anıt'ında basın açıklaması yaptı.Demokrasi Platformu Dönem Sözcüsü İsmail Yıldız, şunları söyledi; "2.Dünya Savaşı diye bilinen 'İkinci Büyük Emperyalist Paylaşım Savaşı', 1 Eylül 1939 günü Nazilerin Polonya'yı işgaliyle başladı. Ardında 52 milyon ölü, milyonlarca yaralı, sakat ve moloz yığını haline gelmiş kentler ile acı ve gözyaşı bıraktı. İnsanlık tarihinin en acımasız ve kirli savaşlarından biri olan bu savaş başlangıç tarihi 'Dünya Barış Günü' olarak kabul edildi. İnsanlığın yaşadığı en büyük acıların üzerinden 64 yıl geçti değişen hiç bir şey yok. Bugün üretilen kaynakların yüzde 70'ine sahip olan belli bir kesim 'dünya barışı' adı altıda mazlum halklara karşı savaş açarak tüm zenginlikleri kendilerine isterken; Afrika'da, Ortadoğu' ve Uzakdoğu'da, insanların ye-meklerine öğün olarak kurşun düşüyor. Ba-rışın değil savaşın konuşulduğu ülkemizde de pek çok insan hakkı ihlalleri ve özgürlükleri kısıtlayan düzenlemeler ülkemizin içinde bulunduğu konum bahane edilerek uygulamalarına devam ediyor. Ülkemizde ve dünyada tüm barış yanlısı güçler savaşa, işgale ve savaşlara kaynaklık eden milliyetçilik tehdidine karşı eşitlikten, özgürlükten, adaletten, demokrasiden ve barıştan yana güçlerini birleştirmeli."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.