DEMOKRASİ PLATFORMU BARIŞ İSTEDİ

Tarih: 2012-10-12 00:00:00

Zonguldak Demokrasi Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında Ülkede, Bölgede, Dünyada Barış istendi. Zonguldak Demokrasi Platformu tarafından Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı, Platform adına Erdoğan Kaymakçı yaptı. Kayma

Zonguldak Demokrasi Platformu tarafından yapılan basın açıklamasında Ülkede, Bölgede, Dünyada Barış istendi.

Zonguldak Demokrasi Platformu tarafından Madenci Anıtı önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı, Platform adına Erdoğan Kaymakçı yaptı. Kaymakçı, Bölgede uygulanmakta olan büyük bir planın parçası şu anda güney komşumuzda yaşanmaktadır. Libya, Tunus, Mısır ile başlayan sözde 'Arap Baharı' bugünlerde Suriye'yi hedef almıştır. Suriye'de yaşanan iç savaş ve bu ülkeye yönelik askeri müdahalenin, bölgesel bir savaşın habercisi olduğu bilinmektedir. Tüm Ortadoğu savaş, etnik, din ve mezhep çatışmalarına ve uzun vadeli bir kargaşaya 2001'de 'İkiz Kuleler' saldırısının hemen sonrasında işletilmeye başlatılan BOP, öngörülen harita çerçevesinde adım adım gerçekleştirilmektedir. Bu projenin eş başkanlığını yapan Başbakan, emperyalist ülkelerden aldığı güç ve destek ile düne kadar iyi iliştiler içinde olduğumuz komşularımıza savaş ilan etmiştir. Kuzey Afrika ve Ortadoğu barut fıçısına dönerken, bundan en büyük yarayı yine ülkemiz almıştır. Ülkemizde şu anda üretmeyen, sadece tüketime dayalı bir ekonomik modelin sonuçları yaşanmaktadır. Bu modelin bedeli de her gün biraz daha büyüyen zamlarla yada vergilerle halkla ödetilmektedir. Dünyanın en pahalı benzinini kullanan, elektrik fiyatlarında dünyada ilk ona giren Türkiye'de enerji alanında yaşanan bu zam dalgasının bir an önce geri çekilmesi için halkımızı, tepkilerimizi ortaklaştırmaya ve birlikte mücadeleye çağırıyoruz dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.