DEMOKRASİ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜLER

Tarih: 2013-01-26 00:00:00

Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri adına Zonguldak Madenci Anıt'ından Zonguldak Valilik önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.Zonguldak Valiliği önünde Zonguldak Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan Maden Mühen
Zonguldak Demokrasi Platformu, Demokrasi Şehitleri adına Zonguldak Madenci Anıt'ından Zonguldak Valilik önüne kadar sloganlar eşliğinde yürüyüş gerçekleştirdi.
Zonguldak Valiliği önünde Zonguldak Demokrasi Platformu adına basın açıklaması yapan Maden Mühendisleri Odası Başkanı Erdoğan Kaymakçı, İnsanlığın tarih sahnesindeki en soylu girişimi olarak tanımlanan aydınlanma devrimi dünyanın her tarafında çok ciddi bedeller ödenerek gerçekleşmiştir. Uğur Mumcu ve demokrasi şehitlerimizin cinayetleri üzerindeki sır perdeleri aradan uzun yıllar geçmesine rağmen hala aydınlatılmamıştır. Uğur Mumcu ve terör saldırısı sonucunda yaşamlarını yitiren aydınlarımızı andığımız 'Adalet ve Demokrasi Haftasının' bu yıl 20. düzenleyeceğiz.
Uğur Mumcu'nun öldürüldüğü 24 Ocak ile Muammer Aksoy'un öldürüldüğü 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen 'Adalet ve Demokrasi Haftasının' bu yılki konusu 'Uğur Mumcu Ölümsüzdür' olarak belirlenmiştir. Zonguldak Demokrasi Platformu olarak bugün her yıl olduğu gibi katliamların gerçek sahipleri ortaya çıkarmak, aydınlarımıza sıkılan kurşunların hesabını sormak ve demokrasimizin üzerindeki bu ayıbı kaldırmak için aynı kararlılıkla yine buradayız.
Demokrasi ve aydınlık bir gelecek uğruna mücadele ederken alçakça tertiplerle hayatlarını kaybeden demokrasi şehitlerimizle birlikte demokrasiden, barıştan, aydınlıktan yana ne çok şey yitirdik.
Zonguldak Demokrasi Platformu olarak düşüncelerini savunmaktan, doğru bildiklerini söylemekten bir an bile tereddüt etmemiş, yılmamış tüm demokrasi şehitlerimize bizlere kattıkları için teşekkür ediyoruz. Onları unutmadık, unutmayacağız dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.