DEMOKRAT PARTİDE TOPLU İSTİFA

Tarih: 2011-06-15 00:00:00

DP Zonguldak İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında, bazı ilçe başkanları ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi istifa etti. İstifaların sebebi olarak DP'nin seçimlerde başarısız olmasının ifade eden DP Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç, "Burada bir seçi

DP Zonguldak İl Başkanlığında yapılan basın toplantısında, bazı ilçe başkanları ve çok sayıda yönetim kurulu üyesi istifa etti.

İstifaların sebebi olarak DP'nin seçimlerde başarısız olmasının ifade eden DP Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç, "Burada bir seçim geçirdik. Biz bir birlik beraberlik içinde olamadık Başarılı olamadık. Başarısız olmamız sebebiyle partimizin önünü il başkanımızın önünü açabilmek için ben kurul adına merkez ilçe başkanlığından istifa ediyorum. Bu zamana kadar partimizde beraber görev yaptığımız arkadaşlarımıza yaptıkları görevlerden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan sonrada görev yapacak arkadaşlarıma da başarılar diliyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum dedi.

DP İl Yönetim Kurulu Hakkı Kargidan da istifa eden diğer İl Yönetim Kurulu üyeri adına yaptığı açıklamada, "İl başkanımızın burada olmaması ve yönetim kurulunda bulunan arkadaşlarımızda bana söz vermesi söz üzerine bir açıklama yapmak zorunda kaldım. İlçe başkanımızda açıklamasında beyan etti. Biz il yönetiminde bulanan arkadaşlar olarak istişare yaptık. Bu dönemden sonra ileride burada görev yapacak arkadaşlarımızın önünü açmak için, aynı zamanda da seçimlerde başarısız bir tablo bir grafik çizdiğimiz için İl Yönetim Kurulu üyeleri olarak bizde istifamızı burada kamuoyuna açıklamak istiyoruz. Ben il başkanımızın da burada olmasını isterdim. Aslında bu toplantımızı il başkanımıza da söyledik. Fakat il başkanımız saat 12'de bu toplantımıza nazara almayarak Ankara'ya gittiğini bildirdi. Aslında onunda burada olup beraber istişare edip bu konuyu götürmek isterdik. Ama maalesef kendisi toplantımıza icabet etmedi" dedi.

Daha sonra İstifa eden partililer istifa dilekçelerini basın önünde doldurarak yönetime sundular. İstifa edenler arasında DP Merkez İlçe Başkanı İzzet Genç ve yönetimi, Gökçebey İlçe Başkanı Recep Aladağ ve yönetimi, İl yönetim Teşkilat Başkanı Hüseyin Uzun, İl Yönetim Kurulu Üyesi Hakkı Kargidan ve çok sayıda üye bulunuyor.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ereğlili :

DP Zonguldak teşkilatını bu duruma getiren kişi Ali Uzundur.SEçimlerde de boyunun ölçüsünü sanırım almıştır.

METİN ÜZÜM :

2 YIL önce DP'nin il kongresi yapılmıştı. Bunu siyasiler çok iyi hatırlar.. SANAL bir kongre yapılmıştı.. hatta zonguldak merkez ilçe seçim kuruluna itiraz bile yapılmıştı. kongreye katılmadığı halde onlarca delegenin yerine sahte imzalar atımış ve yerlerine oy kullanılmıştı.. O gün bugündür DP zonguldak il örgütü SANAL BİR ÖRGÜT olmaktan öteye gidemedi.. 12 haziran da da bu sanal örgütün yeller alıp uçurmuştur.. yazıklar olsun bu tabloyu oluşturanlara.. diyecek tek lafımız yok artık.. defolup gitsinler..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.