DERNEKLERE ÖNEMLİ UYARI

Tarih: 2016-02-19 15:20:06

Zonguldak Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklama ile dernekler kanununun 19. maddesine göre derneklerin yılsonu faaliyetlerini gösteren beyannamelerin Nisan ayı sonuna kadar verilmesi gerektiği belirtildi.

 

Beyanname vermeyen derneklere ise 881,00 TL idari para cezası uygulanacağı belirtilen açıklama şu şekilde:

"5253 sayılı Dernekler Kanununun 19. maddesine göre dernekler, yılsonu itibariyle faaliyetlerini, gelir ve gider işlemlerinin sonuçlarını düzenleyecekleri beyanname ile her yıl Nisan ayı sonuna kadar mülki amirliğe vermekle yükümlüdürler.

Beyanname vermeyen veya kanunda belirtilen süre sona erdikten sonra bildirimde bulunan dernek yöneticileri, anılan kanunun 32 nci maddesi çerçevesinde 881,00 TL idari para cezası uygulamasıyla karşılaşacağından, ilimiz genelinde kurulu derneklerin 2015 Yılı Dernek Beyannamelerini, 30 Nisan 2016 tarihine kadar Dernekler Bilgi Sistemi (DERBİS) üzerinden bildirmeleri gerekmektedir.

Yasal sürenin sonuna yaklaştıkça DERBİS sistemi üzerinde yoğunluk artacağından, aksaklıkların yaşanmaması için son günü beklemeksizin beyannamelerin bildirilmesi dernek yöneticilerinin menfaatine olacaktır.

Başta dernek yöneticileri olmak üzere kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.