DERS GİBİ FOTOĞRAF

Tarih: 2009-11-04 00:00:00

TMMOB'nin düzenlediği "Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği" konulu panel salondaki çelenklerden bir tanesi çok dikkatimizi çekti. Çünkü üzerinde bir şahıs ismi yoktu. Çelenkte; "Kdz. Ereğli T.S.O Yönetim Kurulu" yazıyordu. Oysa TSO'nun Meclis Başkanı

TMMOB'nin düzenlediği "Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği" konulu panel salondaki çelenklerden bir tanesi çok dikkatimizi çekti. Çünkü üzerinde bir şahıs ismi yoktu. Çelenkte; "Kdz. Ereğli T.S.O Yönetim Kurulu" yazıyordu. Oysa TSO'nun Meclis Başkanı Zeki Us ve Yönetim Kurulu Başkanının adı da Mehmet Genç idi. Çelenkte bu iki isim olmadan sadece "Yönetim Kurulu" ifadesinin bulunmasını "Örnek bir davranış" olarak kamuoyuna taşımak istiyoruz.
Adı üstünde "kamu kurumu" ibaresi bulunan tüm kurumlarda, başkan veya diğer yöneticiler değil kurum önemlidir. TSO Yönetimi burada kişileri değil de kurumu öne çıkararak çok ciddi bir "kamu" dersi vermiştir. Çünkü bu çelenkin parasını TSO ödemekte ve bu kurumun da tek geliri üyelerinden zorunlu alınan aidatlardır.
Kamu kurum ve kuruluşları; etkinliklerde kişisel tanıtımlar yerine kurumu tanıtan sorumluluk içinde kaldıklarında, temsil ettikleri kitlelerin de sempatisini kazanıyorlar.
Kdz. Ereğli TSO, meclis veya yönetim kurulu başkanı o çelengin parasını cebinden ödemediği sürece, "yönetim kurulu" ifadesini kullanarak, çok doğru ve güzel bir örneğe imza atmış olacaklardır.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Bravo :

Bravo , alkışlar. Toplumun her kesimine örnek olabilecek ve önemsenmesi gereken bir davranış. Ancak kaç kişi okumuş, daha önemlisi kaç kişi uygulayacak. Tekrar tebrikler TSO.

gerçekler :

Çok güzel bir noktayı yakalamışsınız.İki çelenk her şeyi anlatıyor.Kamunun,vatandaşın parasıyla ,dünyaları ben yarattım edasıyla kendi kişisel reklamlarını yapanlar ders alsın diyeceğim ama Posbıyık utanmaz ki.

millet :

POSBIYIK'a kapak olsun, ancak bu adam kapaklara bakmaz ki, genelde kitaptaki resimlere bakar

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.