DEVLET EL KOYUYOR!..

Tarih: 2011-08-24 00:00:00

İlçe Emniyet 22 Ağustos'ta Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi önünde meydana gelen kavga ve aynı günün akşamı gerçekleştirilen yürüyüş ile ilgili açıklamada bulundu. Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü, 22 Ağustos tarihinde Türk Metal Sendikası Kdz.Ere

İlçe Emniyet 22 Ağustos'ta Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi önünde meydana gelen kavga ve aynı günün akşamı gerçekleştirilen yürüyüş ile ilgili açıklamada bulundu.

Kdz.Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü, 22 Ağustos tarihinde Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şubesi önünde meydana gelen kavga olayı ve aynı günün akşamı Erdemir işçisinin belediye başkanını istifaya çağıran yürüyüşünde maytap atanların tespit edilip adli makamlara sevk edildiğini açıkladı. İlçe Emniyet Müdürlüğünden konuya ilişkin gönderilen yazılı açıklama şu şekilde:

TUTUKLAMA İSTEMİ

İLE MAHKEMEYE SEVK EDİLDİLER

22.08.2011 günü saat 12.00 sıralarında Kdz Ereğli Belediyesi önünde çoğu belediye personeli olan bir grup kalabalık tarafından Belediye Başkanına yapılan saldırıyı kınamak amacı ile bir basın açıklaması yapılmış ve bu basın açıklaması bitiminde bir grup vatandaş ve Belediye personelinin Türk Metal sendikası şubesi önüne siyah çelenk koyması istemesi üzerine sendika binasında bulunan Türk Metal Sendikasına üye bir grup ile çelenk koymak isteyen grup arasında tartışma çıkmış olaya ekiplerimizin müdahalesi ile şahıslar olay yerinden uzaklaştırılmış, bu olay ile ilgili İ.O ve S.Ç isimli şahıslar yakalanmış ve adli mercilere sevk edilmiş, savcılık tutuklama istemi ile mahkemeye sevk etmiş, Mahkeme tarafından şahıslara adli kontrol uygulanması kararı ile serbest bırakılmıştır. Ayrıca bu olay ile ilgili olarak soruşturma devam etmektedir.

2 BİN İŞÇİ VARDI

Yine bu olaylar ile ilgili olarak 22.08.2011 günü saat 17:00 sıralarında yaklaşık 2 bin kişilik Türk Metal Sendikasına üye Erdemir de çalışmakta olan işçiler Kdz Ereğli Belediyesi önünde Belediye başkanını protesto etmek amacı ile gösteri düzenlemişlerdir. Bu gösteri esnasında kalabalık grup içerisine kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından 4-5 adet Maytap atılmış ve bu esnada kısa süreli arbede yaşanmış ancak araya giren ekiplerimiz tarafından herhangi bir olumsuz olay yaşanmadan kalabalık grup yatıştırılmıştır.

AZMETTİREN O.B.

Ekiplerimizin yapmış olduğu araştırmalarda kalabalık içerisine Maytap atarak kaçan şahısların A.U ve Y.A isimli şahıslar olduğu tespit edilmiş ve şahıslar ekiplerimiz tarafından kısa süre içerisinde yakalanmışlardır. Şahısların yapılan tahkikatı esnasında kalabalığın içerisine Maytap atmalarını O.B isimli şahsın azmettirdiğini beyan etmeleri üzerine bu şahısta kısa süre içerisinde yakalanarak adli mercilere sevk edilmişlerdir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ADAM GİBİ ADAM :

YUSUFUM NE GÜZELDE İTİRAF ETMİŞSİN İFADE VEREN ÇOCUKLARLA GÖRÜŞTÜĞÜNÜ SEN GÖRÜŞTEKTEN SONRADA ÇIKIP O.B VERDİ DEMEZLER HERHALDE SENİN GÖRÜŞME AMACINA TERS DÜŞER DİMİ YANİ GÖRÜŞTÜK HALLETTİK İŞİ TEMİZLEDİK YANİ NE GÜZEL DİMİ

ONUNCU KÖY :

Türk Metal Baþkaný herkesi Erdemir'deki iþçiler gibi tehdit ve þantajla susturacaðýný ya da kendilerini eleþtiren iþçileri Erdemir Yönetimi ile anlaþarak iþten attýrdýklarý gibi Ereðli'de de ayný zihniyetle herkesi sindireceklerini zannediyorlar.Türk Mertalin Baþýna böyle ,,,bir baþkan yakýþmýyor. Asýl bu iþleri bitirecek olan Türk Metal Genel Merkezi ama onlar da duyarsýz. En komiði de bir sendikanýn yönetiminin iþverenin taþeronluðuna soyunmuþ olmasý.Erdemir iþçisi arkadaþlarýn bu konuyu çok iyi düþünmeleri gerekiyor.Sendika iþçisine mi yoksa patronuna mý hizmet ediyor.Yarýn piþmanlýk fayda etmez.

YUSUF BAYKAN :

BEYLER AZMETDIRICI OB YAZMISSINIZ ARASDIRDIM ISIN UCUNDA BENIM KARTESIM GORUNUOR OSMAN BAYKAN HAYIRDIR BIRILERI COCUKLARA 3 BEŞ PARA VERIP MAYTAP ATDIRIYOR ISIN UCU BENIM KARTESIMEMI DOKUNUYOR BIRILERI OSMÖAN BAYKANMI YAPDIRDI DIOR IFADE VEREN COCUKLARA SORDUK HAYIRDIR OLM DEDIM BENIM KARTESIMMI ATDIRDI SIZE MAYTAPLARI DEDIM HAYIR ABI BIZE BI ABI PARA VERDI BUNLARI ATIN DIYE BIZDE ATDIK DIORLAR OSMAN ABIDEN SADECE CAKMAK ISDEDIK DIORLAR OSMAN ABIDE SORMUS CAKMAGI NE YAPCANIZ DIYE ONLARDA ISIMIZ VAR ABI DEMISLER BURAYADA YAZIOSUNUZ BILIP BILMEDEN ARASDIRMADAN BISEYLERI ARASDIRIN OYLE YAZIN YARIN MAHKEMEYE GIDILECEK KARTESIM IST DA GELIOR YOLDA SUAN YARIN COCUKLARIDA ALIP BIZAAT BENDE YANLARINDA OLMAK SARTIYLA AVUKATLA BERABER BU ISE BI COZUM BUL8UNACAK YALAN YANLIS KIM NE YAZDIYSA AYNEN MAHKEME YOLLARI ACIK ADALET VAR DEVLET VAR KIMSE KIMSEYI BOŞ YERE YAKAMAZ BI SUCLU ARANIORSA ONU ADAM GIBI BULUN BENIM KARTESIMI YAKMAYIN

esnaf :

devlet neye el koyuyor?koskoca devlete saldırdılar,dövmeye kalktılar,adamlar gece serbest bırakıldılar,üç beş tane çapulcuya mı el koyuyor devlet!!!!!!

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.