DEVREK ve ÇAYCUMA'YI TARADILAR!..

Tarih: 2011-06-23 00:00:00

Kdz. Ereğli'de Verem Savaş Derneği, Zonguldak il düzeyinde de verem taramalarını sürdürüyor. Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, veremle mücadele ettiklerini ve yapılan taramalar sonrasında hastalık teşhis edilen vatandaşların tedavilerine

Kdz. Ereğli'de Verem Savaş Derneği, Zonguldak il düzeyinde de verem taramalarını sürdürüyor.

Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, veremle mücadele ettiklerini ve yapılan taramalar sonrasında hastalık teşhis edilen vatandaşların tedavilerine de yardımcı bulunduklarını söyledi. Devlet, millet iş birliği çerçevesinde Huzur evleri, ceza evleri, özel iş yerleri, köyler ve mahallelerde rutin olarak verem taramalarını düzenli bir şekilde yaptıklarını belirten Erdoğan, "Ereğli Verem Savaş Derneği olarak Zonguldak genelinde cezaevlerinde, huzurevlerinde, köylerde ve kırsal kesimlerde veremle mücadele için bu taramaları yıldır yapmaktayız. Şu ana kadar 100 binin üzerinde vatandaşımız bu hizmetten yararlanmıştır. Bugün de görüldüğü üzere Çaycuma Huzur evinde 75 kişi verem ve sağlık taraması yapıldı. Bilindiği üzere verem bulaşıcı bir hastalıktır. Geniş halk kitlelerine yani sağlıklı insanlarımıza verem hastalılığının bulaşmaması için devlet-millet işbirliği ile çalışmaktayız. Taramalar sonrasında hastalık tespit edilen vatandaşlarımızı dispansere götürerek tedavilerini sağlıyoruz. Bununla birlikte hastalık tespit edilen vatandaşlarımıza gıda ve nakdi yardımlarda da bulunuyoruz. Amacımız verem hastalığını yok denecek kadar düşük seviyelere indirmektir. Bu amaçla çalışmalarımıza ara vermiyoruz. Biz her ne kadar Ereğli Verem Savaş Derneği isek de Zonguldak genelin de hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Biz dedikodu üretmiyoruz, vatandaşımıza hizmet vermenin peşindeyiz” dedi.
Çaycuma Huzurevi Müdürü İzzet Örenli ise, Ereğli Verem Savaş Derneği Başkanı Hasan Erdoğan, bu önemli ve örnek hizmetinden dolayı teşekkür ettiğini belirtti.
Öte yandan Erdoğan, 27 Haziran'da Ereğli Cezaevi'nde tutukluların taramasını gerçekleştireceklerini belirtti.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.