DİĞER KONSEYLERE DUYURULUR!..

Tarih: 2011-05-26 00:00:00

Zonguldak Kent Konseyi yaptığı açıklamada, çalıştay da belirlenen talepleri kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi. Zonguldak Kent Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kent yaşamında, kent vizyonunun şekillenmesi, kentsel bilincin geliştirilmesi

Zonguldak Kent Konseyi yaptığı açıklamada, çalıştay da belirlenen talepleri kamuoyu ile paylaşacaklarını bildirdi.

Zonguldak Kent Konseyi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Kent yaşamında, kent vizyonunun şekillenmesi, kentsel bilincin geliştirilmesi, kentin hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, saydamlık, katılım, yönetişim ilkelerinin hayata geçirilmesi gibi hedeflerle çalışan “Zonguldak Kent Konseyi” olarak, genel seçimlere yaklaştığımız bu günlerde Kent olarak siyasilerden beklentilerimizin neler olduğunu ortaya koymak amacı ile 25 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirdiği çalıştay da belirlenen talepleri önümüzdeki günlerde kamu oyu ile paylaşacağız. Gerçekleştirdiğimiz çalıştay karşılıklı olarak fikirlerin paylaşıldığı ve ortak kararların alındığı bir platform şeklinde sürdürülmüş ve Zonguldak Kent Konseyi bileşenleri olarak siyasilerden beklentilerimizin neler olduğu tespitlerimizin deklarasyon olarak duyurulması uygun bulunmuştur. Kent konseyi Yürütme kurulu üyelerimizin yanı sıra davetimiz üzerine TSO Başkanı Salih Demir, Baro Başkanı Kerem Ertem, GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, TMMOB İKK sekreteri Erdoğan Kaymakçı, Karaelmas Üniversitesini Temsilen ZKÜ Basın Halkla İlişkiler Koordinatörü Yard. Doç. Dr. Halil Yıldırım ve Muhtarlar Derneği Başkanı Şerafettin Nas'da toplantımıza katılarak fikir ve önerileri ile Kamuoyu ile paylaşacağımız çalışmamıza katkı sağladılar” denildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.