DİLAN'IN ADI YAŞATILIYOR

Tarih: 2013-11-04 20:55:00

Kdz.Ereğli Elif Lions Kulübü Derneği genç yaşta yaşamını yitiren Fatma Dilan Aslankaya anısına Nimet İlköğretim Okulu bahçesine hazırlanan oyun parkının açılışı gerçekleştirildi, duygulu anlar yaşanan açılışta destek verenlere plaketle teşekkür edildi.

Kdz.Ereğli Elif Lions Kulübü Derneği genç yaşta yaşamını yitiren Fatma Dilan Aslankaya anısına Nimet İlköğretim Okulu bahçesine hazırlanan oyun parkının açılışı gerçekleştirildi, duygulu anlar yaşanan açılışta destek verenlere plaketle teşekkür edildi.

 

Kızının anısına yaptırdığı Oyun Parkı’nın açılışı öncesinde duygulu bir konuşma yapan ve törendeki herkesi duygulandıran Kdz.Ereğli Elif Lions Kulübü Başkanı Hicran Aslankaya, kulüp olarak kuruldukları günden beri Ereğli’de özellikle eğitim ve sağlık alanında çeşitli hizmetlerde bulunduklarını söyledi.

Aslankaya'nın duygulu konuşması şu şekilde:

"Ben de Zonguldak Kdz.Ereğli Elif Lions Kulübü Derneği 2013-2014 hizmet dönemi başkanı olarak Ana Projemi planlarken 118-K Genel Yönetmenim Ayşe Gülten Öztürk’ün 'Önce Çocuklar' projesiyle birebir örtüşen ve 2004 yılında henüz 15 yaşında kaybettiğim canım kızım Fatma Dilan Aslankaya’nın adını yaşatmaya dair hayalim olan bu parkı gerçekleştirme fikriyle yola çıktım. Kulüp arkadaşlarımın verdiği destekle çalışmalarımız Ekim ayında başladı. Yaradılış değeri gerçekten yüksek olan parkımızın özellikle alt yapısının oluşturulmasında Sayın Belediye Başkanım Halil Poabıyık’ın yardımlarını çok aldık. Bugün burada geleceğimiz olan çocuklarımıza gerçekten ihtiyaç duydukları bu oyun parkını kazandırmış olmaktan şahsım ve kulübüm adına memnuniyet duyuyorum. Bu projede emeği geçen herkese, özellikle Zonguldak Kdz.Ereğli Elif Lions Kulübü Derneği yönetim kurulu üyelerine, Sayın belediye başkanıma ve onun nezdinde emeği geçen belediye çalışanlarına, her zaman yanımda olan aileme, kızım Zeynep Dilara Aslankaya’ya ve en büyük desteğim eşim Selim Aslankaya’ya çok teşekkür ederim. Canım Dilanım! Çocukların kahkahaları ve neşeleri sana dua olsun yavrum… Oyun Parkımız çocuklarımıza hayırlı olsun.” dedi.

 

PLAKETLİ TEŞEKKÜR

Konuşmasının ardından Aslankaya, Oyun Parkı’nın yapımında kendilerine destek veren Kdz.Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a plaket takdim etti. Posbıyık, plaketini alırken yaptığı konuşmada Elif Lions Kulübüne şükranlarını sunduğunu ifade etti ve “Sizler kendi çıkarlarınız için değil, toplumda yaşayan insanların mutluluğu için çalışmalar yapıyorsunuz ve fevkalade güzel örnekler sunuyorsunuz. Biz Ereğli Belediyesi olarak bütün sivil toplum örgütlerine, Ereğli’ye zamanını ve alın terini dökecek ve Ereğli’nin gelişmesi için elinden gelen bütün işlevleri yapmaya çalışan sivil toplum örgütlerine görevlerimizi bir borç biliyoruz. Siz rahmetli kızınızın anısına çok güzel bir eser ortaya çıkardınız. Bu yüzden sizleri ayrıca kutluyorum" şeklinde konuştu.

 

BUDAK, NİMET İLKÖĞRETİM OKULU ADINA TEŞEKKÜR ETTİ

Nimet İlköğretim Okulu Müdürü Hüseyin Atıf Budak da okul bahçelerine kazandırdıkları oyun parkından dolayı Aslankaya’ya plaket takdim etti ve şunları söyledi: "Eğitime önemli destekler veren bir sivil toplum kuruluşu olarak okulumuza ve ‘Okullar Hayat Olsun’ projesine uygun olarak da çevre kullanımına güzel bir oyun parkı sunan Ereğli Elif Lions Kulübü Başkanı Hicran Aslankaya’ya kulübü adına şükranlarımı sunuyorum. Sivil Toplum Kuruluşlarının yanında okulumuzun çevre korkuluklarının yapımında parkın alt yapı çalışmalarında ve itfaiyecilik eğitimlerinden belediyemizin katkıları büyüktür. Bu bağlamda başta Belediye Başkanımız Halil Posbıyık olmak üzere tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum"

 

Plaket sunumlarının ardından protokol üyeleri ve kulüp yöneticileri ‘Fatma Dilan Aslankaya Oyun Parkı’nın açılış kurdelesini kesti. Parkın açılmasının ardından içeri doluşan çocuklar parkta gönüllerince eğlendiler. Açılış törenine, Kaymakam İbrahim Çay, Belediye Başkanı Halil Posbıyık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Naci Kılıç, Kent Konseyi Başkanı Nalan Köseoğlu Selvi, 118-K yönetim kurulu üyeleri, Elif Lions Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri ile çok sayıda veli ve öğrenciler katıldı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.