DOLMUŞ HATLARINA DÜZENLEME

Tarih: 2009-10-05 00:00:00

Zonguldak'ta dolmuşçuların hatlarla ilgili düzenleme talepleri masaya ya tırıldı. Hatlar arasındaki uyumsuzluğu düzeltmek amacıyla dile getirilen İl Trafik Komisyonu'nda görüşülmüş ve komisyon tüm yetkiyi belediyeye vermişti. Zonguldak Belediye Başkanı İs

Zonguldak'ta dolmuşçuların hatlarla ilgili düzenleme talepleri masaya ya tırıldı. Hatlar arasındaki uyumsuzluğu düzeltmek amacıyla dile getirilen İl Trafik Komisyonu'nda görüşülmüş ve komisyon tüm yetkiyi belediyeye vermişti. Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref bu konunun çözüme kavuşması için Belediye meclis üyelerinden ve ilgili bürokratlardan oluşan komisyon kurulduğunu açıkladı.
Belediye İl Trafik komisyonu Otobüs, Alışveriş merkezlerinin ücretsiz yolcu taşımasını, münibüs hatlarının kendi aralarındaki sorunları, gayri resmi oluşan durakları gözden geçirecek. Çalışmaya başlayan komisyon İl Emniyet Müdürlüğü ve Demirpark, benzinlik ve yeni yapılan öğrenci yurtları istikametine yeni yolcu hattı belir leyecek. Komisyon toplantısında Zonguldak'ta minibüs hatlarının, adetlerinin, güzergâhları ve durakların belirlenme yetkisi 5343 sayılı Belediye Kanunu ile Belediye'ye verildiğini söyledi. Eşref, "Bugüne kadar Zonguldak'ta minibüs hatları, durma noktaları, indirme ve bindirme yerleri belirlenmişti. Belediye'ye verilen yeni görevle birlikte Belediye Meclis üyelerinden ve ilgili bürokratlardan bir komisyon kurarak bu konuda çalışmalara başlıyoruz. Bu çalışmada ilk maddemiz Minibüs durakları ve indirme ve bindirme güzergâhlarının belirlenmesi. 2. Maddemiz Terminal ve marketlerde kullanılan servis araçlarının durumlarının değerlendirilmesi.  3.'sü ise Alışveriş merkezlerinin önünde oluşmuş olan gayri resmi taksi duraklarının durumunun incelenmesi.  Bu üç maddenin üçü de bizim için çok önemli. Ancak Minibüs duraklarına öncelik vererek çalışmaya başlayacağız. Bazı yolcu hatlarındaki birden fazla yolcu taşınan hatlarda sorunlar var. Öncelikle bu sorunları gidermeye yönelik olarak çalışacağız. Bir de yeni olaşan Emniyet Müdürlüğü önündeki Alışveriş merkezine yeni hat verilecek. Bunun çalışmasını en kısa zamanda tamamlayacağız. Bu hatta bu güne kadar Kozlu Belediyesi yolcu taşıyordu. Bu hatta Zonguldak Belediyesi girerek yeni yolcu hattı oluşturulacak" dedi. Oluşturulan komisyon çalışmalarına başladı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.