DSP'DE ZONGULDAK DAMGASI

Tarih: 2013-07-03 09:51:00

Ankara’da Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda düzenlenen ve Masum Türker’in yeniden Genel Başkan seçildiği DSP 9’uncu Olağan Kurultayı’nda Zonguldaklı dört isim Parti Meclisi’ne seçildi.   DSP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Dilek, yaptığı açıklamada, şun

Ankara’da Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda düzenlenen ve Masum Türker’in yeniden Genel Başkan seçildiği DSP 9’uncu Olağan Kurultayı’nda Zonguldaklı dört isim Parti Meclisi’ne seçildi.

 

DSP Çaycuma İlçe Başkanı Ersin Dilek, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

 

“Parti Tüzük Komisyonu’nun çalışmaları sonucunda DSP Parti Tüzüğü’nün ilgili 19 maddesi, verilen önergeler sonucu değiştirilerek, katılımcılığa ve özgürlüklere önem veren ve parti içi demokrasinin daha da geliştirileceği hale getirildi. Politika Kararları Kurulu’nun yaptığı çalışmalarla ülke gündemini ilgilendiren ve vatandaşların siyaset yapabileceği, toplumsal yaşama katkı sunacağı fikirlerini siyasi çalışmalarına yansıtabileceği önemli kararlar kabul edildi. Genel Başkan seçimiyle beraber partinin üst yönetim organı olan 70 kişilik Parti Meclisi ve 15 kişilik Disiplin Kurulu seçimleri yapıldı. Genel Başkan Masum Türker’in listesinden Zonguldak kökenli 4 kişi Parti Meclisi’ne seçildiler. İstanbul delegesi Yeminli Mali Müşavir Hikmet Kabuk, İzmir delegesi Yeminli Mali Müşavir Turan Öztürk, Zonguldak delegesi işadamı Nurhan Başoğlu ve DSP Çaycuma İlçe Başkanı Mali Müşavir Ersin Dilek, yapılan seçimler sonucunda DSP’nin en yüksek karar organı olan Parti Meclisi’ne asil ve yedek üye olarak seçildiler. DSP Genel Başkanı Masum Türker, yaptığı konuşmada, DSP’nin bundan sonraki tüm seçimlerde kendi başına seçimlere gireceğini ve hiçbir parti ile kendi çatısı haricinde seçim işbirliğine gitmeyeceğini söyledi. Gezi Parkı eylemleri sonucunda gençlerin ve tüm vatandaşların meclisteki hiçbir muhalefet partisini kendi eylemlerine ortak etmemelerini ve meclisteki tüm partilere olan tepkiyi değerlendirerek, bu sonucun vatandaşın artık kendini ifade edebileceği bir parti aradığını ve DSP’nin bu beklentilere cevap verebilecek tek parti olduğunu söyledi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.