DÜŞÜK PUANLA MÜDÜR OLDU!..

Tarih: 2010-09-27 00:00:00

Kdz.Ereğli Toki İlköğretim Okulu kurucu müdürlüğüne Eğitim Bir-Sen Temsilcisinin atanmasına Eğitim-İş tepki gösterdi.   Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kdz.Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, AKP’nin kadrolaşmaya pervasızca devam ettiğin

Kdz.Ereğli Toki İlköğretim Okulu kurucu müdürlüğüne Eğitim Bir-Sen Temsilcisinin atanmasına Eğitim-İş tepki gösterdi.

 

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) Kdz.Ereğli Temsilcisi Cengiz Başaran, AKP’nin kadrolaşmaya pervasızca devam ettiğini bunun en son örneğinin de Kdz.Ereğli’deki TOKİ İlköğretim Okulu’na yapılan kurucu müdür görevlendirmesi olduğuna dikkati çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan müdürlük seçme sınavında barajı aşan onlarca kişi olmasına rağmen, bu sınavda oldukça düşük puan alan bir sendika ilçe temsilcisinin TOKİ İlköğretim Okulu’na kurucu müdür olarak atanması tüm eğitim camiasında şok etkisi yarattığına dikkati çeken Başaran düzenlediği basın toplantısında şu ifadelere yer verdi: Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürlük görevini yürütebilecek sınav kazanmış adaylar bulunmasına rağmen, herhangi bir duyuru yapmadan, sessiz sedasız malum Sendika temsilcisini kurucu müdür olarak atamıştır. Buradaki asıl amaç, müdürlük sınavını kazanamamış, müdür yeterliliği bulunmayan ancak kamuoyunda hükümetin sendikası olarak bilinen bir sendikanın temsilcisinin müdür olarak atamasını önünü açmaktır. Çünkü yönetici atama yönetmeliğinde, kısa sürede olsa kurucu müdür olarak görevlendirilen bir kişi, daha sonraki atamalarda asıl müdürlük hakkını kazanmaktadır. Sendikacıların eğitim çalışanlarının özlük ve sosyal haklarını korumaları gerekirken bunu yapmayıp;  sendikayı kendilerine basamak olarak görmeleri ve kullanmaları, eğitimcilerin onurunu zedelemiştir. Umuyoruz ki sendika ilçe temsilcisi hukuksal mücadelemize gerek kalmadan, bu yanlış tutuma son verecek ve kendiliğinden görevinden çekilecektir. Ya da Milli Eğitim Müdürlüğü bu hukuksuz işlemden bir an önce geri dönecektir. Aksi takdirde Eğitim İş bu hukuksuzluğun peşini bırakmayacak ve sonuna kadar takipçisi olacaktır.

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.