DUYARSIZLIĞIN BÖYLESİ!..

Tarih: 2012-10-01 00:00:00

MÜSİAD ve BAKKA organizasyonu ile düzenlenen İstanbul Valiliği STK Komisyonu Başkanı Salih Keskin tarafından anlatılan Girişimcilerimiz Yetişiyor, KOBİ'lerimiz Güçleniyor seminerine 9 kişi katıldı. MÜSİAD Kdz.Ereğli Şubesi tarafından organize edilen ve B

MÜSİAD ve BAKKA organizasyonu ile düzenlenen İstanbul Valiliği STK Komisyonu Başkanı Salih Keskin tarafından anlatılan Girişimcilerimiz Yetişiyor, KOBİ'lerimiz Güçleniyor seminerine 9 kişi katıldı.

MÜSİAD Kdz.Ereğli Şubesi tarafından organize edilen ve Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı'nın (BAKKA) destekleri ile gerçekleştirilen Girişimcilerimiz Yetişiyor, KOBİ'lerimiz Güçleniyor isimli proje eğitimleri sürüyor. Proje kapsamında Avrupa Birliği Proje Eğitmeni, İnovasyon ve İnsan Kaynakları Uzmanı, İstanbul Valiliği STK Komisyon Başkanı Salih Keskin tarafından, Kobi'lerde stratejik yönetim konulu eğitim programı Kdz.Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleştirildi.

BAŞLIKLAR ALTINDA ANLATTI
KOBİ'lerdeki istihdamın sektörlere göre dağılımı, KOBİ'lerin oluşturduğu katma değerin sektörlere göre dağılımı, KOBİ'lerde sorunlar, stratejik planlama, strateji, planlamada akımlar, stratejik planlamanın başlatılması, stratejik yönetim, geleneksel ve modern anlayış, yönetimin işlevleri başlıklarında değerlendirmelerde bulunan Keskin, KOBİ'lerde sorunlarının başında finansman sorunları nitelikli eleman istihdamı sorunu, pazarlama sorunları, yönetim ve organizasyon sorunlarının yer aldığına dikkat çekti.
Küçük ve orta ölçekli firmaların sorunlarının başında finansman sıkıntılar geldiğini söyleyen Keskin, nitelikli eleman konusunun Türkiye'nin 10 yıldır belini büktüğünü vurgulayarak, En önemli sorunlardan bir tanesi de nitelikli eleman sorunudur. Maalesef Türkiye'de son 10 yılda nitelikli eleman konusunda ciddi bir sıkıntı her sektörde yaşanıyor. Ortalıkta büyük bir sıkıntı var. Bu konu Türkiye'nin belini büken konulardan bir tanesidir.

İSTANBUL'UN HAVASI 15 TL
Pazarlama da çok önemlidir hangi ürünü üretirseniz üretin dünyanın en iyi ürünü olsun pazarlayamadıktan sonra hiçbir önemi yok. İkna edebilirseniz de her ürünü satarsınız.
İsviçre'de Alpler'in havası satılıyor deodorant ambalajında 100 küsür lira, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'de İstanbul'un havasını satıyor 15 lira. Yazıyor 15 lira İstanbul'un havası diye. Mesele şu bu bir pazarlama becerisidir, müthiş bir şeydir. Pazarlama konusunda biz millet olarak çok zayıfız dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.