EĞİTİM BİR SEN'DEN İFTAR

Tarih: 2012-08-17 00:00:00

Eğitim-Bir-Sen verdiği iftar yemeğinde üyeleriyle bir araya geldi. İftar yemeğine, Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Duyar ve Şakir Arslan, Zonguldak Sağlık İl Mü
Eğitim-Bir-Sen verdiği iftar yemeğinde üyeleriyle bir araya geldi. İftar yemeğine, Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ali Osman Yılmaz, Milli Eğitim Şube Müdürleri Mehmet Duyar ve Şakir Arslan, Zonguldak Sağlık İl Müdürü Bilal Cin, Memur-Sen'e bağlı sendika başkanları ve üyeleri katıldı. İftar yemeğinin yenilmesinin ardından dua edildi. Daha sonra konuşma yapan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Zonguldak Şube Başkanı Kamuran Aşkar, Eğitim-Bir-Sen'in milletin sesi ve sendikası olmaya devam edeceğini belirterek, Eğitim-Bir-Sen kurulduğu günden beri insan merkezli bir sendikacılık anlayışını benimsedi. Temel felsefemiz 'insanı yücelt ki devlet yücelsin, Yaratılanı severiz yaratandan doğru ötürü' oldu. Çünkü biz sendikacılıkta insan merkezi dışında başka unsurlara yönelmedik. Biz sendikacılığı etlik manada asla düşünmedik. Biz sendikacılığı cemaatsal manada asla düşünmedik. Biz sendikacılığı eğitim çalışanlarının kategorize eden manada asla düşünmedik. Eğitim çalışanlarını bir bütün olarak gördük. Eğitim çalışanlarını kategorize eden anlayışla ayrıştıran anlayışla yapılan sendikacılığın ırkı manada yapılan bölücülükten farkı olmadığını düşünüyorum. Onun için Eğitim-Bir-Sen sendikacılık yaptığı sürece değerler sendikacılığı yapacaktır. Eğitim-Bir-Sen bu milletin sesi ve sendikası olmaya devam edecektir. Bundan dolayı da ayrıştıran değil bütünleştiren, kucaklayan sendikal anlayışın sahibi olacaktır. Eğitim-Bir-Sen hizmet sendikacılığını benimsiyor. Hizmet sendikacılığı bağlamında da sadece ücreti değil hizmeti de benimsediği için çalışanlarını son derece önemsiyor ve üye olan her üyemiz üye olduğu andan itibaren Şekerbankla yaptığımız anlaşma gereği Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır,15 bin TL'lik Ferdi Kaza Sigortası kapsamındadır dedi. Ardından konuşma yapan Şekerbank Zonguldak Şube Başkanı İsmail Güven ise Davetiniz için çok teşekkür ediyoruz. Biz Memur-Sen'le artık kurumsal anlamda bir bütünlük içindeyiz. Onun dışında da biz kendimizi artık bu ailenin bir parçası olarak görüyoruz, bu ailenin içinden insanlar olarak görüyoruz. Önümüzdeki Ramazan Bayramı'nı herkese hayırlı, uğurlu güzel geçmesini diliyorum diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.