EĞİTİM YÖNETİCİLERİ GELİŞİYOR!

Tarih: 2014-11-04 15:32:00

Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü & Erdemir & ÖRAV kuruluşlarının işbirliği ile  30 Eğitim Yöneticisinin katılımı ile Erdemir Eğitim Müdürlüğünde başladığı belirtildi. Eğitim programının 7 ana başlıktan oluştuğunu belirten yetkililer, eğitim şekli

Kdz.Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü & Erdemir & ÖRAV kuruluşlarının işbirliği ile  30 Eğitim Yöneticisinin katılımı ile Erdemir Eğitim Müdürlüğünde başladığı belirtildi.

Eğitim programının 7 ana başlıktan oluştuğunu belirten yetkililer, eğitim şeklinin yüz yüze ve uzaktan eğitim dersleriyle tamamlanacağı ifade edildi.
Konu ile ilgili gazetemiz merkezine ulaşan bilgiler şunlardır:
“Yedi ana başlıktan oluşan iki haftalık yüz‐yüze ve uzaktan eğitim dersleriyle tamamlanan bir programdır.

Amacı, okul müdürlerinin görevlerini sürdürürken okula farklı bir açıdan bakabilmelerine destek vererek,
•    Öğrenmeye liderlik etmek için gerekli yöneticilik bilgi ve becerilerini geliştirmek,
•    21. yüzyıl öğrenme ortamlarına hizmet edebilecek öğrenme ortamlarının hazırlanması için, öğretmenler arasında öğrenme odaklı paylaşım ve işbirliğine dayalı birlikte gelişmelerine olanak sağlayacak gerekli bilgi ve beceri donanımını fark etmelerini sağlamak,
•    Okulun, öğrenciler için eğitim ve öğretimin merkezi olarak kabul edilmesini sağlayacak donanım ve açıklıkta kurumu yönetmektir.

Bu amaçla gerçekleştirilen program şu şekilde uygulanmaktadır:
1. Aşama: 5 gün 40 saat, yüz‐ yüze eğitim  (3-7 Kasım 2014)
2. Aşama: 2 sanal ders, 2 e‐seminer, proje ödevi, uzaktan öğrenme;
3. Aşama: 5 gün, 40 saat, yüz‐ yüze eğitim, açık alan etkinlileri(1-5 Aralık 2014)

3-7 Kasım 2014 tarihinde yapılan Eğitimde Okul Yöneticilerine aşağıdaki başlıklarda eğitim verilmektedir. 
“Kendini, Kurumu Tanımak ve Yönetmek”, “İlişkileri Yönetmek”, “Ekibi Yönetmek”, “Meslektaş Koçluğu”, “Öğrenmeye Liderlik Etmek”, “Toplumsal Liderlik”, “Geleceğe Liderlik Etmek”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.