EĞİTİMDE İŞBİRLİĞİ

Tarih: 2013-02-21 00:00:00

Zonguldak Kdz. Ereğli Ticaret Meslek Lisesi ve yerel ortağı İstanbul M. Ali Büyükhanlı Ticaret Meslek Lisesinde eğitim öğretim gören 30 öğrenci ve 5 öğretmen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca yürütülen Hayat boyu Öğrenme

Zonguldak Kdz. Ereğli Ticaret Meslek Lisesi ve yerel ortağı İstanbul M. Ali Büyükhanlı Ticaret Meslek Lisesinde eğitim öğretim gören 30 öğrenci ve 5 öğretmen Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı'nca yürütülen Hayat boyu Öğrenme Programı (LLP) Leonardo da Vinci Hareketlilik projeleri kapsamında hazırlanan Avrupa'da Bilgisayarlı Muhasebe Uygulamalarının Araştırılması konulu projenin I. Akışı içerisinde Almanya'nın BBS W1 Ludwingshafen bölgesinde bulunan Berufsbildende Schule Wirtschaft I okulunu ziyaret ettiler.

 

Almanya'da ziyaret edilen meslek lisesi Türkiye'deki adı ile Çok Programlı Lise benzeri 14 ayrı meslek dalı bulunan, 2400'den fazla öğrencisi olan 100 yıllık bir okuldur. Bizi güler yüzle karşılayan Ticaret Lisesi (İşletme) bölüm müdürü Lucia Cornelius okulu görevli öğretmen ve öğrencilere gezdirerek inceleme imkanı sundu. Geniş çaplı açıklamalar yaparak öğretmen ve öğrencilerin sorularını cevapladı.

Ziyaret sonrasında Kdz. Ereğli Ticaret Meslek Lisesi  Müdürü Numan KORKMAZ proje katılımcıları adına okulun İşletme Bölüm Müdürü Lucia Cornelius'a teşekkürlerini ileterek; Türkiye'deki Ticaret eğitimi ile Almanya'daki okullardaki Ticaret ve işletme eğitiminin benzerlikler taşıdığını sadece muhasebe programlarında dil farkı bulunduğunu aynı zamanda iletişim ve entegrasyon sorunlarının aşılmasıyla standartların yükseltilebileceğini gözlemlediğini söyledi. Fiziksel incelemelerde Kdz. Ereğli Ticaret Meslek Lisesi'nin de altyapı ve donanım bakımından bu okuldaki imkanlara sahip olduğunu Türkiye'deki eğitimi ve okulu görmek istemeleri halinde kendilerini kardeş okul olarak Türkiye'de misafir edebileceklerini bir grup öğrencileri ile birlikte havaalanında karşılama imkanlarının bulunduğunu belirterek kardeş okul olarak  ülkemize davet etti. İşletme Bölüm Müdürü Lucia Cornelius'da Numan Korkmaz'a daveti için teşekkür etti.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.