ELEKTRİK SAYAÇLARI YENİLENİYOR

Tarih: 2010-08-17 00:00:00

Kdz. Ereğli Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Ölçü aletleri Muayene Yönetmeline göre elektrik, su ve gaz sayaçlarının periyodik muayenelerinin on yılda bir yaptırılmasının zorunlu olduğunu hatırlatarak abonelerin sayaçlarını yenilemelerini yazı ile bildirdi.
Kdz. Ereğli Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. Ölçü aletleri Muayene Yönetmeline göre elektrik, su ve gaz sayaçlarının periyodik muayenelerinin on yılda bir yaptırılmasının zorunlu olduğunu hatırlatarak abonelerin sayaçlarını yenilemelerini yazı ile bildirdi. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. abonelerine tek tek verdiği yazılı duyuruda, "Kullanım yerinizde tüketilen elektrik enerjisi değerlerinin ölçümünü yapan elektrik sayacı, yürürlükteki 3516 sayılı Ölçüler ve Ayarlar Kanununun ikinci bölümünde yeralan, "Muayene, Damgalama ve Yasaklar" başlıklı 9. maddesinde belirtilen ilk muayene periyodik muayene, ani muayene, şikayet muayenesi ve stok muayenelerine tabiidir. Ölçü ve ölçü aletleri muayene yönetmeliğinin bendine göre, "Elektrik, su ve gaz sayaçlarının periyodik muayenelerinin on yılda bir yaptırılması zorunludur" denilmektedir. Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. olarak bilgilendirmek ve kullanmakta olduğunuz elektrik sayacının şirket kayıtlarımıza göre 10 yıllık periyodik muayene süresini doldurmuş olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu nedenle İşletme Müdürlüğümüze şahsen veya yetkilendireceğiniz kişi aracılığıyla mümkünse güncel abonelik bilgilerinizin yeraldığı elektrik faturanız ile başvurabilirsiniz" denildi. Abonelerin abone numarası ile Kdz.Ereğli Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş. İşletme Müdürlüğüne başvuruda bulunmasının ardından ya piyasadan alacağı ya da İşletme Müdürlüğünden alacağı yeni sayac işlemini tamamlamasının ardından İşletme müdürlüğünün görevlendireceği kişi sayacı ücretsiz takacak.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

murat :

Yeni sayaç adı altında soyun bakalım milleti. Milletin cebindeki üç kuruşta bile gözünüz var.

kartal :

Siz gidin eğer yüreğiniz yetiyorsa kaçak takibini doğu ve güneydoğu anadoluda yapın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.