EMEKLİLER GÜNÜ KUTLU OLSUN

Tarih: 2011-06-30 00:00:00

Kısa adı GMİS olan Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Yönetim Kurulu adına bir basın açıklaması yaparak Emekliler Günü’nü kutladı.Emeklilerin yaşam düzeyinin aslında bir ülkenin genel refah seviyesini gösterdiği belirtilen Yönetim K
Kısa adı GMİS olan Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Yönetim Kurulu adına bir basın açıklaması yaparak Emekliler Günü’nü kutladı.
Emeklilerin yaşam düzeyinin aslında bir ülkenin genel refah seviyesini gösterdiği belirtilen Yönetim Kurulu açıklamasında şu görüşlere yer verildi;
“Türkiye’de 28 Haziran ile 4 Temmuz tarihleri arası her yıl Emekliler Haftası olarak ve 30 Haziran ise Emekliler Günü olarak kutlanıyor.
Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli olduğu bu haftayı, ülkemizdeki tüm emekliler için Emekliler Haftası ve Emekliler Günü olarak kutluyoruz.
Bir ülkedeki emeklilerin yaşam düzeyi o ülkenin ekonomik olarak gelişmişlik düzeyinin de bir göstergesidir. Bizler de kendi emeklilerimizin Avrupa’daki gelişmiş ülkelerin emeklileri gibi yaşamının geri kalanını kendi ülkesinin ve dünyanın güzelliklerini görerek-gezerek geçirmesini istiyoruz.
Yıllarca alınteri dökerek, emek harcayarak ülkesine hizmet etmiş, edindikleri bilgi ve tecrübeleri yeni kuşaklara aktarmış emeklilerimiz saygıyı hakediyor. Bugün ülkemizdeki emeklilerin en önemli sorunlarından biri farklı maaş uygulamalarıdır. Bu yanlış en kısa zamanda düzeltilmeli ve emeklilerimizin maaşları insanca yaşam sürdürebilecekleri bir noktaya yükseltilmelidir.
Başta devletimiz olmak üzere herkesin; her alanda tecrübesine ve bilgisine ihtiyaç hissettiğimiz emeklilerimize hak ettikleri saygıyı göstermesini bekliyor ve başta maden ve MTA emeklilerimiz olmak üzere tüm emeklilerimizin Emekliler Günü’nü kutluyoruz.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.