EMİR OKUL MÜDÜRÜNDEN

Tarih: 2011-12-29 00:00:00

'Ereğli Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nin Atatürk köşesi balyozlarla kırıldı' haberlerini hayretler içinde ve üzülerek öğrendiklerini dile getiren Eğitim İş Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Cengiz Başaran 'Araştırmalarımız sonucunda Atatürk köşesinin öğre

'Ereğli Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nin Atatürk köşesi balyozlarla kırıldı' haberlerini hayretler içinde ve üzülerek öğrendiklerini dile getiren Eğitim İş Kdz. Ereğli ilçe Başkanı Cengiz Başaran 'Araştırmalarımız sonucunda Atatürk köşesinin öğretmen arkadaşlarının isteğiyle 1976 yılında heykeltıraş Yaman Civan  tarafından yapıldığını öğrendik. O zamanki kıt kanaat koşullara rağmen, bilinci ve yüreği Atatürk sevgisi ile dolu dönem öğretmenlerinin bu eseri 2012 yılında başka bir öğretmen tarafından yıkılmıştır' dedi.

 

Başaran olayın okul müdürünün emriyle gerçekleştirildiğini tespit ettiklerini belirterek şunları söyledi:

 

Yıllarca EML de Atatürk'ün manevi şahsiyetini yaşatan köşenin, okul müdürünün kararıyla kırılıp yok edildiğini  tespit ettik. Kdz. Ereğli Eğitim-İş Temsilciliği olarak bu tespitimizden sonra ivedilikle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne konunun araştırılıp, sorumlular hakkında gerekli işlemin yapılması konusunda yazı yazdık. Yaptığımız girişimlerde Atatürk Köşesinin sadece idari binada bulunması gerektiğini söyleyen yetkililere buradan sormak isteriz:

 

Atatürk'ü anlatan sanatsal düzenlemelerin okulun farklı bölümlerinde bulunmasının kime, ne zararı var?

 

Atatürk'ü öğrencilerden koparmak mı istiyorsunuz?

           

Bunca yılın emeğini saygısızca kırmak yerine onarıp kullanamaz mıydınız?

           

EML gibi eğitim kurumunda bu sanat düşmanlığı değil midir?

 

Böyle önemli bir kararı öğretmene, öğrenciye ve veliye sormadan alan yönetim anlayışı demokratik ve çağdaş mıdır?

 

 Kdz. Ereğli Eğitim-İş Temsilciliği olarak bu konunun takipçisi olacağımızı kamuoyuna ve yetkililere duyururuz.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ahmet N. :

Buna gemi azıya almak derler.Gerekli altyapıyı bulan ve de arkasında kendini destekleyen bir güç bulan yönetici (siyasi iktidar tarafından atanmış) herşeyi deneyecektir.Yazıklar olsun.

mehmet kor :

Atatürkü resimler de arayan tabela cılara,(yani eğitim işe)üç kuruş ücreti için deliren .... ve ilerici gibi gözüken tüm örümcek kafalılara yazıklar olsun...gelin bakalım okula görün de konuşun...bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan...lar.

limon :

siz öğretmenler atatürk ü inanin sizden çok seviyoruz.bunlarla uğraşacağınıza sozunu ettığınız okulda eğitimin neden bu kadar duşuk olduğunu ilçe millieğitime bildirin ve hesap sormaya çalişin.atatürk hepimizin lideridir.bu işlerle deyil memleketin veya yaşamiş olduğumuz ilçenin sıkıntılarını gündeme getırın.saygılarımla.

Atatürkçü :

Başka bir gazete de sayın okul müdürü Atatürk rölyefinin çatlamış olduğu beyanatını vermiş , onun çatlak olmadığını tüm öğretmen ve öğrenciler biliyor, böyle bir şeyin arkasına saklanmak yakışmamış doğrusu.

deniz :

gençlerin spor yaptığı alnda aslı olan 'BEN SPORCUNUN ZEKİ ÇEVİK VE AHLAKLISINI SEVERİM' yazılı tabelanında badanadan sonra asılıp asılmadığın da incelenmesi

ereğli :

ATATÜRK ALEYHİNE İŞLENEN SUÇLAR HAKKINDA KANUN madde 1; Atatürk'ü temsil eden heykel, büst ve abideleri veyahut Atatürk'ün kabrini tahrip eden, kıran, bozan veya kirleten kimseye bir yıldan beş yıla kadar ağır hapis cezası verilir. madde 3; Cumhuriyet savcılıklarınca re'sen takibat yapılır. umarım re'sen bişey olur bakalım..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.