EMO EĞİTİM VERDİ

Tarih: 2010-10-27 00:00:00

TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilen "Enerji Nakil Hatları (36 kV'a Kadar) Proje Eğitimi", EMO Zonguldak İl Temsilciliği'nde 18-23 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirildi. Eğitim, Ma
TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından gerçekleştirilen "Enerji Nakil Hatları (36 kV'a Kadar) Proje Eğitimi", EMO Zonguldak İl Temsilciliği'nde 18-23 Ekim 2010 tarihlerinde gerçekleştirildi. Eğitim, Makine Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi Eğitim Salonu'nda uygulamalı olarak yapıldı.  EMO MİSEM Eğitmeni Tayyibe Acet'in nezaretinde gerçekleştirilen eğitime, Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.'den (BAŞKENT EDAŞ) kurumsal olmak üzere Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu, Çankırı, Kırıkkale ve Ankara'dan toplam 16 elektrik/elektronik mühendisi üye katıldı. Eğitime üyelerin yoğun talebi oluştuğundan 1-6 Kasım 2010 tarihlerinde aynı eğitim tekrarlanacak. Proje yapım ve kontrollük işlerinde görev yapacak elektrik ve elektrik elektronik mühendisi üyelerin yüksek gerilim ENH (36 kV`a kadar) projelendirme (Swallow) işinde her konuda yardımcı olacak eğitim kapsamında; "TMMOB, EMO, MİSEM Yasa ve Yönetmelikleri, Mühendislik ve Etik, Mühendislerin Hukuki Sorumlulukları, Yönetmelikler/Standartlar, Gerilim Seviyeleri, ENH İletkenleri Seçimi ve Gerilim Düşümü Hesapları, ENH Direk Tipleri ve Özellikleri, ENH İzolatörleri, İzolatör Demir ve Hırdavat Malzemeleri, Genel Bilgiler ve Tarifler, İletken Hesapları, Sehim Cetveli ve Tel Çekimi, Güzergâh Seçimi, ENH Plan-Profili ve Emniyetli Geçişler, Swallow İletkenli, Demir Direkli ENH Proje Yapım Esasları, Swallow İletkenli, Beton Direkli ENH Proje Yapım Esasları, Proje Kontrollük Hizmetleri, Proje ve Tesis Kontrollük Hizmetleri, Teknik Hesapların Yapımı, Swallow İletkenli Proje Yapımı" konuları teorik ve ağırlıkla pratik olarak ele alındı. TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası Zonguldak İl Temsilcisi Bülent Özgümüş, yaptığı açıklamada, "Odamız Meslek İçi Sürekli Eğitim Merkezi (MİSEM) tarafından Zonguldak'ta ilk defa 'Enerji Nakil Hatları (36 kV'a Kadar) Proje Eğitimi" gerçekleştirildi. Bu eğitim için dershane olanağı sağlayan Makine Mühendisleri Odası Zonguldak Şubesi yönetimine teşekkür ediyorum" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.