EN ÖNEMLİSİ CAN GÜVENLİĞİ

Tarih: 2011-06-28 00:00:00

TTK Armutçuk Müessesesinde çalışan maden işçileri yeni açılan kömür üretim ayağında kazasız belasız çalışma temennisi ile sendika ve TTK yöneticilerinin katılımı ile kurban kesimi gerçekleştirildi.   Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi’n

TTK Armutçuk Müessesesinde çalışan maden işçileri yeni açılan kömür üretim ayağında kazasız belasız çalışma temennisi ile sendika ve TTK yöneticilerinin katılımı ile kurban kesimi gerçekleştirildi.

 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi’nde çalışan maden işçileri yeni açılan kömür üretim ayağında kazasız belasız çalışma dileğiyle kurban kestiler. Kuyu başında yapılan kurban kesim törenine TTK Genel Müdürü Burhan İnam, Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Eyüp Alabaş, TTK Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Şimşek, GMİS Genel Başkan Yardımcısı Satılmış Uludağ, GMİS Genel Sekreteri Behzat Cinkılıç, Armutçuk Müessese Müdürü Ömer Demir, Armutçuk Müessese yöneticileri ve maden işçileri katıldı. Kurban kesiminden önce GMİS Armutçuk Şube Başkanı İsa Mutlu, kurban kesim töreninin amacını belirten konuşmasının ardından TTK Genel Müdürü Burhan İnan ve GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş yaptıkları konuşmada yeraltı madenciliğinde en önemli unsurun can güvenliği olduğunu vurgulayarak, önce gerekli tedbirlerinin alınmasını ve ardından böyle etkinliklerle moral ve maneviyatın güçlendirilmesinin önemli olduğunu belirttiler.

           

İŞÇİLER BİLGİLENDİRİLDİ

TTK Armutçuk Müessesesi Kuyu başında yapılan kurban kesim törenin ardından harici servislerde çalışan işçileri ziyaret eden GMİS Genel Başkanı Eyüp Alabaş, Toplu Sözleşme Süreci hakkında açıklamalarda bulundu. Alabaş, işyerlerini ziyaretinde, ülkemizin kalkınmasında öncü güç olan Türkiye Taşkömürü Kurumu’na eskiden olduğu gibi bugün de ihtiyaç olduğunu vurguladı. Bugün dünya üzerinde yaşanın en büyük çatışmaların enerji paylaşımı odaklı olduğunu söyleyen Alabaş, ülkemizin coğrafi konum itibarıyla da bu yaşananlardan etkilendiğini ifade etti.

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.