ENGELLERİ KALDIRDILAR

Tarih: 2011-05-30 00:00:00

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fiziksel Engelliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, 30 bin veliye ulaşıldığı, “Engelleri Kaldıralım” kampanyasında elde edilen gelirle alınan 23 akülü sandalye sahiplerine teslim edildi. Öğrenci v

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fiziksel Engelliler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği, 30 bin veliye ulaşıldığı, “Engelleri Kaldıralım” kampanyasında elde edilen gelirle alınan 23 akülü sandalye sahiplerine teslim edildi. Öğrenci velileri, öğrenciler ve velilerin katkısı ile alınan akülü arabalara katkı sağlayan okullara teşekkür plaketleri verildi.

 

Kdz.Ereğli’ de akülü sandalye bekleyen 80 engelli için Ereğli Kaymakamlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Fiziksel Engelliler Derneği işbirliği ile okullarda 20 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında yapılan “Engelleri kaldıralım” projesi kapsamında alınan 23 akülü sandalye Ereğli Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen tören ile sahiplerine teslim edildi. Okullarda düzenlenen ve veliler başta olmak üzere öğrenci öğretmenlerin de katkısı ile elde edilen 51 bin lira ile 23 engelli vatandaş daha akülü sandalyesine kavuştu. Teslim törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği başkanı İsmail Şentürk, sivil toplum kuruluşları ve iş adamlarının dışında yapılan çalışmada emeği geçen herkese teşekkür etti. Şentürk konuşmasında “Bugün derneğimize kayıtlı olan ve akülü sandalye bekleyen 80 üyemizden 23 ‘ü akülü sandalyesine kavuştu. Bu projenin hayata geçmesinde büyük emekleri olan başta Ereğli Kaymakamımız Sayın İbrahim Çay olmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar ve katkılarını esirgemeyen okul idarecileri öğrenciler ve velilere sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

 

YARDIM ZARFLARI GÖNDERDİK

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar’da kampanyaya katılması için 30 bin veliye gönderdikleri yardım zarfları sayesinde akülü sandalyelerin alındığını ve bundan sonra da akülü sandalye bekleyen üyelerin en kısa zamanda akülü sandalyelerine kavuşmalarını temenni ettiğini söyledi. Akpınar, “20 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında yapmaya karar verdiğimiz kampanya için ilçemizde bulunan 80 okul Müdürü ve Okul aile birliği başkanları ile bu salonda bir toplantı yaptık. Afişler hazırladık. Tam 30 bin velimize kampanya yardım zarfları gönderdik. Nihayet onların duyarlılığı, okul müdürlerimizin katkıları ile 51 bin lira toplanarak 23 engelli vatandaşımız için akülü sandalyeleri alarak sahiplerine teslim ettik. Ereğli Fiziksel Engelliler Derneğimizin kayıtlarına göre Ereğli’ de 80 engelli vatandaşımızın akülü sandalye ihtiyacı bulunmakta. Bizler bunu 23 tanesini teslim ettik. Yani 57 sandalyeye daha ihtiyaç var. Umarız gelecekte bu ihtiyaçlar çeşitli çalışmalar ile karşılanır” dedi. Yapılan konuşmaların ardından kampanyaya destek veren Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay ve okul idarecilerine teşekkür plaketleri verildi. Törenin sonunda 23 akülü araba sahiplerine protokol üyeleri tarafından teslim edildi.

 

YOLUM YOKKİ SANDALYEMİ KULLANAYIM

 

Sandalyelerin teslim töreninde engellilerin yanına gelerek sandalyelerini teslim eden Türkiye Büyük Millet Meclisi Eski Başkanı Köksal Toptan, bir engellinin sorununun çözülmesi için Ak Parti Ereğli İlçe Başkanlığına talimat verdi. Akülü sandalyesini alan 34 Yaşındaki engelli Mülayim Deniz “Sandalyeleri verdiğiniz için çok teşekkür ederim. Ama bizim köyde benim bu akülü arabayı kullanacak yolum yok ki! Yolumuzun yapılması halinde ancak kullanabilirim” demesi üzerine Toptan İlçe başkanını yanına çağırarak “Bu engelli kardeşimizin yol sorunu ile hemen ilgilenin. Gereken ne ise yapılsın” talimatını verdi. Protokol üyelerinin engellilerle konuşmasının ardından toplu fotoğraf çekildi. Törende 2 sivil toplum kuruluşunun kendi imkanları ile aldığı akülü araba da 2 engelliye teslim edildi.

 

KATILIM YÜKSEKTİ

 

Öğrenci, Öğretmen ve Velilerin katkıları ile toplanan 51 bin lira ile alınan akülü sandalyelerin teslim törenine Ak Parti Zonguldak Milletvekili ve Adayı Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı Köksal Toptan, Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, Zonguldak Valisi Erdal Ata, Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Niyazi Koçak, İl Milli Eğitim Müdürü Harun Girgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Akpınar, daire Müdürleri, siyasi parti Temsilcileri ve okul idarecileri katıldı. Törenimn açılış konuşmasını yapan Ereğli Fiziksel Engelliler Derneği Başkanı İsmail Şentürk, akülü arabaların alınmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

   

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.