ERDEM'E DOSYA ŞANTAJI

Tarih: 2013-04-13 00:00:00

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, kendisini arayan bir gazetecinin kendisi hakkında elinde bir dosya olduğunu söylediğini açıkladı. Erdem bu konuda önümüzdeki hafta içinde yapılacak yayınlarla ilgili kamuoyunu şimdiden bilgilendir

Batı Karadeniz Deniz Ticaret Odası Başkanı İrfan Erdem, kendisini arayan bir gazetecinin kendisi hakkında elinde bir dosya olduğunu söylediğini açıkladı.

Erdem bu konuda önümüzdeki hafta içinde yapılacak yayınlarla ilgili kamuoyunu şimdiden bilgilendirmek istediğini belirterek, konuyla ilgili şöyle konuştu:

‘Bu bilgilerde şunlar var:

Bir; İrfan Erdem’in demirçeliğe borcu var

1992 yılında Erdemir’den gayri menkul ipoteği karşılığında cüruf aldık. Borçlarımızı ödeyemedik. Gayri menkuller satıldı Erdemir parasını aldı, dosya kapandı. Benim Erdemir’e borcum yok.

İki; Deniz Ticaret Odası olarak 2012 yılında 100 bin TL lik masraf yaptığımı, bu masrafların otel  ve yemek  olduğunu, faturalar ve tutanakları  olduğunu söyledi.

Odadan 2012 yılı masraflar listesini çıkarttım. Bütçemizde 18 bin lira var, 16 bin lira harcamışız. Ayda bin 200 liraya geliyor.

Hakkımda tuttukları üçüncü dosya denizcilik okulları için yaptığım bir teknenin stabizesinin bozuk olduğunu, ‘tekne Haziran ayında sefere çıkacak, hazırlığı yapılıyor’ bir tekneyi yapamayan kişinin Deniz Ticaret Odası’na başkanlık yapmasının doğru olmayacağı konusunda.

Ben de bu dosyayı lütfen yayımla dedim.. Bu dosyayı hazırlayan arkadaşın ismini söyleyeceğim. Ama bu dosyanın hazırlanış şekli hem çirkin, hem edep dışı hem de yalan. Zaten bizim bütün bütçemizin tüm toplamı 2 Milyon TL ama; bizim ikram ağırlamada 3 bin TL var ama harcadığımız para 1.438, bizim otel konaklamada 3 bin TL harcamamız var ama harcadığımız para 1.270 TL harcamışız .

Bunu niye açıkladım? Pazartesi Salı günü haber yapıp servis yapacaklar. Orada okumayasınız, okuduğunuzda bilginiz olsun diye açıkladım. Onun için haksızlık yapmaktansa haksızlığa uğramayı tercih ederim. Bunlar güzel Ereğli’mizin çirkin tarafları. Seçime giren herkes için yapılabiliyor, herkes için bir şeyler söyleniyor. Benim annem Karadenizli rahmetli oldu Hacıydı ama belki O’nun için de söyleyebilirler. Ama bunlar etik şeyler değil. Biz herkese beyefendi diyor, saygılı davranıyoruz.

Bu dosyayı hazırlayanı ileride söylerim kim olduğunu,  Ama seçimin içinden biri. Kenarda durursanız, hareket etmezseniz bunlar yazılmıyor. Bunlar insanları kavgadan kaçıracak mı? Yok. Mücadeleye devam, Kazanacağız, kaybedeceğiz. Tekrar kazanıp kaybedeceğiz. Tanrı insanları sağlık verir geri alır, para verir geri alır. İmtihan eder. Hayat her saniye imtihan.'

Erdem ‘Basın camiası suçlandı. O gazeteciyi açıklamalısınız? Basın zan altında sorusuna ‘ şöyle yanıt verdi:

‘Basında çıkacak zaten. Okuyacaksınız, o zaman zaten öğrenirsiniz. Dosyayı hazırlatan önce yayınla demiş 2 saat sonra arayıp gelişmeler iyi yönde yayımlama’ demiş. Bunu önümüzdeki hafta açıklasam olur mu?’

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

KEREM ADİL :

bir insanın geçmişi ne ise,geleceğide odur.diğer bir anlatımla;geçmişte neler yapmışsa,gelecektede onları yapar.unutmayalım;insanlar nasıl yönetilmek isteniyorsa öyle yönetilir.sonra ağlamak yok.erdemir e ve bankalar ın parası buhar olmuş.saygılarımla.

Cem Ergene :

Akıllıca bir söz. İfan bey hakkında yazı yazacak gazetecinin önünü şimdiden kesmiş. İrfan bey hakkında kim bir dosya çıkartıp yazmaya kalkarsa o gazeteci şantajcı olmuş olacak. Bu adam hakikaten çok zeki biri. Başarılar İrfan bey.

kimmiş o :

senin yaptığın ne sayın erdem o gazeteciden farkın oluyomu bu açıklamallarla eğer sen dosyayı yayınlarsan bende ismini yayınlarım gibi hoş olmayan yaklaşımlar çık deki şu gazeteci bana şantaj yapıyo isim ver isim herkes bilsin

Ali Suat ESER :

Gazeteciler genel olarak zan altında gibi görünüyor. Ben bile kim yapmış olabilir diye düşünmeden edemedim. Gözümün önününden isimler film şerdi gibi geçti hiç birisine yakıştıramadım. Ancak İrfan Beyin de yalan söyleyecek hali yok... Bu konu acilen açıklığa kavuşturulmalı...

hangi birisi :

şantaj yapıyorsa bir gazeteci gidip mahkemeye verecek ve kim şantaj yaptıysa kamuoyuna açıklayacak. haber yapsın yapmasın belki bu haberden sonra haber de yapmayacak. kamuoyu kimin ne olduğunu biliyor ama çıkıp bu işi açıklasın.

hami :

heyy gidi heeyyy eteklerdeki taşlar dökülmeye başlamış...bu söylentiler herkesce bilinen söylentiler zaten o yüzden çok haber niteliği taşımıyor...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.