ERDEMİR “ESEFLE” KARŞILADI

Tarih: 2011-07-29 00:00:00

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bazı tesisleri mühürlenen Erdemir, hizmet konusunda yeni kararlar aldı. Bekar Lojmanları’nın mühürlenmesi konusunda yargının durdurma kararı verdiğini çalışanlarına duyuran Erdemir, ruhsat için yapılan başvuruların sonuçl

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından bazı tesisleri mühürlenen Erdemir, hizmet konusunda yeni kararlar aldı. Bekar Lojmanları’nın mühürlenmesi konusunda yargının durdurma kararı verdiğini çalışanlarına duyuran Erdemir, ruhsat için yapılan başvuruların sonuçlandırılmadığına dikkat çekti.

 

Erdemir tarafından yayımlanan tamimde, 1 Ağustos tarihinden geçerli düzenlemeler sıralanırken, “işletme ruhsatı alınamayan Eski Bağlık Gazinosu ile Göztepe Mevkii’ndeki Stad Kafeterya, Metal-Koop. Çeyiz Mağazası, ERDEMİRSPOR Stadyumu içindeki kapalı futbol sahası ruhsatı olmadığı gerekçesi ile kapatılmış durumdadır” vurgusu yapıldı.

 

 

 

Haber Merkezi: Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları’nın (Erdemir) Kurumsal İletişim ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yayımlanan tamimde; Kdz. Ereğli Belediyesi ile bazı hizmet tesislerinin ruhsatlandırılması çalışmalarındaki süreçle ilgili ayrıntılı bilgiler verildi ve alınan önlemler açıklandı.

Erdemir Bekar Lojmanları’nın belediye tarafından mühürlenmesine yargının dur dediğinin, diğer tesislerle ilgili olarak da yargı sürecinin devam ettiğinin belirtildiği tamim aynen şöyle:

 

ZORUNLU DÜZENLEMELER

 

Çalışanlarımıza, ailelerine ve Ereğli Halkına hizmet vermekte olduğumuz sosyal tesislerimize ilişkin güncel bazı gelişmelere ve zorunlu olarak gündeme gelen bazı düzenlemelere yönelik olarak bir bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. 

 

BEKAR LOJMANLARININ MÜHÜRLENMESİNE YARGI DUR DEDİ

 

1979 yılından bu yana bekar personelimize hizmet vermekte olan Bekar Lojmanlarının, “işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı olmadan ticari faaliyet gösterdiği” gerekçesi ile Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı tarafından 01.08.2011 tarihi itibarıyla hizmete kapatılacağı bildirilmiştir. Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı yetkililerine Bekar Lojmanımızın otel ve benzeri  bir ticari işletme olmadığı, meskenden farksız olduğu izah edildiği ve işletme ruhsatı alınmasına gerek olmamasına rağmen işletme ruhsatı çıkartılmasına yönelik her türlü prosedür tarafımızca titizlikle takip edildiği halde, 30 yılı aşkın süredir herhangi bir ruhsatlandırma sorgulamasıyla karşılaşmayan Bekar Lojmanımızın kapatılacağı kararı tarafımıza tebliğ edilmiştir. Belediye’nin Bekar Lojmanına yönelik kapatma ile ilgili bu işlemi hakkında Mahkeme tarafından kapatma kararının yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

 

ÖNERİLER KABUL EDİLMEDİ

 

Belediye’nin talebi üzerine yaklaşık bir yıl önce Şirketimizle başlatılan müşterek çalışmalar  doğrultusunda Kdz. Ereğli revizyon imar planı çalışmaları kapsamında hazırlanan ve Belediye’ye sunulan Bağlık Lojman bölgesi ile Göztepe ve fabrika giriş kapıları öneri imar planlarımız Belediye tarafından sonuçlandırılmamıştır.

 

TAŞ BİNA DA KAPATILIYOR

 

Bu nedenden dolayı ruhsatlandırılamadığı için, 2007 yılından bu yana hizmet veren Taş Bina tesisimiz, Kdz. Ereğli Belediye Başkanlığı tarafından 01.08.2011 tarihi itibarıyla kapatılacak olup Taş Bina’da sunulan hizmetlerimiz diğer tesislerimize kaydırılacaktır. 01.08.20011 itibarıyla kahvaltı hizmetimiz Yeni Misafirhane alt salonu ve bahçesinde,  öğle ve akşam yemeği hizmetimiz Bağlık Restoran alt salonunda verilmeye devam edilecektir.

 

Aynı sebebe bağlı olarak işletme ruhsatı alınamayan Eski Bağlık Gazinosu ile Göztepe Mevkii’ndeki Stad Kafeterya, Metal-Koop. Çeyiz Mağazası, ERDEMİRSPOR Stadyumu içindeki kapalı futbol sahası ruhsatı olmadığı gerekçesi ile kapatılmış durumdadır. 

 

HİZMET VEREMEYECEK TESİSLER

 

Metal Koop.’un Market bölümündeki ilave yapı için yapmış olduğumuz ruhsat başvurusu sonuçlandırılmamış, bu yapı için inşaat ruhsatı olmadığı gerekçesi ile Belediye tarafından yıkım kararı tarafımıza tebliğ edilmiştir. Bu işlemle ilgili olarak da Mahkeme tarafından yıkım kararının yürütmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.

 

26.01.2011 tarihinde Bağlık Lojmanlar Bölgesi, 15.06.2011 tarihinde Göztepe Lojmanları  ve Fabrika Giriş Kapıları Bölgeleri için Kdz. Ereğli Belediyesi’ne sunulan öneri imar planları onaylanmadığı sürece buna bağlı olarak yürütülecek diğer işlemlerde bir gelişme kaydedilmesi mümkün olamamaktadır.

 

ESEFLİ KARŞILAMA

 

Kurulduğu günden bu yana bölgemizin gelişmesindeki en önemli itici güç olan, bölgedeki kurum ve kuruluşlarla her zaman iyi ilişkiler içinde bulunan, bu sorunlar gündeme geldiği ilk günden itibaren kurumsal kültürünün gerektirdiği gibi bir duruş sergileyen Şirketimiz tarafından bu gelişmelerin esefle karşılandığını belirtir, sorunların çözümüne yönelik gerekli çalışmaların tarafımızca titizlikle yürütüldüğünü bilgilerinize sunarız.

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ADAMIN BİRİ :

ERDEMİR ÖZELLEŞİNCEYE KADAR ELBETTE EREĞLİYE ÇEŞİTLİ KATKILAR VERMİŞTİR. ERDEMİR KURULURKEN EREĞLİNİN ,EREĞLİLİNİN YAŞADIĞI KÜLTÜR KARMAŞASINI SANCILARI DÜŞÜNÜRSENİZ EREĞLİ ÇOK DAHA FAZLASINI HAKETMİŞTİR.. GELİNEN DURUMDA ERDEMİRİN FUTBOL SAHASINDA TOP OYNAMAK BİLE ÜCRET KARŞILIĞIDIR.. LOJMANLAR BÖLGESİ ADETA ATIL HALE GETİRİLMİŞTİR.. ERDEMİR PERSONEL SAYISINDA CİDDİ EKSİLTMEYE GİDEREK VE YÖNETİCİ HATALARINI ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINA YÜKLEYEREK EREĞLİ EKONOMİSİNİ ZATEN ZORA SOKMUŞTUR..BİR YANDAN BAZI BİRİMLERİNİ İSTANBULA KAYDIRARAK EREĞLİ EKONOMİSİ İÇİNDEN BİR BÖLÜM YAŞAYANI İSTANBUL EKONOMİSİNE İHRAÇ ETME ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTEDİR... ÜRETİMDE VE SATINALMADA SATIŞTA ÇOK SAĞLIKLI ANLAYIŞ YÜRÜTEMEDİĞİ İÇİN DAYALI ÇALIŞAN DEMİR TÜCCARLARI NIN BÜYÜK BİR KISMI EREĞLİYİ TERK ETMİŞLERDİR. BUNUN ADI CİDDİ BİR EKONOMİK AÇIKTIR.. YANİ NERESİNDEN BAKARSANIZ ERDEMİR BİR TÜR EREĞLİYİ CEZALANDIRMA SÜRECİNE GİRMİŞKEN .. BİR KAÇ RUHSATSIZ YERİNİN MÜHÜRLENMESİ SADECE DEVEDE KULAK BİR YAPTIRIMDIR..

ereğli67 :

sayın başkan kaç yıldır buralar calısıyor o zaman nerdeydiniz siz erdemiri veya sendikayı değil erdemirde calısanları mağdur ediyorsunuz onlara birsey olmaz olan vadANDaşa olur bunu asla unutma başkanın

VATANDAŞ :

EREĞLİYE ERDEMİRİN BİR FAYDASI OLMADI DİYENLERİN GÖZÜNE DİZİNE DURU YAA

VATANDAŞ :

EREĞLİYE ERDEMİRİN BİR FAYDASI OLMADI DİYENLERİN GÖZÜNE DİZİNE DURU YAA

HIDIR :

ben 1998 yılında erdemirden emekli oldum ereğlide yaşayıpta erdemiri eleştiren namkördür sayın belediye başkanı genel müdüre plaket verirken acaba hava kirliliği yokmu idi bu tesisler yapılmamışmı idide ne olduysa hanım efendi milletvekili oladı diye sağa sola saldırmaya başladı sayın başkan chp yönetimi gerekli mercilere artık bu durumu bildirmesi lazım yoksa yerel secimi kayıp eder cünkü sayın başkan kin ile hareket ediyor intikam ateşi ile yanıyor

EREĞLİ :

YILLARCA EREĞLİ VE BAĞLI BULUNDUĞU EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK YÖREMİZDE Kİ KESTANELERİ DAHİ YOK ETMİŞ DURUMDA EREĞLİ DEMİR VE ÇELİK YÖREMİZE BELKİ BİRAZ FAYDALI OLMUŞTUR AMA YAŞAMAMAMIZI KISITLAMIŞ TIR EREĞLİ VE KÖYLERİNE EREDEMİRİN HİÇ BİR FAYDASI YOKTUR YILLARCA YÖREMİZİN HALKINA FAYDASIDA OLMAMIŞTIR BU NEDENLEDE OLSA EREĞLİ BELEDİYESİNİ KUTLUYOR VE KARARLI OLMALARINI BEKLİYORUZ

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.