ERDEMİR FİNALE KALDI...

Tarih: 2011-06-06 00:00:00

ERDEMİR Sıcak Haddelenmiş ve Asitlenmiş İhraç Rulo (RP) Ambalajı ile Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde “Yetkinlik 2011” ödülüne layık bulunarak finale kaldı.   Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve WPO-Wo

ERDEMİR Sıcak Haddelenmiş ve Asitlenmiş İhraç Rulo (RP) Ambalajı ile Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde “Yetkinlik 2011” ödülüne layık bulunarak finale kaldı.

 

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ve WPO-World Packaging Organization (Dünya Ambalaj Örgütü) tarafından akredite edilerek yetkinliği tanınmış bir yarışma olan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nın sonuçları belli oldu. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması 2011 Yarışmasına Türk firmaları yurtiçinde ve yurtdışında üretmiş oldukları ve piyasaya sürdükleri ürünler ile katıldı. Şubat ayında ilk duyurusu yapılan yarışmaya, İçecekler, Gıda, Sağlık ve Güzellik Ürünleri, Ev- Otomotiv- Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri, Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları, Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları, Ambalaj Malzemeleri, Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri, Fleksibıl Ambalajlar ve Grafik Tasarımı olarak 10 farklı kategoride toplam 109 proje başvurdu. Şirketimiz yarışmaya Sıcak Haddelenmiş ve Asitlenmiş İhraç Rulo (RP) Ambalajı ile Endüstriyel ve Taşıma Ambalajı kategorisinde katıldı. Her projenin, ürün orjinali, yazılı raporu, ürün resim ve tanıtımlarını içeren jüri katalogu, sunum ve tüm bunları dijital ortamda içeren CD’leri ile birlikte titizlikle incelendiği yarışmada Seçici Kurul Üyeleri, bütün projeleri yarışma şartnamesinde yer alan; İçerdiği ürünü koruma ve saklama yeterlilik ve başarısı, Ambalajın biçiminin yeni, özgün, farklı ve ilgi çekici olması, Kullanma, doldurma, boşaltma, açma ve tekrar kapatma yeterlilik ve kolaylığı, Ambalaj üzerinde uygun ve yeterli işaretleme ve bilgilendirme, Satış görünümü cazibesi, Grafik tasarımı, Üretim kalitesi, Kullanılan malzeme ve maliyet ekonomisi Çevreye duyarlılık, sürdürülebilirlik bağlamında tekrar kullanım, geri dönüşüm ve geri kazanım olanaklarındaki basarı Özgün yapısal özellik Nihai satış noktalarında başarılı sergilenmeye uygunluk kriterleri doğrultusunda değerlendirdi. Yarışmanın ilk aşamasında 500 puan üzerinde not alan projeler “Yetkinlik 2011” ödülüne layık görüldü. İkinci aşamada “Yetkinlik 2011” ödülüne layık görülen projeler arasında yapılan değerlendirmede her bir kategorinin Altın, Gümüş ve Bronz ödülleri belirlendi. Kategorilerin Altın, Gümüş ve Bronz ödülleri şartname gereği 9 Eylül 2011’de Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da gerçekleştirilecek olan ödül töreninde açıklanacak ve kazanan projelere ilişkin sertifika, özel tasarımlı ödül heykelciği, yarışma logosu ile ödülün küçük ambleminin sayısal görselleri ödül töreninde takdim edilecek. Yarışma kuralı uyarınca “Yetkinlik 2011” ödülüne layık görülen projeler dilerlerse WPO’nun düzenlediği WorldStar Yarışması da dahil olmak üzere uluslararası yarışmalara da katılabilecektir.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.