ERDEMİR İŞÇİSİNİN MAAŞI BELİRLENDİ

Tarih: 2010-05-25 00:00:00

Tüm Kdz.Ereğli ve İskenderun'un merakla beklediği OYAK-Türk Metal Sendikası, OYAK-Çelik-İş Sendikası görüşmelerinin ardından işçilerin maaşlarında ne gibi bir düzenleme olacağı konusu netlik kazandı. OYAK Yönetimi geçtiğimiz günlerde Erdemir'de yetkili ol

Tüm Kdz.Ereğli ve İskenderun'un merakla beklediği OYAK-Türk Metal Sendikası, OYAK-Çelik-İş Sendikası görüşmelerinin ardından işçilerin maaşlarında ne gibi bir düzenleme olacağı konusu netlik kazandı. OYAK Yönetimi geçtiğimiz günlerde Erdemir'de yetkili olan Türk Metal Sendikası Genel Merkez Yöneticileri ile biraraya gelerek taleplerini dinlemişti. Yine OYAK Yönetimi Pazartesi günü de İskenderun'da yetkili olan Çelik-İş Sendikası Yöneticileri ile biraraya gelip onların da talepleri ve önerilerini almıştı.

ERDEMİR'DEKİ DURUM

OYAK Yönetimi, Türk Metal Sendikası'nın yetkili olduğu Erdemir'de bürüt bin TL'nin, Haziran, Temmuz, Ağustos ve Eylül ayında bölünerek işçilere ödenmesine karar verdi. Maaşlarında bürüt 250 TL artış yaşanacak olan işçilerin Haziran ayından itibaren maaşlarını bu zamlı uygulamadan alabilecek.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Mustafa Danacıoğlu :

Erdemir işçisi olsa aç kalırsınız tabi. 1'e aldığınızı başka kim 10'a satabilirsiniz ki? Birtek Erdemir işçisi yapar bunu. Neden? Hani Arap yağı bol bulmuş ya onun hesap. Nasıl olsa bol bol veriyorlar parayı. Adamlarda oturup benim gibi 3 kuruşun hesabını yapacak değil ya. Yazıklar olsun sizin gibi düşünen esnaf zihniyetine. Düşmez kalkmaz bir Allah. İnşallah bir gün sizde benim yerimde olursunuz. Benim tarafımdan bakmak zorunda kalırsınız. O zaman görürsünüz kimin yanında olup olmayacağınızı.

emekli :

Erdemir işçisi de çok şey istiyor EREĞLİ demek ERDEMİR işçisi demek deyildir.O yorum yazan arkadaşlar Herhelde Kahvahanelere ve camilere gitmiyorlar şöyle cevresine baksınlar herteraf emekli kaynıyor kaç lira maaş alıyorlar diye soruyorlarmı o arkadaşlar emekliler memurlar yoksullar askeri üçretle çalışanlar için ne yapmışlar emekliler memurlar askari üçret alanlar yoksullar Ereğlide yaşamıyorlarmı. pazardan,manavdan marketten fırından manifaturacıdan alış veriş yapmıyorlarmı onlar için ERDEMİR İŞÇİSİ NEZAMAN meydanlara çıkmış aldıkları ile yetinsinler fazla aldıklarında piyasayı çoşturuyorlar.yada memur için emekli için dar gerirli ve yoksul için hep birlikte mücedele edelim.Birilerinin tuzu kuruyken diyerlerininki yaş olmasın.Dinimizde komşun aç ken se tok yatma der. bunu bir müslüman olarak unutmamak lazım.

neslihan :

ereğli esnafı olarak erdemirlinin yanındayız. erdemirli olmasa aç kalırız.

Mustafa Danacıoğlu :

Bir sözümde Sn. Esnaf'a olacak. Evet haklısınız ağır sanayi maaşlarının da yüksek olması doğal. (Erdemir için) Peki bu ağır sanayilerde asgari ücretle evlerine ekmek götürenler yok mu? Onlar hem ekmek götürmeye hem de sizin Erdemir'e endeksli fiyatlarınızla çoluğunun çocuğunun ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyorlar. Bu gibi esnaflara tek sözüm var. ALLAH ÇOCUKLARINIZA ERDEMİR'İ NASİP ETMESİN DE ASGARİ ÜCRETLE ÇALIŞTIKLARINDA ONLAR BİLE SİZLERİN KULAKLARINI ÇINLATSIN YÜKSEK FİYATLARINIZ YÜZÜNDEN.

MumcuX :

mustafa bey size katılıyorumm ama bunu anlamak istemiyolar

toros :

bunlara binlira elli kuruş bile çok

misafir :

Sn. Danacıoğlu; eleşirilerimi Tersane işçileri ve diğer işçiler için de yaptığımı bilin. Ancak bugün Erdemir işçisinin yanında gözükmeye korkan zihniyet, tersane işçileri Ereğli'ye yürürken de yanlarında yoktu. benim bahsettiğim kişiler bu toplumsal olaylarda he zaman arkada kaldılar. Elbette ki sadece Erdemir işçisi yaşamıyor Ereğli'de ama şunu da bilin ki Erdemir'in temelleri atılmasaydı, bugün hala Balıkçı Kasabası olurduk. Erdemir Dünayaya mal olmuş bir değerdir. ve bu değer işçisiyle,mühendisiyle,müdürüyle bütünleşmiş bir değerdir. bu değere sahip çıkmak zorundayız. her ne kadar özelleşmiş olursa olsun Erdemir Ereğli'nindir.

Mustafa Danacıoğlu :

Evet Sn. Misafir Kesinlikle HAKSIZSIN!!! Neden sadece Erdemir işçisine sahip çıkılmasını öngörüyorsun?? Yorumunun başında ben değil biz diye yola çıkanlar demişsin. Peki bu bencillik neden peki? Yazık günah değil mi daha nice çalışan var erdemir işçisinin dışında Ereğli'de. Neden konuşurken ya da yorum yaparken onları da hesaba katamıyorsunuz? Siz ve sizin gibi ayrım yapan kişiler oldukça parçalanmamız çok daha kolay olur. Lütfen bir kesimi düşünerek hareket etmeyelim. Eğer Ereğli bizimse BİZ olarak düşünelim. Unutmayın ki sadece Erdemir işçisi yaşamıyor Ereğlimizde.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.