ERDEMİR PAY DAĞITACAK

Tarih: 2012-04-26 00:00:00

Sermaye artırımını tamamlayan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları bu artırmadan doğan yeni bedelsiz payların ortaklara dağıtılmasına 30 Nisan 2012 Pazartesi gününden itibaren başlanacağını duyurdu. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bedelsiz pay alma hakkı kul

Sermaye artırımını tamamlayan Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları bu artırmadan doğan yeni bedelsiz payların ortaklara dağıtılmasına 30 Nisan 2012 Pazartesi gününden itibaren başlanacağını duyurdu. Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na bedelsiz pay alma hakkı kullanım tarihi başlığı ile gönderilen yazı şu şekilde: Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları T.A.Ş. (Erdemir) Yönetim Kurulu'nun, 15 Şubat 2012 tarihli kararıyla halihazırda 2 milyar 150 milyon TL olan çıkarılmış sermayenin, 5 milyar TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanımız içerisinde kalınmak ve birikmiş karlar ve sermaye enflasyon düzeltme farklarından karşılanmak üzere,  %43.7209 oranında 940 milyon TL artırılarak 3 milyar 90 milyon TL'ye çıkarılmasına karar verilmiş; bu durum 16 Şubat 2012 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda duyurulmuştur. Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 12 Nisan 2012 tarih ve 1061 no.lu tescile mesnet belgenin alınmasını müteakip sermaye artırımına ilişkin Erdemir Yönetim Kurulu Kararı 17 Nisan 2012 tarih ve 8050 sayılı Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde ilan edilmiştir. Böylelikle sermaye artırımı işlemleri tamamlanmış olmaktadır. Bu artırımdan doğan yeni bedelsiz payların ortaklarımıza dağıtılması işlemleri 30 Nisan 2012, Pazartesi günü başlayacak ve hisse senetlerini bir aracı kurum nezdinde açtırdığı hesaplarında takip eden ortaklarımız, haklarını Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. aracılığı ile kullanacaklardır. Ellerindeki hisse senetlerini henüz kaydileştirmemiş ortaklarımızın bedelsiz pay alma haklarını kullanabilmeleri, ellerindeki hisse senetlerini Şirket Merkezi'nde veya OYAK Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin ekte belirtilen şubelerinde kaydileştirmelerine bağlıdır.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.