ERDEMİR YÖNETİMİNE SESLENDİ

Tarih: 2013-01-14 00:00:00

Erdemir Çelik Üretim Baş Müdürlüğü çalışanlarının düzenlediği gecede konuşan Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Erdemir yöneticilerine seslenerek, 'Türkiye ve dünyanın iftiharı olan yüksek fırını yapan fabrikada rekorları kıra

Erdemir Çelik Üretim Baş Müdürlüğü çalışanlarının düzenlediği gecede konuşan Türk Metal Sendikası Kdz.Ereğli Şube Başkanı Yusuf Ziya Odabaş, Erdemir yöneticilerine seslenerek, 'Türkiye ve dünyanın iftiharı olan yüksek fırını yapan fabrikada rekorları kıran, yüksek karlar yapılmasını sağlayan Erdemir işçisidir. Bu doğrultuda Erdemir çalışanının ücretinde kimsenin gözü olmasın' dedi.

Erdemir Çelik Üretim Baş Müdürlüğü çalışanlarının, geleneksel hale getirdikleri kaynaşma ve dayanışma gecesi Gülüç'de bulunan Büyük Anadolu Ereğli Otel'de düzenlendi. Gecenin açılış konuşmasını İşyeri Temsilcisi Suat Dinler yaptı. Bu tür gecelerde kaynaşma ve dayanışmanın daha da üst noktalara çıktığını belirten Dinler, 24. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmeleri öncesi de moral gecesi olduğunu anımsattı ve sendika yönetimine sözleşme görüşmeleri için destek verdi.

GÖNÜLLERİ BURADA

Sendika Şube Başkanı Odabaş'da konuşmasında Genel Başkan Pevrul Kavlak'ın da bu geceye katılmayı istediğini belirterek başladığı konuşmasında, Ancak, bir başka ilde süren yetki mücadelesi sonucu Genel başkanım ve genel merkez yöneticilerimiz gecemize katılamadılar. Kavlak'ın hepinize sevgi ve selamlarımı iletmemi istedi. Ereğli'ye ayrı bir gözle baktıklarını ve gönüllerinin de burada olduğunu biliyorum dedi.

BİZ SİZE GÜVENİYORUZ

Bu tür gecelerin, Erdemir çalışanları açısından kaynaşmanın çok üst sınırlara çıkmasına büyük katkı sağladığını anlatan Odabaş, Erdemir'de bu tür kaynaşma ve dayanışma gecelerini başlatan ünitemizle beraber oluyoruz. Türk Metal Sendikası 50 yıllık çınar oldu. Bu çınarı ayakta tutmak da sizin elinizde. Biz de size sonuna kadar güveniyoruz sözleri ile konuştu.

REKORLARI KIRAN ERDEMİR İŞÇİSİDİR

Odabaş, Erdemir çalışanlarının üretimi artırmak için alın teri döktüğünü hatırlattarak, Ama alın terimizin karşılığında her platformda, toplu sözleşmelerde sizin saat ücretlerini göz önüne getiren Sayın Erdemir yöneticileri şunu bilmesi lazım. Türkiye ve Dünyanın iftiharı olan yüksek fırını yapan fabrikada rekorları kıran, yüksek karlar yapılmasını sağlayan Erdemir işçisidir. Bu doğrultuda Erdemir çalışanının ücretinde kimsenin gözü olmasın. Her şey birlik ve beraberlikle oluyor. Biz, sözleşme masasında bir şeyler alacaksak, sizi memnun edecek bir özleşme imzalayacaksak, gösterilen bu birlik ve beraberliğin sayesinde olacaktır. Başka bir şansımız yok.

DEDİKODULAR ÇIKARILIYOR

Yapacağımız bu toplu sözleşme öncesinde, birlik ve beraberliğimizi bozmaya yönelik dedikoduların çıkarıldığını biliyoruz. Bu tür oluşumlara kulak asmamanızı istiyorum. Şimdi yeni bir sürece girdik. Samimiyetle söylüyorum ki, Türk Metal Sendikası Ereğli Şubesi yönetici ve temsilcilerimizle birlikte mezara gidelim dediğiniz taktirde gitme sözü veriyorum. İşte bu birlik ve beraberlikle olur. Bir birimize sahip çıkacağız, Aramıza nifak tohumları sokmak isteyenlere mahal vermeyeceğiz. Elbette yapılması gerekeni zamanı geldiğinde yapacağız. Biz size inanıyoruz, siz de bize inanın. Bu sözleşme döneminde sizin razı olmayacağınız, evet demeyeceğiniz bir işin altında biz olmayız. Erdemir işçisine farklı gözle bakan insanlar var. Şu bilinsin ki, Erdemir işçisi alın terini dökerek ürettiği gibi kazanmasını da, kazandırmasını da evini geçindirmesini de eğlenmesini de iyi bilir. Gerçekten bu bir kültürdür. İnşallah toplu sözleşmemizi de imzaladıktan sonra burada yine hep beraber eğleneceğiz dedi.

BİRLİK MESAJI VERİLDİ

Geceye katılan Sendika Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen, Yönetim Kurulu Üyesi Muhammet Köroğlu, İşyeri Baş Temsilcisi Mustafa Yıldız, Çelikhane Üretim Başmüdürlüğü bünyesindeki baş mühendisler Selim Karakuş, Murat Taşel, Murat Pınar, mühendisler ve vardiya formenleri ile 400'ü aşkın işçinin katıldığı gecede, birlikte hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından, yerel sanatçıların şarkı ve türküleri eşliğinde eğlenildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.