“ERDEMİR’LE CİDDİ SERVET YAPTIK”

Tarih: 2009-06-15 00:00:00

Erdemir’de maaşlarda yapılan yüzde 35 indirimi değerlendiren OYAK Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, “Erdemir işçisine iyi bakmış, Türkiye rakamlarının çok üstünde rakamlar verebilmiş. Metal sektöründeki rakamlara bakarsanız Erdemir’deki ücretlerin bunun çok üst

Erdemir’de maaşlarda yapılan yüzde 35 indirimi değerlendiren OYAK Genel Müdürü Coşkun Ulusoy, “Erdemir işçisine iyi bakmış, Türkiye rakamlarının çok üstünde rakamlar verebilmiş. Metal sektöründeki rakamlara bakarsanız Erdemir’deki ücretlerin bunun çok üstünde olduğunu görürsünüz. Maaş indirimden sonra Ereğli’deki işçimizin aldığı ücret benzer metal sektöründeki işçilerin aldığı ücretin üstündedir” dedi.

 

FEDAKARLIĞA HAZIRIZ

Maaş indirim sözleşmesinin sona ermesinin ardından tekrar oturup değerlendirme yapacaklarını Erdemir’den de işçi çıkarmamak için her türlü fedakarlığı yapmaya hazır olduklarını vurguladı.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ulusoy, Erdemir ile ilgili net mesajlar verdi. Ereğli’den Mittal ve Arcelor’un hisse almasına yönelik soruya Ulusoy, “Ben burada görevli olduğum sürece, Erdemir bir şey satmayacak, hisse payını azaltmayacak.  Aramızda altın hisse, kırmızı hisse, gümüş hisse, bakır hisse hiçbir zaman konuşulmadı. Olmadı, olamaz. Ben buradayken olamaz. Yönetim Kurulunda konuşurken, bana bir kaza olursa iyi araştırın. Erdemir ben oldukça satılmayacak ve benim olmama ihtimalim her zaman oldurulabilir dikkat edin dedim.

 

İSTESEK SATARIZ

Çok büyük servet var orada. Bankayı iyi ki sattık çıktık diyen oldu da kötü bir yere girdik diyen olmadı. Biz Erdemir’le ciddi bir servet yaptık. Oradaki yatırımlarla, biz ne zaman istesek Erdemir’i bugün krizin göbeğinde, aldığımızın çok üstünde fiyattan satarız” dedi.

Renault’un Arcelor’dan ürün aldığını, Erdemir’den kullanmak için belirli spesifikasyonlar istediğini anlatan Ulusoy, “İnsanların alıştığından vazgeçmesi biraz zaman meselesi. Öte yandan da bir markanın oradaki fabrikası kalkıp geliyor, Erdemir’in sacını alabilir miyim? diye. Onla da görüşüyoruz. Bakmayın, Türkiye’de de bir şeyler oluyor. Erdemir malı Brezilya’da satılıyor ama araba sacı isteyen bir adamın, oradan gelip bakması iyi bir şey değil mi bizim için?

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

halis geçdoğan :

Sevgili Erdemirli kardeşlerim, Size fazlaca birşey söylemeye gerek yok.Geçmişle günümüz yönetimlerini siz benden çok daha iyi mukayese edersiniz. Sizlere bir çin atasözünü hatırlatarak, sevgilerimi gönderiyorum. Kazasız günler dilerim. "BAŞINI ACEMİ BERBERE TESLİM EDEN, PAMUĞU CEBİNDEN EKSİK ETMESİN" SAYGILARMLA, HALİS İSMET GEÇDOĞAN

ereğli :

sayın ulusoy şaşkınlıkla açıklamanızı okuyorum 1.şu kriz ortamında bile aldığınızın çok üstünde paraya satabileceğinizi söylüyorsunuz çünkü siz milli olma ve diğer özelliklerinizi baskı unsuru oluşturarak düşük paraya aldığınızı kabul ediyorsunuz.renaultla ortaklık yaparsınız emniyet ve askeriyeye mecbur satarsınız renaultu ondan sonra biz satış rekoru kurduk.3.eti ürünlerini aldınız askeri kantinlere ülkeri sokma yasağı getirdiniz eti iyi kar kazandı diye açıklama yaparsınız.4.tukaş salçayı alırsınız taktik aynı. kollanmadan ticaret yapında yeteneğiniz net ortaya çıksın

ereğlili :

işçiden alın terinden aldığı yüzde 35 ile servet yaptık diye böbürlenene yazıklar olsun. Helal etmiyoruz hakkımızı. Birde kalkıp zaman dolduğunda tekrar değerlendirme yapacaklarmış.yapacakları değerlendirme zorla feragatname imzalattırırken konuştukları gibi net değil. Acaba halamı aldığımız parada gözü var? yoksa aldığını bundan önce yapılan 2 sözleşmede verdikleri 50 ve 60 kuruş gibi mi verecek geriye. Bunu açıklasında kafamız rahatlasın. Sayın ulusoy. İmza atımında 16 ay sonra tekrar hakkınız geri verilecek demişlerdi sözünüzde durun yeter artık bizimle uğraşmayın.

çilek kentli :

elbette servetine servet katacak işçiden kesipte gidip çimento fabrikasını alması bunu gösteriyor.işçi ne yapsın feragatnameyi imzala imzalamazsan kapı dışarı bunun örnekleri çok.işçi kendi isteğiylemi imzaladı bu feragatnameyi sanki imzalamazsan işten atılıyorsun bu baskı değilmidir.inşallah işçinin hakkı yaramaz.alın teri yaramaz.bunu işçiye layık görenler yataklarında rahat uyuyamasınlar.ulusoy servet kazandım zannetsin.servetmi başka bir şeymi kazandı ilerde bunu anlar.işçinin ancak ahını kazandı.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.