EREĞLİ DERNEK ZENGİNİ

Tarih: 2012-02-11 00:00:00

Toplam 214 derneğin bulunduğu Kdz.Ereğli'de geçtiğimiz yıl 16 dernek yeni kurulurken 16 dernekte çeşitli nedenleri gerekçe göstererek faaliyetine son verdi. 6 Bin 595 üyesi ile en fazla üyeye sahip dernek ise Erdemir Spor Kulübü derneği, Osmanlar, Çayırlı

Toplam 214 derneğin bulunduğu Kdz.Ereğli'de geçtiğimiz yıl 16 dernek yeni kurulurken 16 dernekte çeşitli nedenleri gerekçe göstererek faaliyetine son verdi. 6 Bin 595 üyesi ile en fazla üyeye sahip dernek ise Erdemir Spor Kulübü derneği, Osmanlar, Çayırlı, Ümranlar, Gebe, Pembeciler Köyleri Birlik Minibüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'de en uzun isimli dernek oldu.

Kdz.Ereğli Kaymakamlığı'na bağlı Dernekler Şefliğinden alınan bilgiye göre 2011 yılında Kdz.Ereğli ilçe genelinde 16 dernek kuruldu 16 dernekte çeşitli gerekçeler ile tasfiye kararı aldı. En çok üye 6 bin 595 üyesi ile Erdemir Spor Kulübü Derneği olurken en uzun isimli dernek ise Osmanlar, Çayırlı, Ümranlar, Gebe, Pembeciler Köyleri Birlik Minibüsleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği oldu. Dernekler Masası Şefi Günay Aydın konuya ilişkin verdiği bilgide, Kdz.Ereğli'de toplam dernek sayısı 214 tanedir.  214 Derneğin 25 tanesinin lokali mevcuttur bu 25 tane lokal içerisinde ise 13 lokalin alkol ruhsatı bulunmaktadır. 2011 Yılı içerisinde 16 yeni dernek kurulmuş ve yine çeşitli nedenlerden ötürü 16 dernek tasfiye kararı almıştır. 2012 Yılının ilk ayına baktığımızda ise Kdz.Ereğli Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği kuruluşunu gerçekleştirmiştir bir dernekte yine çeşitli nedenlerden ötürü kapanmıştır. Dernekler yıl sonu beyannamelerini Nisan ayı sonuna kadar 2 nüsha halinde Dernekler Şefliğine mutlaka teslim etmesi gerekmektedir. Verilen süre içerisinde beyannamelerini teslim etmeyen derneklere idari para cezası uygulanmaktadır dedi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.