EREĞLİ MECLİSİ PARAMPARÇA

Tarih: 2013-07-09 15:53:00

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin CHP’li Meclis Grubu muhalefete “kanun ve yönetmeliklere uyuyoruz” mesajı gönderdi.

Karadeniz Ereğli Belediye’sinin Basın Danışmanlığı imzası ile gönderilen açıklamada Belediye Meclisi’nin CHP Grubu Meclis Üyelerinin ortak görüşleri bildirildi.

 

VAKİT ÇALMAKTADIRLAR

Açıklamada “Basın Danışmanlığımız aracılığıyla ortak bir açıklama yapmışlardır” ifadesinin yer aldığı ileti de, ”Karadeniz Ereğli Belediye Meclisi şov yapma, provokasyon yapma yeri değil hizmet etme makamıdır. Belediye Meclis Üyeleri bilmelidir ki, seçmenleri kendilerine, mecliste çalışsınlar diye, oy vermiştir. Meclisi çalıştırmamak, meclise gelmemek aslında Karadeniz Ereğli halkına yapılacak olan hizmetlerin aksamasından başka bir işe yaramamaktadır. Bu meclis üyeleri bilmelidirler ki, meclis salonuna gelmeyerek belediye çalışanlarının, oturuma katılan meclis üyelerinin değerli vakitlerini çalmaktadırlar. Meclisi dinlemeye gelen, alınan kararlarla ilgili bilgi almak isteyen kamuoyuna saygısızlık yapmaktadırlar ve dolayısıyla da Karadeniz Ereğli halkına saygısızlık yapmaktadırlar” denildi.

Açıklama şöyle devam etti:

 

HUKUK ÇERÇEVESİNDEN AYRILMAYIZ

“Sayın Yusuf Kalay, hemen her meclis oturumunda benzer provokasyonlara sebep olmakta ve alınan birçok kararın hukuksuz olduğunu iddia ederek kamuoyunu yanıltmaya çalışmaktadır. Her seferinde hukuksuzdur, deyip mahkeme yoluna başvurdukları bütün kararlarımız mahkemelerce hukuka uygun bulunmuştur ve bu insanların davaları reddedilmiştir.

Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı, çalışanları ve meclis üyeleri,  aldıkları her kararda kanunları ve yönetmelikleri, kılı kırk yararak değerlendirmekte ve hukuk çerçevesinden hiç ayrılmadan hareket etmektedirler.

Her zaman olduğu gibi, bundan sonraki meclis oturumlarında da CHP’li meclis üyeleri olarak, Karadeniz Ereğli halkının bizlere verdiği görev doğrultusunda meclis salonundaki yerlerimizi alacağız. Çünkü Karadeniz Ereğli halkı bizlere bunun için yetki vermiştir.

 

BİRLİKTELİĞİMİZİ BOZAMAZLAR

CHP’li meclis üyeleri olarak AKP’li ve özellikle partimizden ihraç edilen bağımsız meclis üyelerine soruyoruz: Geçtiğimiz dört yıllık dönemde, bugüne kadar Karadeniz Ereğli için hangi projeleri geliştirmişlerdir, ne gibi önerilerde bulunmuşlar, hangi konularda Karadeniz Ereğli Belediyesi’ne ve dolayısıyla da halkımıza bir katkı sunmuşlardır? Bir Belediye Meclis Üyesi’nin görevi mecliste çalışmak olduğu kadar -ki bu arkadaşlarımız bunu da becerememektedirler-yaşadıkları şehre donanımları ve birikimleri doğrultusunda yenilikler getirecek projeler sunmaktır. Sanırız, bu arkadaşlarımızın, bu sorulara verecekleri yanıtları bulunmamaktadır. Bu arkadaşlarımıza şu sözü hatırlatmakta fayda vardır: “Bir işi bilen yapar. Az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir.

Şimdi olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de Belediye Başkanı ile meclis üyeleriyle, ilçe örgütüyle CHP dimdik ve ayakta olacaktır. Kirli kasaba politikaları ve ayak oyunları bu birlikteliği asla bozamayacaktır. Çünkü biz gücümüzü fırsatçılıktan, koltuk hesaplarından değil Karadeniz Ereğli halkının desteğinden ve teveccühünden alırız.

 

KİN KUSAN ELEŞTİRİLER

Bundan sonra…

Biz, Karadeniz Ereğli’ye hizmet etmeye devam edeceğiz; onlar ise meclis toplantılarını boykot edip hizmetlerimizi aksatmayı sürdürecekler.

Bizler, kendi işlerimizden ve ailelerimizden fedakarlık edip birçok proje üreterek üzerinde çalışacağız; onlar meclis aritmetiği üzerinde koltuk hesapları yapıp meclisi çalıştırmamak için didinecekler.

Biz cevaplarımızı açılışlarını yaptığımız tesislerle, sosyal projelerle vereceğiz; onlar her fırsatta kin kusan, fütursuzca eleştiren ve yalan dolu basın açıklamaları ile konuşacaklar.

Ama biz inanıyoruz ki Karadeniz Ereğli halkı gerçeklerin farkındadır; her zaman aklının ve vicdanının sesini dinlemiştir. Bundan sonra da böyle olacaktır.  Karadeniz Ereğli halkı cevabını yerel seçimlerde verecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

POLİTİKASI OLMAYANLAR, BAŞKALARININ POLİTİKALARININ BİR PARÇASI OLURLAR…!!! AK PARTİLİ VE CHP’DEN SÖZDE PARTİ DİSİPLİNİ SAFSATASI VE KANDIRMACASI İLE ZORLA İSTİFA ETTİRİLEN / İHRAÇ EDİLEN BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, AYNEN BELEDİYE ENCÜMEN SEÇİMİNDE OLDUĞU GİBİ, KURNAZ, HİZMET FAKİRİ VE SİYASİ MEFTA OLMUŞ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN POSBIYIK’IN; 5 DAKİKA ARA VEREREK AYRILDIĞI BELEDİYE MECLİS TOPLANTISINDAN, AKM NİKÂH MEMURU ODASINDA 45 DAKİKA GİBİ KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BİR ŞARK KURNAZLIĞI İLE ÜRETTİĞİ PLAN, POLİTİKA VE STRATEJİLERİNE YENİK DÜŞMÜŞLERDİR. ŞU ASLA UNUTULMAMALIDIR Kİ; KENDİLERİNE AİT PLANLARI, POLİTİKALARI VE STRATEJİLERİ OLMAYANLAR BAŞKALARININ PLANLARININ, POLİTİKALARININ VE STRATEJİLERİNİN BİR PARÇASI OLURLAR. AK PARTİLİ VE BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, SON MECLİS TOPLANTISINDA DA ÖNCEKİ MECLİS TOPLANTILARINDA OLDUĞU GİBİ YİNE SİYASİ MEFTA HALİL BEYİN PLANLARININ, POLİTİKALARININ VE STRATEJİLERİNİN BİR PARÇASI OLMUŞLARDIR.

Ünal Savaş :

AK PARTİLİ VE BAĞIMSIZ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ, SİYASETEN MEFTA OLMUŞ BİR KİŞİNİN 45 DAKİKA GİBİ KISA BİR SÜRE İÇERİSİNDE BİR ŞARK KURNAZLIĞI İLE ÜRETMİŞ OLDUĞU PLAN, POLİTİKA VE STRATEJİLERİNE YENİK DÜŞMENİN SEBEPLERİ ÜZERİNDE UZUN UZUN DÜŞÜNMELİDİRLER. YOK ÖYLE ARMUT DÜŞ, AĞZIMA DÜŞ. BEDAVA PEYNİR SADECE FARE KAPANINDA BULUNUR. SİYASİ MEFTA OLMUŞ SAYIN HALİL POSBIYIK’IN ÖLÜSÜYLE BİLE BAŞEDEMİYORSUNUZ. ÇOK YAZIK. DERSİNİZE ÇALIŞACAKSINIZ. POLİTİKA ÜRETECEKSİNİZ, STRATEJİ ÜRETECEKSİNİZ. EREĞLİ’NİN GELİŞİMİ İÇİN PROJELER ÜRETECEKSİNİZ. OTURARAK BAŞARIYA ULAŞAN TEK CANLI VARLIK TAVUKLARDIR. EĞER BİZLER OTURARAK BAŞARIYA ULAŞAĞIZ DİYORSANIZ, BAŞKA SÖZÜM YOKTUR SİZLERE. SÖZÜN ÖZÜ - 1) “EĞER DAİMA HER ZAMAN YAPTIĞINIZI YAPARSANIZ, DAİMA HER ZAMAN ULAŞTIĞINIZ SONUCA ULAŞIRSINIZ.” JOHN C. MAXWELL SÖZÜN ÖZÜ -2) “DELİLİĞİN BİR DİĞER TANIMI, AYNI ŞEYLER YAPMAYA DEVAM EDİP, FARKLI SONUÇLAR BEKLEMEKTİR.” ALBERT EINSTEIN “INSANITY: doing the same thing over and over again and expecting different results.” Albert Einstein BAŞKA SÖZE GEREK YOK.! ANLAYANLAR ANLAR İNŞALLAH. HEM TÜRKÇE YAZDIM. HEM İNGİLİZCE OLARAK YAZDIM. İYİCE ANLAŞILMADIĞI VE KAFALARDA YER ETMEDİĞİ TAKDİRDE ALINACAK SONUÇ HER ZAMAN SIFIRDIR. HER ZAMAN MAĞLUBİYETTİR. HER ZAMAN KAYBETMEKTİR. ANLAYABİLENLEREEEE… SAYGILARIMLA Sevgi, Barış, Dostluk & Love, Peace, Friendship - Kdz.Ereğli??? SEVGİDE YALAN, BARIŞTA YALAN, DOSTLUKTA YALAN... HEPSİ KOSKOCAMAN BİR YALANNNN... Ünal SAVAŞ – Kalite gönüllüsü

CHP li Haydar :

Bu açıklamayı yaparken CHP nin 12 meclis üyesinin tamamının haberi olmadımı.Etik olan bütün meclis üyelerine haber verilmektir.Eğer bazılarının haberi yoksa yanlış yapılmış.Ondan sonrada CHP grubu dağılıyor dersiniz.

gerçeği gören :

siz daha neyi nasıl oylayacağınızı bilmiyorsunuz en son yapılan toplantıda halil bozkuşun ihtisas komisyonu önergesinde ne yapacağınızı bilemedinizde posbıyık açık açık reddeceksiniz dedi.ondan sonra oylamada red dediniz.bumu ereğli halkı için çalışmak.

Genel merkez emri :

ADADAN,PAFTADAN,PARSELDEN ANLAYANLARDAN MECLİS ÜYESİ YAZILACAKMIŞ. CHP ilçe yönetiminde bu özellikleri taşıyan yönetim kurulu üyeleri 15 temmuz 2013 tarihine kadar yönetimden istifa etmek zorundadırlar. Ben insanlık namına haber veriyorum.Bende yazılmak isterdim ama adadan paftadan anlamıyorum.Karanlık ismail kurs açarsa katılacağız.

Zonguldaklı :

Fotoğrafa bakın.CHP il başkanı Halil efendi yanlış yere gelmiş o tyatroya gittiğini zannetmiş heralde. Çok neşeli allah neşesini bozmasın.CHP zonguldakta bu aralar hareket olabilir,halil efendi koltuktan aman kalkma ne olur ne olmaz. CHP nin Kdz.Ereğli meclis üyelerine gelince onları tebrik ediyorum.Halil Posbıyık ne derse onlarda evet diyorlar.Projemi odanesi he he he he

Belediyeci :

AŞAĞIDAKİ BÖYÜK PROJELERERE KILIÇDAROĞLU AÇILIŞA GELSİN. 1- KEPEZDE HEYELAN ARAZİSİNİ 18.MADDEYE SOKMAK 2-ÇOCUKLARINI ERDEMİRE-BELEDİYEYE İŞE YERLEŞTİRMEK. 3-MECLİSTE EVET DEMEYEN MECLİS ÜYELERİNİN ÇOCUKLARINI İŞTEN ATMAK. Devam edin efendiler,oturduğunuz koltuklar geçicidir.2014 mart ayının sonuna kadar tadını çıkarın.

Evet demeye geldim :

Sade vatandaş olarak olayları ilgiyle izliyorum.Meclis toplantılarınada izleyici olarak katılıyorum.Benim katılmam birisinin çağırmasıyla katıl kalabalık olun demesiyle değil.Ben kendi irademle katılıyorum. CHP li meclis üyelerinin hiç bir fikri olmadığını,önergelerinin olmadığını özgür hareket edemediklerini hayretle görüyorum.Onlar sadece gündem maddelerine evet demek için kollarını kaldırmaya gelmişler. CHP nin niçin başarılı olamadığının resmidir.Bu tablo ile 2014 seçimlerinde hezimet kaçınılmaz görünmektedir.CHP ilçe yöneticileri meclis toplantılarına gelirler tyatro seyreder gibi seyredip gidiyorlar.Onların meclisten ders çıkarıp nerede hata yaptıklarını sorgulamları gerekir.Ama nerdeeeee

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.