EREĞLİ PRESTİJ KAYBETTİ

Tarih: 2009-05-13 00:00:00

Borç içerisindeki Ereğli Belediyesi, 23 mahalle muhtarına AKOS sisteminin içerisinde yeraldığı bilgisayar dağıtımını Belediye Plaj Tesislerinde 22 gazetecinin katıldığı yemekli toplantı ile teslim etti.   Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Akıllı Kent Ot

Borç içerisindeki Ereğli Belediyesi, 23 mahalle muhtarına AKOS sisteminin içerisinde yeraldığı bilgisayar dağıtımını Belediye Plaj Tesislerinde 22 gazetecinin katıldığı yemekli toplantı ile teslim etti.

 

Kdz. Ereğli Belediyesi tarafından Akıllı Kent Otomasyon Sistemi (AKOS) kapsamında 23 mahalle muhtarına Belediye Plaj Restaurant'ta düzenlenen törenle bilgisayar verildi. Törene, Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık’ın yanı sıra, Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol, belediye daire müdürleri muhtarlar ve basın mensupları katıldı. Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Ereğli Belediyesi olarak teknolojiyi önemsediklerini belirterek, EKOS sistemi ile belediye ve halk arasındaki ilişkilerin elektronik ortama taşınarak çağdaş ve dinamik bir yapıya kavuşturulacağını söyledi.

SAĞLIKLI BİLGİ AKTARIMI

Dünyada bütün işlerin sanal ortamda yapıldığını belirten Posbıyık, “Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak teknolojiyi çok önemsiyoruz ve takip ediyoruz. Belediyemiz tarafından uygulanmakta olan Akıllı Kent Otomasyon Sistemi ile belediyemiz ve halkımız arasındaki ilişkiler, elektronik ortama taşınarak çağdaş ve dinamik bir yapıya kavuşturulmuştur. Dünya da bütün işler artık sanal ortam üzerinden yapılıyor. Bu açıdan muhtarlarımızın da teknolojiyi kullanmaları kaçınılmaz bir ihtiyaç halini almıştır. Muhtarlarımızın da halkımıza en iyi hizmeti verebilmesi için çağın koşullarına uygun olarak çalışmalarını ve teknolojiyi kullanmaları kaçınılmazdır. Mahalle muhtarlarının da Akıllı Kent Otomasyon Sistemi’ne dahil edilmesi ile birlikte muhtarlar ve belediyemiz arasında daha sağlıklı bilgi alışverişi sağlanacaktır. Hepinize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

530 PERSONEL 678’E YÜKSELMİŞ

Belediyenin durumu ile ilgili muhtarlara da bilgiler veren Posbıyık, “Bir süreçten geçiyoruz, ağlamayı bir kenara bıraktık. Gerçekleri muhtarların bilmesi gerekir. Belediyeyi devrederken 1 trilyon 750 milyar lira nakit para ile devrettik ve hiçbir kuruma kuruluşa borcumuz yoktu. Ve 530 personel ile 22 ay önce teslim etti, 22 ay sonra belediyeyi 30 trilyon borç ile aldık. Hergün fatura geliyor gelmeye devam ediyor, kabul de etmiyoruz. Hacizlerle de karşı karşıyayız, 678 kişi ile teslim aldım Ereğli Belediyesi’ni. 29 Mart sabahı seçim var 27 Mart günü belediyeye işçi almışlar elimi kolumu bağlamak için. Büyük bir sıkıntı içerisindeyiz. Gelir Vergisini ödemedikleri için toplu konuttaki 5 daire ipotek altına alınmış, Zihni Çaştaban dava açmış, 150 milyarlık dava var. İşçilerimizin geçen yıldan ikrami yeleri verilmemiş durumda. Erdemir 3 trilyon civarında icraya verdi, Kozlu asfalt şantiyesinden 1.5 trilyonluk icra var. Bunun yanı sıra önümüzdeki günlerde 150 milyar Herkül heykelinden dolayı icra gelecek.

 

YILBAŞINA KADAR ETKİLİ MÜCADELE

Genelge yayınlayarak sıkı tasarruf tedbirleri uygulama-ya başladık. Yılbaşına kadar yüzde 60-70’ini kurtaramazsak belediye ya batacak ya da diğer borçlu belediyeler gibi çalışacak. Bizim hedefimiz kırılanlar, kızanlar olacak ama ne olursa olsun yılbaşına kadar bundan kurtulmamız gerekiyor. Kümeslerin yanına kadar asfalt dökülüyorsa, istinat duvarı yapılıyorsa onu alkışlamamak lazım. Haramdır bu dinimizcede. Bunun hesabını öteki dünyada verecekler. Belediyemiz 2019 yılına kadar eli kolu bağlı İller Bankasına borçludur. Heray 365 milyar para ödüyoruz İller Bankasına. Benim araçlarım atelyede şoförler ile birlikte yatıyor, 28 tane Ereğli Belediyesi’ne akrabaları ile sözleşme yapılıp araç alınmış. Çıkaramıyorum sözleşme yapmışlar. Ne için alınmış, bedavadan paralarını veriyoruz” sözleri ile değerlendirdi.

 

TELEFONLU TAKİP

Ereğli’nin devlet kademelerinde prestij kaybettiğini vurgulayan Posbıyık, “3 Belediye Başkan yardımcımız Ankara’ya gittiler orada müfettişler ile görüştüler. Yanımıza yaklaşmayın gidin gidin dediler, 1-2 tane de değil hemen hemen hepsi bu şekilde davrandı. Müfettişler Ereğli’ye geldiklerinde adım adım takip edilmişler. Telefon kayıtlarını getirdiler sahilde yürüyor oradan Çınaraltına gidiyor oradan da balıkçıların oraya gitti türünden adım adım takip edilmişler. Bu kaybedilen prestiji nasıl düzelteceğiz, devlet kademesinde çok kötü bir iz bırakılmış” dedi.

Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol da, Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a teşekkür ederek, teknolojiyi en iyi şekilde kullanacaklarını belirtti. Muhtarlar Derneği Şakir Başol tören sonunda Belediye Başkanı Halil Posbıyık’a desteklerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

BARIŞ YILMAZ :

Ereğlinin sorunlarını, ulusal düzeyde gündeme taşıyan belediye başkanı HALİL POSBIK"ın daha aktif olabilmesi için CHP GENEL MERKEZİ TARAFINDAN DEĞERLENDİRİLMESİNİ ÖNERİYORUM.örgütleme ve propoganda işlerinden sorumlu genel sekreter yardımcılığı makamını doldurabilecek bilgi ve beceriye sahip olduğu kabül edilebilir pozisyondadır.bölgemiz açısındanda çok önemlidir,vekiller bu boşluğu dolduramıyor.LİDERLİK YETENEĞİ TARTIŞILAMAZ OLAN BELEDİYE BAŞKANIMIZI CHP ilgilileri bu alanda değerlendirmeli.

ereğli :

posbıyık başkan artık verdiyin sözleri tutma zamanı gelmedimi elmatepedeki hurdacıları kaldıracam sözünü unuttun.seçim zamanı bizleri yine uyuttun gibi geliyor. artık boş işlerle uğraşmayı bırakta elmatepeye gelerek elmatepenin ne hale geldiğini gör.

Dost Tavsiyesi :

Sayın Başkanım! Yıllardır siyasetin çinde olan birsi olarak bunları bilmen lazımdı şimdi çalışma zamanı şikayet değil yapacak bişey yok

ereğli 067 :

murat sesli nin gölgesi yeter belediyeye

ereğlili :

ereğli belediyesi deniz yemeyen keriz deyenler hala o belediyede başkan.o kadar temizlik yaptınız ustalığı döneminde haksız mesailer yapan belediyenin araçlarını kullanıp şahıslardan para alan şu anda potbaşı şantiyeyi bekleyen kişi gibiler batırdı bu belediyeyi.kim haksızlık yaptıysa babamın oğlu olsa gözünün yaşına bakmıycam deyen başkan bu ve bu gibi kişileri temizlesin asıl belediyeden.deniz ve ethem beye sesleniyoruz.haksızlıkları göz ardı etmeyin.

by çok bilen :

neden yazdıklarımız yayınlan mıyor yazılanlar silini yor

SUDE :

HEM MALİ KRİZ VAR DİYORSUNUZ HEMDE BİLGİSAYAR DDĞITIYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN ÇOK KONUŞUP BOŞ İŞLERLE UĞRAŞCAĞINIZA BENCE AZ KONUŞUP VAAT ETTİKLERİNİZİ YAPMAYA ÇALIŞIN BİZCE BU İNSANLARI YİNE OYALIYORMUŞSUNUZ GİBİ GELİYOR BANA GERÇİ YAYINLANMAZ AMA YİNEDE DÜŞÜNCELERİMİZİ BELİRTMEK İSTEDİK.BİR GRUP GENÇLİK.....

davut :

sayın başkan , belediye neden itibar kaybetti biliyomusun ? senin yüzünden . senin dönemindeki pislikler yüzünden . bunların hepsi müfettiş raporlarıyla belgeli .

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.